poniedziałek, 11 czerwca 2018 15:05

Pijany kierowca zatrzymany przez świadków

 
Pijany kierowca zatrzymany przez świadków archiwum redakcji

Poza sobotnią akcją, w trakcie której rutynowo skontrolowano ponad trzystu kierujących, w miniony weekend doszło do kilku innych incydentów, w trakcie których ujęto kilku kierowców prowadzących po alkoholu.

W piątek około 17:30 w Kiszkowie policjanci z Kłecka zatrzymali 40-letniego kierowcę powiatu wągrowieckiego, kierującego fiatem stilo. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie 0,22 promila alkoholu. Za swoje zachowanie stracił już prawo jazdy i niebawem stanie przed sądem.

To samo czeka 47-latka z Witkowa kierującego renault megane, który w niedzielę około 13:00 został ujęty przez dwóch mieszkańców powiatu bydgoskiego na ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie. W pewnym momencie auto z dużą prędkością wjechało na parking, po czym siedzący za kierownicą kierowca energicznie zatrzymał pojazd. Świadkowie podejrzewali, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu i nie pomylili się. O swoich przypuszczeniach powiadomili policję. W międzyczasie zabrali mężczyźnie kluczyki od auta w celu uniemożliwienia kontynuowania jazdy. Przeprowadzone przez przybyłych na miejsce policjantów referatu patrolowo-interwencyjnego badanie wykazało w organizmie mężczyzny 0,72 promila alkoholu.

Z kolei, również w niedzielę, około godziny 16:00 w Wiekowie w gminie Witkowo, policjanci z miejscowego komisariatu zatrzymali 56-latka z powiatu przeworskiego, który kierował renault laguna mając w organizmie 1,97 promila alkoholu.

Od piątku do niedzieli na drogach powiatu gnieźnieńskiego policjanci zatrzymali również 9 rowerzystów, którzy wcześniej spożywali alkohol.

źródło: KPP w Gnieźnie

1 komentarz

  • Link do komentarza Kibic poniedziałek, 11 czerwca 2018 17:26 napisane przez Kibic

    Czy ci ludzie są normalni? W głowie się nie mieści. Gratulacje dla świadków tego zdarzenia, oby więcej ludzi brało z nich przykład.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane