środa, 27 czerwca 2018 11:52

Zmiana zakazu wstępu do Lasu Miejskiego

 
Zmiana zakazu wstępu do Lasu Miejskiego archiwum redakcji

Z części fragmentu Lasu Miejskiego, położonego od strony osiedla Pławnik, zdjęto obowiązujący od kilku miesięcy zakaz wstępu. 

Przypomnijmy iż z uwagi na zniszczenia, jakie zaznały lasy Nadleśnictwa Gniezno po nawałnicy z 11 sierpnia 2017 roku, wprowadzono całkowity zakaz wstępu do leśnictw: Brody, Kowalewko, Nowaszyce, Las Miejski i Zakrzewo. Spowodowane to było zalegającymi licznymi drzewami oraz wiatrołomami, które mogły w każdej chwili spaść na ziemię.

Obecnie, jak informuje Nadleśnictwo Gniezno, zarządzenie Nadleśniczego zostało zmienione i weszło w życie z dniem 18 czerwca br. Na jego mocy obszary Lasu Miejskiego - 238, 238A, 239, 240 i 240A, nie są już objęte okresowym zakazem wstępu do lasu. Dotyczy do fragmentu Lasu Miejskiego od strony osiedla Pławnik i zamkniętego na obszarze pomiędzy osiedla Pustachowa i Nowaszkami (na mapie poniżej zaznaczone na zielono). Na pozostałym obszarze nadal obowiązuje zakaz wstępu - zarówno do Lasu Miejskiego, jak i Lasu Jelonek.

2 komentarzy

  • Link do komentarza s wtorek, 03 lipca 2018 15:44 napisane przez s

    Jak ci w końcu coś na łeb spadnie, to przynajmniej będzie jednego społecznego ignoranta mniej ;)

  • Link do komentarza Jam_Jest wtorek, 03 lipca 2018 12:44 napisane przez Jam_Jest

    Zastanawiające jest nie to, że jakieś "fisze" postanowiły zatroszczyć się o nasze bezpieczeństwo,ale to, że im wydaje się że mają do czynienia z idiotami, które akurat pójdą tam, gdzie może im spaść coś na łeb. Chodziłem do lasu w okresie grzybobrania, kilka dni po tej pamiętnej nawałnicy...... zwracając szczególną uwagę na to, aby nie pchać się tam, gdzie istniało prawdopodobieństwo, że akurat tam może się coś wydarzyć. W tym roku również mam zamiar skorzystać z okresu w którym zbiera się grzyby, i wszelkie zakazy jakie zostaną postawione, czy też już stoją, mam zamiar zignorować. Moje życie, i moja sprawa mojego bezpieczeństwa.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane