wtorek, 05 czerwca 2018 14:20

Uwaga na telefony od „wnuczka”, „policjanta” czy „urzędnika”

 
Uwaga na telefony od „wnuczka”, „policjanta” czy „urzędnika” archiwum redakcji

Dzisiaj gnieźnieńscy policjanci już otrzymali dwie informacje od seniorów, od których oszuści próbowali wyłudzić pieniądze. Mundurowi apelują zwłaszcza do osób starszych oraz ich rodzin o czujność.

We wtorkowy ranek oficer dyżurny gnieźnieńskiej policji odebrał już dwa telefony od seniorek, do których zadzwonił mężczyzna podający się za Arkadiusza Kaczmarka – funkcjonariusza "centralnego biura policji" w Poznaniu. Oszust dzwoniąc mówił, że pieniądze w banku rozmówczyń są zagrożone i ostrzegał o włamaniu na konto bankowe. Na szczęście kobiety w tym przypadku nie wypłacały żadnych oszczędności i w porę zorientowały się, że mogą paść ofiarą oszusta, po czym o wszystkim poinformowały policjantów.

Funkcjonariusze chcąc dotrzeć do wszystkich seniorów, proszą o pomoc. Wystarczy, że każdy porozmawia z sobie znanym starszym członkiem rodziny lub sąsiadem i ostrzeże go przed sposobem działania oszustów. W ten sposób błyskawicznie możemy przyczynić się do zwiększenia świadomości seniorów o istniejącym zagrożeniu, a to właśnie te osoby padają najczęściej ofiarami "telefonicznych" oszustów, którzy często podają się za wnuczka, policjanta czy urzędnika. 

źródło: KPP w Gnieźnie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane