czwartek, 14 czerwca 2018 07:39

Uczniowie ZSP nr 1 poznawali kulturę Chin

  mn
Uczniowie ZSP nr 1 poznawali kulturę Chin zdjęcie nadesłane

W ramach współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Gnieźnie uczniowie klas drugich Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie  w zawodzie: technik architektury krajobrazu oraz technik geodeta uczestniczyli w warsztatach dotyczących Chin.

Przedstawicielki Instytutu Konfucjusza: Tao Zhang i Young Huimin, w trakcie swoich prelekcji oraz warsztatów, zaprezentowały geografię, kulturę i życie codzienne mieszkańców Chin. Uczniowie przy tej okazji poznali zasady chińskiej  kaligrafii i omówiły genezę znaków alfabetu.

Następnie, korzystając z pięknej pogody, prowadzące spotkanie zapoznały uczestników z układami ruchów gimnastyki Tai Chi – ćwiczenia odbyły się na dziedzińcu kampusu. Językiem warsztatów był język angielski, co na pewno pozwoliło na znalezienie nici porozumienia między uczestnikami warsztatów. Spotkanie to było doskonałą okazją do treningu komunikacji oraz stanowiło narzędzie do zdobywania wiedzy i umiejętności. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane