Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 02 lipca 2018 10:24

Wyrusz na pielgrzymi szlak

 
Wyrusz na pielgrzymi szlak archiwum redakcji

Już pod koniec lipca wyruszy po raz 35. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W drogę uda się kilka grup, zmierzających do Częstochowy.

Pielgrzymka jest wyjątkowym wydarzeniem o wymiarze religijnym, stanowiącym formę rekolekcji w drodze. Głównym punktem każdego dnia wędrówki jest msz aświęta, ale treści całej drogi do Matki Boskiej Częstochowskiej, wypełniają modlitwy, rozważania i śpiew. Jest też czas dla bliźniego, a także na rozmowy na różne tematy. 

W tym roku PPAG wyruszy na pątniczy szlak w nowej formule. Z samego Gniezna w drogę na Jasną Górę, po wspólnej mszy w katedrze (28 lipca o godzinie 7:00), wyruszy pięć kolorowych grup pielgrzymich: niebieska, pomarańczowa, czerwona, żółta i brązowa.

Wierni z gnieźnieńskich dekanatów, a także Kiszkowa, Kłecka, Pobiedzisk, Rogorwa, Trzemeszna, Witkowa i Żnina, mogą wędrować wraz z Grupą Czerwoną, której przewodnikiem jest ks. Michał Szalaty. Patronką grupy jest św. Matka Teresa z Kalkuty, a wspólną intencją wędrujących są chorzy, cierpiący, osoby starsze oraz prześladowani chrześcijanie. Nie oznacza to jednak iż każdy nie może wędrować na Jasną Górę bez własnych intencji. Na miejsce wierni dotrą po 9 dniach wspólnego marszu. Zapisać można się za pośrednictwem strony PPAG lub w parafii, z której wyrusza grupa. Informacji można szukać w kontakcie z przewodnikami grup.

Jednocześnie, dzień przed wyruszeniem "kolorowych", z Gniezna wyruszy także pielgrzymka Grupy Promienistej - z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Gnieźnie. Pątnicy udadzą się w drogę już po raz 59 w historii i po 10 dniach, podobnie jak wszystkie inne grupy PPAG, 6 sierpnia dotrą na Jasną Górę. Zapisy i szczegółowe informacje można znaleźć na stronie