Wydrukuj tę stronę
czwartek, 07 czerwca 2018 11:27

Truskawkowe Pole ponownie zagości przed Starostwem

 
Truskawkowe Pole ponownie zagości przed Starostwem archiwum redakcji

W drugiej połowie przyszłego tygodnia przed Starostwem Powiatowym pojawią się stoiska z truskawkami. To kontynuacja wydarzenia, które co roku przyciąga licznych zainteresowanych.

Promocja produktów od hodowców i rolników z powiatu gnieźnieńskiego jest jednym z priorytetowych działań ww. jednostki samorządu. To też Truskawkowe Pole, które w poprzednich latach oferowało różne produkty związane bezpośrednio lub pośrednio z samą nazwą inicjatywy, po raz kolejny zagoszczą przed budynkiem urzędu.

- Promujemy produkty lokalne i jest to okazja, by producenci truskawek i nie tylko, gdyż pojawią się miody i sery, pokazali się mieszkańcom powiatu gnieźnieńskiego - przekazała starosta Beata Tarczyńska. Truskawkowe Pole zagości przed Starostwem w środę 13 czerwca i potrwa do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00 (w pierwszy dzień do 15:00): - Sama inicjatywa sprzedaży truskawek powstała kilka lat temu i po czterech latach możemy powiedzieć iż jest to taki symbol wspierania rolnictwa w powiecie gnieźnieńskim, producentów zajmujących się ogrodnictwem, warzywnictwem i samej sprzedaży bezpośredniej. Możemy potraktować truskawkę jako symbol inicjatyw, które są zgromadzone wokół działalności rolniczej - mówił wicestarosta Jerzy Berlik. 

W tym roku, z uwagi na panującą suszę, truskawki nie mają zbyt obfitych zbiorów, jednak na Truskawkowym Polu, jak przekazano, ma ich nie zabraknąć. Na stoiskach nie ma zabraknąć też produktów wykonanych z tych słodkich owoców przez uczniów ZSP nr 1 oraz panie ze Stowarzyszenia Grupa dla Rybna Wielkiego.

Galeria

3 komentarzy