poniedziałek, 25 czerwca 2018 09:59

PO, Lewica i Nowoczesna za Tomaszem Budaszem

 
PO, Lewica i Nowoczesna za Tomaszem Budaszem fot. Rafał Wichniewicz

W poniedziałkowy ranek oficjalnie poinformowano o zawiązaniu koalicji pomiędzy tytułowymi grupami politycznymi, które zdecydowały się w najbliższych wyborach samorządowych wesprzeć obecnego prezydenta.

To swojego rodzaju odpowiedź na to, co wciąż pozostawało w ostatnim czasie w fazie spekulacji, a na co odpowiedź ostatecznie można teraz poznać. Prezydent nie startuje z list PO, ale organizuje własny komitet "Tomasz Budasz. Koalicja Obywatelska", w który wchodzi jego ugrupowanie, a także kilka innych środowisk politycznych. 

- Udało się stworzyć to, co przez wiele lat nie było możliwe - wspólny projekt samorządowy. Wspólną koalicję, coś, co jest ponad podziałami, a czego ideą i spoiwem jest miasto Gniezno, jego mieszkańcy, szanse i oczekiwania. Kilkanaście dni temu wydałem oświadczenie, że chcemy budować projekt ponad podziałami politycznymi, którego osią będą mieszkańcy naszego miasta. Dziś mogę powiedzieć iż projekt będzie się nazywał Tomasz Budasz. Koalicja Obywatelska. Od samego początku mieliśmy pozytywne reakcje mieszkańców, ugrupowań politycznych, stowarzyszeń i dzisiaj przyszedł czas na to, by pokazać iż te środowiska, które stoją za mną, chcą wspólnie ze mną współpracować dla naszego miasta i stworzyć koalicję ponad podziałami - przekazał prezydent Tomasz Budasz, dziękując swoim zastępcom oraz pozostałym koalicjantom: - Zaczynamy budować program, który będzie z myślą o naszych mieszkańcach, będzie odzwierciedlał ich oczekiwania i marzenia, a także to, co chcą, by w Gnieźnie powstało. 

- Czteroletnia współpraca radnych i struktur powiatowych Sojuszu Lewicy Demokratycznej z prezydentem Tomaszem Budaszem, realizacja naszych projektów społecznych i podnoszących jakość życia mieszkańców oraz konsekwentne dążenie do porozumienia ponad podziałami zdecydowały iż SLD udziela poparcia Tomaszowi Budaszowi jako kandydatowi na prezydenta Gniezna - mówił Tadeusz Tomaszewski z SLD, który także w imieniu Zdzisława Kujawy wyraził zadowolenie z zaproszenia do wspólnej koalicji. W imieniu Platformy Obywatelskiej głos zabrał przewodniczący jej struktur Piotr Gruszczyński: - Cieszę się iż osiągnęliśmy wspólnie sukces i wokół prezydenta Tomasza Budasza uzyskaliśmy poparcie takich sił samorządowych w naszym mieście, jak SLD i Nowoczesna. To, co nas łączy, to takie elementy jak demokracja, silna samorządność, która w ostatnich czasach przeżywa poważny kryzys. Mam nadzieję iż to porozumienie doprowadzi nas to do takiego efektu, jakiego mamy dzisiaj przyjemność obserwować w naszym mieście - rzeczywiście duże, pozytywne zmiany.

- Tego oczekują od nas mieszkańcy Gniezna, że stworzymy silną koalicję, która będzie pchała Gniezno ku dalszemu rozwojowi. Która będzie pchała działania prospołeczne, dalej wspierała prezydenta w tym, co sobie zamierzył, co nam przedstawił i co proponuje mieszkańcom. Oceniamy pozytywnie pierwszą kadencję Tomasza Budasza, jak i prezydenta, oceniając szczególnie to po latach wcześniejszej stagnacji, że dał asumpt do dalszego rozwoju miasta, dał chęć, pokazał wizję i dał projekt na dalsze działania - mówił Piotr Szczepański z Nowoczesnej, dodając iż jego ugrupowanie zamierza dzielić się swoimi pomysłami na Gniezno. 

87 komentarzy

 • Link do komentarza Krysia piątek, 06 lipca 2018 08:06 napisane przez Krysia

  wyborca. Tak Budasz wybrał. Widocznie taki wybór kolegów podpowiedziała mu, jego inteligencja. " To nic, że ze "świniami". Ważne , że i ja, będę dalej przy korycie". " W ilości siła. Jakość jest nieistotna".

 • Link do komentarza wyborca czwartek, 05 lipca 2018 11:12 napisane przez wyborca

  Podobno w sondażach do wyborów samorządowych taka koalicja cienko przędzie, tylko 16% . Panie Budasz było lepiej stawać do wyborów z własną drużyną, tu widzę czterech nie pasujących do drużyny.

 • Link do komentarza WŚCIEKŁY środa, 04 lipca 2018 12:31 napisane przez WŚCIEKŁY

  LUDZIE. Oceniając pracę Budasza, nie dajcie sobie zamydlić oczu kilkoma pokazowymi inwestycjami typu: "króliki", parki przy dworcu , likwidacja dwóch mostów czy hala widowiskowa . Raczej spójrzcie jakim kosztem to zrobiono ?? Jak dużo niepotrzebnych ludzi z rodziny i znajomych z partii zatrudniono w spółkach miejskich i w magistracie. Spójrzcie na premie, jakimi się nawzajem ta klika obdarowuje . Spójrzcie, jak organizowane są sztuczne głosowania nad Budżetem Obywatelskim, Spójrzcie na pseudo segregację śmieci w mieście i na wysokie koszty wywozu śmieci. Spójrzcie na cenę ciepłej wody i cieplika, na cenę zimnej wody. Spójrzcie na groby do likwidacji na cmentarzach, bo prezydentowi nie chce się stworzyć w Gnieźnie cmentarza komunalnego. To wszystko są nasze ciężko zarobione pieniądze, z których się nas gnieźnian bezczelnie obdziera .

 • Link do komentarza wilk poniedziałek, 02 lipca 2018 02:39 napisane przez wilk

  Precz z KOMUNĄ i człowiekiem SŁUPEM,jak w państwie teoretycznym !!!!

 • Link do komentarza urzędniczy emeryt niedziela, 01 lipca 2018 18:55 napisane przez urzędniczy emeryt

  Nie wstyd wam - to do was, z tej fotografii - że reprezentujecie zdrajców ojczyzny, którzy głosują przeciw Polsce? Nie wstyd wam, że wśród was są ci, którzy pragną całkowitej legalizacji zabijania niewinnych istot spod serca matek? Nie wstyd wam, ze reprezentujecie partie największych afer i złodziejstwa w Polsce? Nie wstyd wam, ze ważny minister waszego rządu nazwał nasz kraj państwem teoretycznym? Nie wstyd wam, ze wasza przedstawiciela w parlamencie Europejskim powtarzała kilkakrotnie: „Ale jaja!”, po tym, gdy Wojtunik opowiada jej o tym, w jaki sposób swoje rządy sprawuje minister Sienkiewicz?
  Proszę, odpowiedzcie gnieźnianom także i na te pytania.
  A nam się wydawało, że pan panie Budasz zapowiadając tzw. Drużynę
  Budasza odetnie się od tych wszystkich skompromitowanych partii i ludzi, którzy swoim postępowaniem chcą zniszczyć Polskę, ale widać, że zabrakło Panu odwagi i po prostu Pana na to nie stać.

 • Link do komentarza robol niedziela, 01 lipca 2018 14:39 napisane przez robol

  Żenujący spektakl z ośmioma dorosłymi chłopami. Do roboty a nie aktorów odgrywać. W tvn 24 dosyć leci komedii. Za śmieci się zabrać, króliki umyć bo robią się zielone, firmy własne otworzyć i mieszkańców Gniezna zatrudnić! Panowie, elita od siedmiu boleści.

 • Link do komentarza Marek niedziela, 01 lipca 2018 14:13 napisane przez Marek

  Im krócej Budasz będzie Prezydentem miasta Gniezna, tym lepiej. Za jego kadencji nie słychać o niczym tylko o ustawkach i kolesiostwie, załatwianiu pracy partyjnym kumplom. Dość!

 • Link do komentarza bicie pianki bez śmietanki niedziela, 01 lipca 2018 10:09 napisane przez bicie pianki bez śmietanki

  Oj, widać, że chłopcy sygnatur nie znają, bo ich nie ma. A wasze przypuszczenia... Cóż, taki sam ciężar, jak donosiki opozycji na Polskę. Czego się czepiacie, że państwo wreszcie przestało być teoretyczne? Że Polska to coś więcej niż ch... du... i kamieni kupa? Spadajcie na śmietnik historii, tam wasze miejsce.

 • Link do komentarza Prezes sobota, 30 czerwca 2018 12:25 napisane przez Prezes

  Mam pytanie do Posła Arndta - czy razem z Budaszem i "pozostałymi wspaniałymi", podobnie jak Trzaskowski w Warszawie będzie szedł na czele Parady Równości w Gnieźnie i z kim spośród kochających inaczej będzie robił sobie "selfie" ???

 • Link do komentarza Fr piątek, 29 czerwca 2018 17:38 napisane przez Fr

  Co by nie powiedzieć to w wielu sprawach ten PIS się sprawdza. Zabrali się za te kamienice, dopalacze, podatki VAT, jakoś wcześniej były z tym problemy, nawet u nas z tym panem Ś. który teraz siedzi za tego rządu. Panie Gruszczyński a co tam słychać w tej firmie z Pałuckiej co pan z nimi był na konferencji i mówił o 300 miejscach pracy i że miasto im ulicę zrobiło ? Coś ucichła sprawa ?

 • Link do komentarza Jam_Jest piątek, 29 czerwca 2018 17:37 napisane przez Jam_Jest

  @:bicie pianki bez śmietanki:
  ********************************
  Nie zachowuj się jak komunistyczny prokurator z pis-u - Piotrowicz.

 • Link do komentarza klimat piątek, 29 czerwca 2018 16:21 napisane przez klimat

  do pianki - lista oszustw (wyroki będą , już niedługo, a nawet trybunał stanu)
  1.oszust Pięta po katolicku na boku miał kochankę, a w tv był ultrakatolickim działaczem
  2.kaczyński bez trybu wyłażący na mównicę - nie został ukarany przez marszałka a powinien, pominę wyzwiska z mównicy
  3.Morawiecki, kłamie w żywe oczy,że niepełnosprawni dorośli mają 3 tys na życie
  4. kłamstwa i ukrywanie pod stołem nagród przez Szydłową
  5.kłamaine przez Kępę, że jest magistrem prawa
  6.cała procedura łamania konstytucji w przypadku SN - oszustwo
  7. uniewinnianie cha cha Kamińskiego, który nie miał prawomocnego wyroku - bo taka wola prezydenta, wchodzącego w kompetencje sądów
  Pianka, otrzeźwiej, myśl logicznie, bo niedługo i Ciebie może zaatakować ta uczciwość pisowska i będziesz wielce zdziwionyA

 • Link do komentarza bicie pianki bez śmietanki piątek, 29 czerwca 2018 09:54 napisane przez bicie pianki bez śmietanki

  @marematyk, nasz etatowy propagandysto, poproszę sygnatury wyroków sądowych "oszustów z pisu", którzy startują w wyborach samorządowych. Jeśli tego nie zrobisz, będzie to zwykłe pomówienie. A to jest karalne. Boszsz, jaki żałosny poziom debaty publicznej sobą reprezentujesz.

 • Link do komentarza Matematyk czwartek, 28 czerwca 2018 10:57 napisane przez Matematyk

  Do jam jest ----- pięknie piszesz i to , co piszesz dotyczy jak znalazł oszustów z pisu w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Tekst jak znalazł. A I w powiecie trzeba wykrzyczeć tych nieudaczników

 • Link do komentarza x. czwartek, 28 czerwca 2018 10:06 napisane przez x.

  do Jam_Jest , wbrew pozorom to pisanie daje sporo. Wiele spraw tutaj poruszanych ma prawdziwe podłoże. Ludzie czytają te komentarze bo tu dowiadują się tego czego nie znajdą nawet w tym darmowym informatorze. Świadomość mieszkańców rośnie i nie uda się już ich nabrać na plewy. Natomiast Oni też czytają te wpisy a nawet mają swoich przybocznych do analizy ich treści. Nie wszystkie treści po nich spływają, często panuje wśród nich nerwowość po tych wpisach. Wiem coś o tym, wśród ich przybocznych też są gaduły.

 • Link do komentarza Cezary czwartek, 28 czerwca 2018 09:39 napisane przez Cezary

  Komorowski też przed wyborami miał w sondażach blisko 90%, nawet Kowalski w Gnieźnie był pewniakiem, więc pozycja króliczego gnieźnieńskiego władcy wcale nie jest taka pewna.

 • Link do komentarza hehehehehe czwartek, 28 czerwca 2018 09:37 napisane przez hehehehehe

  @???????????- nie dość że przysłała pomagiera na spotkanie z tymi ważniakami, to on sam wygarnął im lata stagnacji.

 • Link do komentarza ???????????? czwartek, 28 czerwca 2018 08:55 napisane przez ????????????

  Dlaczego pani posłanka nie stanęła w szeregu tylko przysłała pomagiera ? Czyżby to była udawana koalicja ?

 • Link do komentarza Wiesiek czwartek, 28 czerwca 2018 08:37 napisane przez Wiesiek

  ad.mieszkaniec: z tym hostelem to jest coś na rzeczy. Kiedy zlikwidowali schronisko młodzieżowe. jednoznacznie hostel będzie przejmować turystów i kasa się kręci

 • Link do komentarza Jam_Jest czwartek, 28 czerwca 2018 07:36 napisane przez Jam_Jest

  Do piszących jw. Dlaczego my, jak elektorat wyborczy o zróżnicowanych poglądach politycznych i gospodarczych, nie mielibyśmy doprowadzić do usunięcia ze stołków tych, co do których nasze zaufanie już bardzo dawno wygasło? Przecież to my sami dajemy im t/z parasol ochronny na te cztery lata rządzenia tym miastem.
  Co tak naprawdę daje pisanie na stronach blogów o ich poczynaniach, ich nieudacznictwie, oraz wszelkich nieprawościach, do jakich dochodzi na co dzień? Oni doskonale wiedzą, co my mieszkańcy o nich sadzimy i nawet gdyby postanowili zapoznać się z zamieszczanymi treściami wpisów dokonywanych przez nas, to i tak spłynie to po nich, jak woda po kaczce.

  Uważam, że jedyny sposób, na pozbycie się niechcianych "polityków" ze stołków, do których są bardzo mocno przywiązani, to przestać oddawać na nich głosy przy urnach wyborczych.
  Temu miastu jest potrzeba konkretne przewietrzenia wszystkich stanowisk, tak począwszy od prezydenta, a skończywszy na najniższym szczeblu, jakie może być w strukturach samorządowych.

startpoprz.12345nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane