wtorek, 12 czerwca 2018 09:10

Mieszkaniec „myślał”, a potem zapłacił mandat

 
Mieszkaniec „myślał”, a potem zapłacił mandat źródło: Straż Miejska

Mandatem w wysokości 500 zł Straż Miejska ukarała mieszkańca Gniezna, który nielegalnie wyrzucił odpady przy ul. Rzepichy.

W minioną sobotę 9 czerwca, o godz. 12.40, patrol Straży Miejskiej ujawnił na ul. Rzepichy dzikie wysypisko. Obok wyrzuconych foteli, leżały inne odpady, przede wszystkim szkolne zeszyty i książki. Funkcjonariusze przeszukali je i ujawnili dokumenty z danymi personalnymi mieszkańca sąsiedniej ulicy. 

Strażnicy po dotarciu do nieodległego domu, odbyli rozmowę z gnieźnianinem, który przyznał się do wyrzucenia śmieci, tłumacząc swój czyn mówiąc, że „myślał, że jest tutaj zbiórka makulatury". Na miejscu sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokości 500 zł i zobowiązano do posprzątania swoich śmieci. Nie ustalono natomiast sprawcy podrzucenia dwóch foteli rozkładanych.

Strażnicy Miejscy, gwarantując anonimowość, proszą mieszkańców o informację do kogo mogą należeć podrzucone meble: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 604 512 000 (telefon czynny od poniedziałku do soboty w godz. 7:00 - 22:00 lub w niedziele od 8:00 do 19:00).

źródło: UM

 

3 komentarzy

 • Link do komentarza Koryfeusz wtorek, 12 czerwca 2018 23:15 napisane przez Koryfeusz

  Co za głupie tłumaczenie z tą zbiórką makulatury. Wystarczy poczytać ulotki lub wejść w internet, aby się dowiedzieć gdzie, kiedy i jakie są zbiórki odpadów. Niestety wielu ludzi ma problem z prostymi czynnościami. Zanim coś się zrobi warto się upewnić odnośnie legalności swoich działań. Przecież to prosta czynność i wystarczy na to 5 do 10 minut, no chyba, że ktoś bardzo wolno czyta.

 • Link do komentarza Olaf wtorek, 12 czerwca 2018 21:39 napisane przez Olaf

  BH co to Facebook że piszesz skrótami?

  Opisz dokładnie sprawę bo nie wiem co znaczy "bo po co przyzwyczajać ludzi do segregacji i wynoszenia do specjalnych pojemników jeśli się je likwiduje"

 • Link do komentarza BH wtorek, 12 czerwca 2018 09:31 napisane przez BH

  I tak BĘDZIe !!!!, bo po co przyzwyczajać ludzi do segregacji i wynoszenia do specjalnych pojemników jeśli się je likwiduje!!!!!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane