wtorek, 05 czerwca 2018 11:45

Wystarczy chwila, by mieć na sumieniu czyjeś życie

 
Wystarczy chwila, by mieć na sumieniu czyjeś życie archiwum redakcji

Gnieźnieńska policja apeluje, szczególnie do osób dorosłych, by uświadomili sobie iż nawet na chwilę nie należy pozostawiać swoich podopiecznych samych w samochodzie w trakcie panujących wysokich temperatur. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt.

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Policjanci apelują, by kategorycznie nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura w ciągu kilku chwil jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie brakuje już przykładów, także z kraju, gdy doszło do takich niebezpiecznych sytuacji. Przez taki brak rozwagi można mieć na sumieniu czyjeś życie.

Taki apel kierowany jest także do osób, które są świadkami takiej sytuacji. Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, a w pobliżu nie widać właściciela pojazdu, należy poinformować o wszystkim policję dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub 112. Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawienie dziecka lub zwierzęcia w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie go z pojazdu – włącznie z wybiciem szyby.

Osoba, która w takiej okoliczności doprowadzi do stanu zagrożenia czyjegoś życia, może liczyć co najmniej na mandat karny w wysokości 500 złotych.

źródło: KPP w Gnieźnie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane