wtorek, 12 czerwca 2018 14:58

Radni będą odpowiedzialni za wypadki pijanych kierowców?

 

Posłanka Paulina Hennig-Kloska odniosła się do zakazu sprzedaży alkoholu w centrum Gniezna między godziną 23:00 a 5:00. Jej zdaniem odpowiedzialność za negatywne skutki tego pomysłu poniosą radni miejscy.

Przypomnijmy iż na ostatnim posiedzeniu Rady Miejskiej, działacze podjęli uchwałę dotyczącą wprowadzenia limitów w wydawaniu pozwoleń na sprzedaż alkoholu na terenie Gniezna. W trakcie posiedzenia przegłosowano poprawkę, na skutek której wprowadzono zakaz sprzedaży alkoholu na terenie centrum miasta w godzinach od 23:00 do 5:00. Za tym pomysłem zagłosowała większość radnych, także z koalicji (zobacz więcej).

Teraz do tematu się odniosła posłanka Paulina Hennig-Kloska, która stwierdziła: - To, czym jest ta uchwała, a dokładniej mówiąc punkt siódmy, wprowadzający ograniczenia w godzinach nocnych sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży na terenie osiedla nr 1 czyli Starego Miasta to przykład bardzo złego prawa, które nigdy w życiu nie powinno zostać przez Radę Miasta uchwalone. To przykład populistycznych rozwiązań, które nie rozwiązują żadnych realnych problemów miasta, ale mogą te problemy nawarstwić - stwierdziła parlamentarzystka. Jak przyznała, problem alkoholizmu istnieje od lat, a sama uchwała dotyczy kilku przedsiębiorców, działających na terenie samego miasta.

Przypomnijmy iż de facto nowy przepis objął... jeden sklep i jedną stację benzynową, które działają ww. godzinach: - Tym sposobem nie rozwiązuje się żadnych problemów. Nie jest problemem, by w tym miejscu powstały nielegalne punkty sprzedaży alkoholu, czy obok na ulicach poza obszarem pojawiły się legalne punkty sprzedaży alkoholu, a co najgorsze jest związane moim zdaniem z tą uchwałą to to, że może ona godzić w bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Może skłaniać niektóre osoby, by wsiąść w samochód, po spożyciu alkoholu, pojechać do dzielnicy obok i zakupić tam alkohol. Jeśli takie będą negatywne skutki wprowadzenia tej uchwały w życie, to za każdego kierowcę, który pod wpływem alkoholu wsiadł w samochód i pojechał na Winiary, Tysiąclecie by zakupić alkohol w porze nocnej, będą odpowiadali radni Miasta Gniezna i za każdy wypadek spowodowany przez taką osobę także. Nie wiem, czy wnioskodawcy i osoby, które podniosły rękę za tą uchwałą lub wstrzymały się, przemyślały dokładniej konsekwencje, jakie ta uchwała może wprowadzić - stwierdziła posłanka. 

Jak dodała parlamentarzystka, zamierza zwrócić się do radnych Rady Miasta, by jeszcze raz przemyśleli swoją decyzję i czy chcą wziąć na siebie odpowiedzialność za konsekwencje tego przepisu. 

19 komentarzy

 • Link do komentarza Marianna czwartek, 14 czerwca 2018 10:29 napisane przez Marianna

  Dosyć cierpienia dzieci i całych rodzin przez alkoholików.

 • Link do komentarza mareczek czwartek, 14 czerwca 2018 01:17 napisane przez mareczek

  A co mnie obchodzi zakaz mam pieniądze i chcę kupić sobie piwko do tego daję prace sprzedawcom ,a w demokracji ktoś mi tego zabrania ,więc jaka to demokracja????????????????

 • Link do komentarza Czytelnik środa, 13 czerwca 2018 18:26 napisane przez Czytelnik

  Pani Kloska wypowiada się na tematy, o których nie ma zielonego pojęcia, a nic dla Gniezna nie zrobiła.

 • Link do komentarza gonzo środa, 13 czerwca 2018 13:16 napisane przez gonzo

  Pani poseł musi mieć dostęp widocznie do alkoholu o każdej porze i w każdym miejscu. Artykuł pierwszej potrzeby?

 • Link do komentarza Matematyk środa, 13 czerwca 2018 09:15 napisane przez Matematyk

  Niedawno wszyscy jechali na miasto że zakaz wprowadziło, a teraz jadą na osobę, która się z nimi zgadza.

 • Link do komentarza dante środa, 13 czerwca 2018 08:56 napisane przez dante

  Problem alkoholu w Gnieźnie jest spory, na ulicach widać żulerkę i naprawdę mocno się to rzuca w oczy. Zakaz sprzedaży w godzinach nocnych to taka proteza, potrzebne są rozwiązania systemowe, ale żadna władza ich nie wdroży żeby się nie narażać wyborcom. A pani z Nowoczesnej jak zwykle gada głupoty jak jej towarzysze z partii. Nie sądziłem że na trzeźwo tak można?

 • Link do komentarza ? środa, 13 czerwca 2018 08:32 napisane przez ?

  a skąd te drobne pijaczki mają niby mieć kasę na te samochody

 • Link do komentarza Gnieźnianin wtorek, 12 czerwca 2018 23:57 napisane przez Gnieźnianin

  Pani Poseł. Alkohol nie jest potrzebny do życia. Warto walczyć o lepsze pensje dla mieszkańców, nowy żłobek itp.

 • Link do komentarza Wyborca wtorek, 12 czerwca 2018 23:03 napisane przez Wyborca

  Nowoczesna jak zwykle staje po stronie tych, którzy mają gotówkę i mieszkają poza takimi niebezpiecznymi obszarami. A ci mniej zamożni niech się męczą. Co to obchodzi Poseł Paulinę Henning Kloskę. Nowoczesna wogóle ma gdzieś słabszych. No ale to była partyjka jednej kadencji. Nawet Rysiek nie wytrzymał we własnej partii.

 • Link do komentarza Sławny wtorek, 12 czerwca 2018 22:38 napisane przez Sławny

  Grażyna jak chcesz mieć spokój to wprowadź się do lasu. W centrum miasta nie zawsze będzie spokój.

 • Link do komentarza Zocha wtorek, 12 czerwca 2018 22:31 napisane przez Zocha

  Pani Hening Kloska jest egzemplifikacją lapsusów Ryszarda Petru.

  Amen
  Zocha

 • Link do komentarza Grażyna wtorek, 12 czerwca 2018 19:41 napisane przez Grażyna

  Pani Kloska, my chcemy w nocy mieć spokój. Alkohol to nie jest apteka, w której kupuje się lekarstwa.

 • Link do komentarza Anna wtorek, 12 czerwca 2018 19:07 napisane przez Anna

  Proponuję otworzyć nocny sklep z alkoholem pod Hennig-Kloski domem.

 • Link do komentarza Czytelniczka wtorek, 12 czerwca 2018 18:49 napisane przez Czytelniczka

  Ona nic mądrego już nie wniesie. Niejednokrotnie w telewizji widziałam jej dziwne zachowanie w sejmie. Myślę, że chodzi jej tylko o pokazanie się.

 • Link do komentarza No problem wtorek, 12 czerwca 2018 18:26 napisane przez No problem

  Jak ma na alkohol to i będzie miał na taxi

 • Link do komentarza Abstynent wtorek, 12 czerwca 2018 17:49 napisane przez Abstynent

  W całym mieście wprowadzic zakaz sprzedaży i gra gitara. Jak ktoś ma taki problem z alkoholem to niech nie pije będzie lepiej dla wszystkich.

 • Link do komentarza misiakisia wtorek, 12 czerwca 2018 17:12 napisane przez misiakisia

  Powiem tak nic nie powiem :-) A na powaźnie to tak zapytam coź ta pani przez 2 lata i 6 m -cy od wyborów zrobiła dla Gniezna sie pytam - konkrety proszę !!!!!

 • Link do komentarza hahahahahahahahahahahaha wtorek, 12 czerwca 2018 16:43 napisane przez hahahahahahahahahahahaha

  Czy należy rozumieć że największe ciągoty do jazdy po pijaku mają ci co w okolicy ich zamieszkania nie sprzedają gorzały ?

 • Link do komentarza Maciek wtorek, 12 czerwca 2018 16:20 napisane przez Maciek

  Ta kobieta gada tak samo od rzeczy, jak jej koleżanki z .N i jej były guru Petru!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane