czwartek, 14 czerwca 2018 10:37

Prezydent jednak wystartuje osobno?

 
Prezydent jednak wystartuje osobno? archiwum redakcji

Tomasz Budasz wystosował oświadczenie, w którym odnosi się do dotychczasowych spekulacji na temat swojej kandydatury w nadchodzących wyborach samorządowych. 

Po tygodniach niepewności co do tego, czy dotychczas sprawujący funkcję prezydenta Tomasz Budasz zdecyduje się na start z list Platformy Obywatelskiej (z której kandydował w poprzednich wyborach) czy jednak wybierze własny komitet, zainteresowany postanowił się w tym temacie wypowiedzieć. Jasna deklaracja w tej kwestii nie pada, ale prezydent informuje o "współpracy ponad podziałami", "wspólnego tworzenia list wyborczych" oraz "naszym projekcie".

Przez ostatnie trzy i pół roku mojej prezydentury systematycznie pracowałem na rzecz mieszkańców Gniezna – Pierwszej Stolicy Polski. Efekty tych działań widać już w przestrzeni naszego miasta. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia i pomocy moich współpracowników. Przede wszystkim Jarosława Grobelnego i Michała Powałowskiego, ale też wielu innych, którym już teraz bardzo serdecznie dziękuję.

Swoją działalność oparłem na współpracy z różnymi ludźmi, grupami oraz środowiskami politycznymi. Traktując Gniezno, jako wspólne dobro nas wszystkich uznałem, że muszę być prezydentem otwartym na różne pomysły i oczekiwania społeczne, ponieważ uważam, że ludzi należy łączyć, nie dzielić.

Dość długo powstrzymywałem się od deklaracji związanych ze zbliżającymi się wyborami. A to dlatego, że bardzo zajmuje mnie bieżąca praca, realizowane projekty, zabieganie o fundusze i kolejne inwestycje. Czas wyborów samorządowych zbliża się jednak nieuchronnie. Dlatego dziś postanowiłem się w tej kwestii wypowiedzieć.

Jestem osobą o określonych poglądach. Nigdy tego nie ukrywałem, i nie zamierzam się tego wypierać. Uznałem jednak, że miasto, jego mieszkańcy i ich sprawy nie mogą być rozpatrywane wyłącznie przez pryzmat barw i przynależności partyjnej. Infrastruktura, inwestycje, wydarzenia społeczne i kulturalne są dla wszystkich.

Dobierając sobie grono najbliższych współpracowników sięgnąłem po przedstawicieli różnych środowisk, nie patrząc na ich osobiste poglądy, sympatie i dotychczasowe wybory polityczne, ale głównymi kryteriami były profesjonalizm, przygotowanie i zaangażowanie w pracy. Myślę, że po tym czasie mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że był to dobry wybór. Korzystając z tego doświadczenia, zamierzam nadal, współpracować: Jarosławem Grobelnym i Michałem Powałowskim. Chciałem także dziś zaprosić wszystkie zainteresowane osoby, środowiska i formacje polityczne do szerokiej kolacji samorządowej na rzecz naszego miasta.

Jestem przekonany, że współpraca ponad podziałami ma sens. Dlatego też razem z moimi współpracownikami zapraszamy wszystkich do przygotowania programu, stanowiącego odważną wizję dalszego rozwoju Pierwszej Stolicy Polski i wspólnego tworzenia list wyborczych w zbliżających się wyborach samorządowych.

Zapewniam, że o naszym projekcie będę informował regularnie.

13 komentarzy

 • Link do komentarza Urzędnik poniedziałek, 18 czerwca 2018 06:20 napisane przez Urzędnik

  Panie Budasz jestes już skończony w tym urzedzie i mieście. Miej ciuteczkę honoru i odejdź sam zanim przerżniesz. Nie jesteś wcale taki dobry na jakiego się kreujesz. Ludzi nie oszukasz chociaż próbujesz tego.

 • Link do komentarza SewerynB. czwartek, 14 czerwca 2018 23:40 napisane przez SewerynB.

  Zawód polityk, prezes, dyrektor............towarzystwo B.G.P. wzajemnej adoracji, żyjące z pieniędzy podatników. Myślą, kombinują jak utrzymać władzę. Żenujący spektakl z udziałem miernych aktorów.

  Co by było gdyby na wzór Warszawy powołać komisje śledcze?

 • Link do komentarza wojciech czwartek, 14 czerwca 2018 20:26 napisane przez wojciech

  Jeden z tych trzech na pewno pójdzie siedzieć .A kogo dokoptują to nie wiadomo czy po zatrzymaniu będą jeszcze chętni. CBA do boju.

 • Link do komentarza urzędas czwartek, 14 czerwca 2018 18:37 napisane przez urzędas

  @ normalny - pan chyba nie do końca jest normalny skoro pan uważa, że pani Mlodzikowska jest w opozycji! A co do pana Budasza, nie łudźmy się, on nadal jest przeciw dobrej zmianie. A największą siłą PO jest bezmiar głupoty jej elektoratu.
  Uwierzę w dobre intencje Budasza, gdy zniknie jego nazwisko ze strony Politycy PO.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Politycy_Platformy_Obywatelskiej

 • Link do komentarza dżejms czwartek, 14 czerwca 2018 16:59 napisane przez dżejms

  o jakich podziałach mowa ? bo jak o tych dotyczących zarobków to kiepsko widzę współpracę

 • Link do komentarza bicie pianki bez śmietanki czwartek, 14 czerwca 2018 16:12 napisane przez bicie pianki bez śmietanki

  Panie Budasz, pan na poważnie z tym hasełkiem (?): "Dobierając sobie grono najbliższych współpracowników sięgnąłem po przedstawicieli różnych środowisk, nie patrząc na ich osobiste poglądy, sympatie i dotychczasowe wybory polityczne". ???Popłynęliście towarzysze, prosto na dno...

 • Link do komentarza wilk czwartek, 14 czerwca 2018 14:43 napisane przez wilk

  Wielkie OPORY do usunięcia komunistycznych nazw ulic i placu 21 stycznia,w gabinecie stare portrety komuszych nominatów,Ciekawy jestem także CZY El Presidento bywał na PROTESTACH prezydentów miast przeciwko obecnemu legalnie wybranemu przez naród polski rządowi,to wszystko pokazuje nam PRAWDZIWĄ TWARZ tego człowieka !!!!! Więc idąc tropem myślenia pewnego kandydata na prezydenta Warszawy,z tej samej partii SŁUP,albo inaczej zwanej AMBER GOLD ,mieniącej się z pozoru demokratyczną,,PO CO NAM PO i SLD ,skoro mamy CDU i SDP..........po co nam TAKI prezydent Gniezna ......skoro mamy stary układ, rządzący od co najmniej 40 lat,tylko lekko przemalowany do zmylenia .......... PYTAM się PO CO ?????????????

 • Link do komentarza urzędas czwartek, 14 czerwca 2018 14:09 napisane przez urzędas

  O cztery lata za późno panie prezydencie. Podziały stworzył pan sam i niech pan nie mowi, że dojrzał pan do współpracy ponad podziałami. Nikt panu nie uwierzy, a dzisiejsze oświadczenie to czysty zabieg piarowski. Jest okazja sprawdzić pańską wiarygodność, zatem proszę wymienić ile osób pan zatrudnił z partii opozycyjnej wobec PO? Natomiast dzięki panu pracę otrzymało wielu członków i sympatyków z list kandydatów PO i tej agonalnej od lat przybudówki zwanej Wielkopolanie, a także różnych zdrajców z innych organizacji, których społeczeństwo w wyborach zdecydowanie i to nieraz odrzuciło. Wdzięczność, ktorą Pan im okazał jest ogólnie znana. Więc w żadne obecne pańskie deklaracje trudno teraz uwierzyć.

 • Link do komentarza Czyż nie mam racji ? czwartek, 14 czerwca 2018 14:08 napisane przez Czyż nie mam racji ?

  Prezydent Budasz nie wytaruje osobno tylko ... bez Platformy Obywatelskiej. A to jest ważna różnica. Bo mu z tym szyldem PO obecnie "nie po drodze". Za to Prezydent Budasz wystartuje z poparciem starych gnieźnieńskich działaczy samorządowych z partii ........ SLD. I wygra w zbliżających się wyborach. Wygra wybory, bo młodzi ludzie w Gnieźnie, nie interesują się sprawami wyborów i w ogóle nie pójdą głosować . A stara organizacja partyjna SLD, ma w Gnieźnie ciągle szerokie powiązania rodzinne. Szczególnie wśród emerytów, działaczy klubów sportowych, dyrektorów szkół, organizacji pożytku publicznego, rad seniorów, rad osiedlowych i wszystkich tych, co dawniej mieli się bardzo dobrze, a i teraz mają się nie najgorzej.

 • Link do komentarza Urzędów czwartek, 14 czerwca 2018 13:02 napisane przez Urzędów

  B(J)udasz musi odejść

 • Link do komentarza normalny czwartek, 14 czerwca 2018 11:43 napisane przez normalny

  Świetna decyzja. Samorząd musi łączyć, a nie dzielić. Mam nadzieję, że do współpracy dołączą również osoby tworzące dziś opozycję, np. Pan Modrzejewski czy Pani Młodzikowska. Mam wrażenie, że bliżej im do Pana Budasza niż takiej totalnej opozycji. Fajnie byłoby ich zobaczyć na listach Pana Budasza.

 • Link do komentarza Stefan czwartek, 14 czerwca 2018 11:35 napisane przez Stefan

  Może się Pan zapisze do GPS? :) Na dzień dzisiejszy pana pomysł mało oryginalny.

 • Link do komentarza Niepoważne czwartek, 14 czerwca 2018 11:30 napisane przez Niepoważne

  Zabawa w kotka i myszkę ?!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane