czwartek, 07 czerwca 2018 16:18

Policjant po służbie zatrzymał złodzieja

 
Policjant po służbie zatrzymał złodzieja źródło: KPP Gniezno

Spod sklepu skradziono rower, a informacja o tym dotarła do funkcjonariusza, który był poza obowiązkami służbowymi. Zdecydował się znaleźć złodzieja, którego skojarzył po opisie poszkodowanej.

O kradzieży roweru asp. Bartosz Radomski, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kłecku dowiedział się w środę wieczorem, w czasie wolnym od służby. Z relacji poszkodowanej wynikało, że jednoślad zaparkowała w pobliżu jednego z miejscowych sklepów spożywczych i w pewnym momencie zniknął. W pobliżu sklepu kręcił się mężczyzna, którego kilka godzin wcześniej podczas służby funkcjonariusz legitymował. 

Policjant wziął sprawę w swoje ręce. Udał się swoim prywatnym samochodem w poszukiwaniu złodzieja. Daleko nie odjechał, gdyż po przejechaniu około kilometra zauważył i rozpoznał jadącego na rowerze mężczyznę. Jednoślad odpowiadał przekazanemu przez kobietę opisowi. Czujność funkcjonariusza nie zawiodła i ten poinformował o sytuacji dyżurnego gnieźnieńskiej jednostki, a następnie podjął interwencję z przybyłym na miejsce patrolem. Odzyskany rower o wartości 600 złotych przekazał od razu właścicielce, a - jak się wkrótce okazało - sprawca kradzieży miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. 

Złodziej trafił do policyjnego aresztu jeszcze w środę wieczorem, a w czwartek 7 czerwca usłyszał zarzut kradzieży i kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości.

źródło: KPP Gniezno

2 komentarzy

  • Link do komentarza BeHa piątek, 08 czerwca 2018 10:30 napisane przez BeHa

    Brawo za postawę

  • Link do komentarza Pazur Pazurinio piątek, 08 czerwca 2018 08:43 napisane przez Pazur Pazurinio

    Ale ma pazury! Prawdziwy pazur na cudze!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane