sobota, 09 czerwca 2018 21:28

Dzieci poszkodowane po wypadku w Imiołkach

 
Dzieci poszkodowane po wypadku w Imiołkach źródło: OSP Łubowo

W sobotni wieczór na drodze prowadzącej od szosy kiszkowskiej w kierunku Pół Lednickich doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego.

Do zdarzenia doszło w sobotę 9 czerwca, chwilę przed godziną 19:00. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Arteon, 40-letni mieszkaniec Sieradza, jadąc od strony Skrzetuszewa w kierunku miejscowości Kamionek, najprawdopodobniej z powodu nadmiernej prędkości zjechał na prawe pobocze i uderzył drzewo. W wyniku tego auto dachowało, a następnie uderzyło w kolejne drzewo.

Na miejsce zdarzenia przyjechały zastępy OSP Kłecko, OSP Łubowo i JRG Gniezno, które zabezpieczyły rejon wypadku oraz za pomocą narzędzi hydraulicznych uwolniły ze środka zakleszczoną 8-letnią dziewczynkę. Pozostali podróżujący - kierujący mężczyzna oraz troje chłopców w wieku od 6 do 11 lat - opuścili pojazd o własnych siłach. Pomocy medycznej udzielili im strażacy do czasu przekazania ich zespołowi ratownictwa medycznego. Decyzją ratowników cała czwórka trafiła do szpitala w Gnieźnie. Do poszkodowanej dziewczynki zadysponowano śmigłowiec LPR, który lądował na Polach Lednickich i przetransportował ją do szpitala w Poznaniu.

Na czas prowadzonych działań droga była zablokowana. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący samochodem był trzeźwy, a wszyscy poszkodowani, którzy trafili do szpitala w Gnieźnie, zostali zwolnieni po badaniach do domu. 8-latka nadal przebywa w szpitalu.

źródło: OSP Łubowo i KPP w Gnieźnie

3 komentarzy

  • Link do komentarza Łukasz wtorek, 12 czerwca 2018 01:05 napisane przez Łukasz

    Moja córka nadal przebywa w szpitalu w Poznaniu. Wraca do zdrowia. Dziękuję strażakom, ratownikom, załodze helikoptera i policji pracującej na miejscu zdarzenia.

  • Link do komentarza Michał niedziela, 10 czerwca 2018 18:21 napisane przez Michał

    Czy wiadomo co z dziewczynką?

  • Link do komentarza Kegan niedziela, 10 czerwca 2018 12:22 napisane przez Kegan

    Czynnik ludzki jest najbardziej zawodny, brawura prędkość itd. komentowanie wszystkich wypadków jest absurdem. Jestem uczestnikiem dróg jako kierowca i rowerzysta - i jazda czasem jest balansowaniem po cienkiej linii. Jadę rowerem -auto mija mnie tuż przed skrzyżowaniem i skręca mi przed nosem. mijanie na trzeciego - jazda na czerwonym na światle itd. Gdy dochodzi do wypadku jest już tak naprawdę za późno...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Wybory 2018 Kujawski