wtorek, 12 czerwca 2018 11:12

26 tysięcy nielegalnych papierosów - trzy kobiety usłyszały zarzuty

 
26 tysięcy nielegalnych papierosów - trzy kobiety usłyszały zarzuty źródło: KPP Gniezno

Gnieźnieńscy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wspólnie z policjantami prewencji, zabezpieczyli prawie kilkadziesiąt tysięcy papierosów oraz 367 gramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy.

W miniony weekend funkcjonariusze zajmujący się sprawą, dotarli do miejsc, gdzie miały być nielegalnie przechowywane wyroby tytoniowe. Po dokładnym sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń, ujawniono w trzech mieszkaniach łącznie prawie 26 000 papierosów różnych marek oraz 367 gramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tych przypadkach ponad 29 000 złotych. Ujawniony towar został zabezpieczony przez funkcjonariuszy. Teraz o dalszym losie posiadaczek “lewego towaru” zadecyduje prokurator i sąd.

Trzy zatrzymane w tej sprawie kobiety, w wieku od 30 do 66 lat, usłyszały zarzuty naruszenia przepisów karno – skarbowych. Grozi im wysoka grzywna lub kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Gnieźnie

1 komentarz

  • Link do komentarza tutejszy wtorek, 12 czerwca 2018 13:38 napisane przez tutejszy

    Należy zlikwidować wszystkie lewe punkty sprzedaży papierosów kręconych metodą chałupniczą w domu!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane