czwartek, 07 czerwca 2018 11:27

Truskawkowe Pole ponownie zagości przed Starostwem

 
Truskawkowe Pole ponownie zagości przed Starostwem archiwum redakcji

W drugiej połowie przyszłego tygodnia przed Starostwem Powiatowym pojawią się stoiska z truskawkami. To kontynuacja wydarzenia, które co roku przyciąga licznych zainteresowanych.

Promocja produktów od hodowców i rolników z powiatu gnieźnieńskiego jest jednym z priorytetowych działań ww. jednostki samorządu. To też Truskawkowe Pole, które w poprzednich latach oferowało różne produkty związane bezpośrednio lub pośrednio z samą nazwą inicjatywy, po raz kolejny zagoszczą przed budynkiem urzędu.

- Promujemy produkty lokalne i jest to okazja, by producenci truskawek i nie tylko, gdyż pojawią się miody i sery, pokazali się mieszkańcom powiatu gnieźnieńskiego - przekazała starosta Beata Tarczyńska. Truskawkowe Pole zagości przed Starostwem w środę 13 czerwca i potrwa do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00 (w pierwszy dzień do 15:00): - Sama inicjatywa sprzedaży truskawek powstała kilka lat temu i po czterech latach możemy powiedzieć iż jest to taki symbol wspierania rolnictwa w powiecie gnieźnieńskim, producentów zajmujących się ogrodnictwem, warzywnictwem i samej sprzedaży bezpośredniej. Możemy potraktować truskawkę jako symbol inicjatyw, które są zgromadzone wokół działalności rolniczej - mówił wicestarosta Jerzy Berlik. 

W tym roku, z uwagi na panującą suszę, truskawki nie mają zbyt obfitych zbiorów, jednak na Truskawkowym Polu, jak przekazano, ma ich nie zabraknąć. Na stoiskach nie ma zabraknąć też produktów wykonanych z tych słodkich owoców przez uczniów ZSP nr 1 oraz panie ze Stowarzyszenia Grupa dla Rybna Wielkiego.

3 komentarzy

  • Link do komentarza suwerenności czwartek, 07 czerwca 2018 20:29 napisane przez suwerenności

    W tej roli marchewek. .. i truskawek to ci pani Beato jedynie pasuje

  • Link do komentarza micio czwartek, 07 czerwca 2018 14:40 napisane przez micio

    Teraz czasu nie maja (na zestawienie zarobków) bo truskawki zajadają

  • Link do komentarza leloch czwartek, 07 czerwca 2018 13:39 napisane przez leloch

    kiedy bedzie zestawienie wynagrodzen ze starostwa? takie jak miejskie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane