poniedziałek, 02 lipca 2018 12:42

Migawki z miasta - Kradną wszystko, nawet kwiaty

 
Migawki z miasta - Kradną wszystko, nawet kwiaty fot. Rafał Wichniewicz

Brak poczucia estetyki, czy raczej zwykłe złodziejstwo? Zakład Zieleni Miejskiej odnotowuje kradzieże sadzonek z kwiatami, które pojawiły się w różnych częściach miasta.

Trudno o słowa bardziej wyważone, niż określenie tego zjawiska jako swojego rodzaju zdziczenie. Kiedy wciąż trwa bezowocna i przeważnie anonimowa dyskusja wokół tego, czy rzeźby królów i królików są w Gnieźnie potrzebne, okazję ku temu przyuważyło kilku mieszkańców, którzy postanowili obłowić się kwieciem zasadzonym na terenie miasta.

Jak poinformował profil społecznościowy prezydenta Tomasza Budasza, sadzonki roślin zniknęły z dopiero co posadzonych rabat nad Jeziorem Jelonek, przy ul. Chrobrego czy ul. Grzybowo. Są to kocimiętki, funkie czy róże. Straty niewielkie, ale po przeliczeniu na ilość oraz roboczogodziny pracowników, którzy muszą zasadzić nowe kwiaty, rosną coraz bardziej. Parafrazując film Rejs, można powiedzieć: Panie i kto za to płaci? Pan płaci, pani płaci, my płacimy. To są nasze pieniądze.

Każda osoba, która spostrzeże próbę kradzieży lub osobę, która jej dokonuje, także jeśli ma to tylko formę dewastacji, powinna zgłosić to jak najszybciej Straży Miejskiej (telefon interwencyjny 604 512 000) lub Policji.

16 komentarzy

 • Link do komentarza misiakisia środa, 04 lipca 2018 15:22 napisane przez misiakisia

  @Maciek teź sie zastanawiałam ostatnio nad tym źe ani pieszo ani na rowerach źe o skuterach nie wspomnę SM nie widać

 • Link do komentarza Lida środa, 04 lipca 2018 12:33 napisane przez Lida

  @ ToJA - estetyki nie poprawia się przypinaniem broszki do brudnego ubrania. A tak jest w Gnieźnie. Brudne, odrapane domy, zachwaszczone, niezamiatane i obsikane chodniki, dziurawe trotuary i wołające o pomstę do nieba. I tak wygląda ta estetyka miasta.

 • Link do komentarza Maciek środa, 04 lipca 2018 11:46 napisane przez Maciek

  A ja się pytam, gdzie w parkach i nad jeziorami są patrole na rowerach, które też Straży Miejskiej kupiliśmy.?? Kiedy ktokolwiek widział Strażnika miejskiego na Skuterze.??? Tylko ciągle im coś kupujemy i kupujemy . Dobrze, że nie dostali jeszcze drona do oglądania mojej żony w ogrodzie!

 • Link do komentarza ToJa środa, 04 lipca 2018 10:44 napisane przez ToJa

  do czytelnik - czym się zachwyca Rom?? Ogromem pracy, która została wykonana żeby poprawić estetykę miasta. Nikt też nie podważa tego, że mnóstwo pracy trzeba jeszcze włożyć, i że wszystko działa tak jak powinno. Ale trochę więcej obiektywizmu i poszanowania tego co zostało już zrobione...

 • Link do komentarza Urzędnicy środa, 04 lipca 2018 08:32 napisane przez Urzędnicy

  Gdzie jest straż miejska. Oni siedzą a ja mam im zgłaszać. A pytam się Pana komendanta i Budasza:
  GDZIE SĄ PATROLE PIESZE.OF MIESIĘCY ICH NIE MA.
  OBÓDŹ SIĘ BUDASZ!!!

 • Link do komentarza czytelnik wtorek, 03 lipca 2018 12:09 napisane przez czytelnik

  Rom, gdzie ta uroda miasta? małe masz wymagania, albo w ogóle ich nie masz i nie wiesz, co znaczy "ładnie". A pana redaktora prosimy o zdjęcia widoków miasta, mianowice: suche od lat drzewa, chwasty, zaniedbane pasy służące podobno do zieleni. potłuczone szkło na chodnikach, miesiącami nie sprzątane trotuary, odpadające tynki itd. Tylko, że miejsca na tym portalu nie starczy. A taki Rom się zachwyca. Czym?

 • Link do komentarza jeleń wtorek, 03 lipca 2018 10:56 napisane przez jeleń

  cytat z klasyka - każdy Polak to złodziej, a każdy złodziej to Polak.

 • Link do komentarza urzędas wtorek, 03 lipca 2018 10:39 napisane przez urzędas

  Ad. Rafael - Miasto tak podlewa kwiatki, jak dba o jego infrastrukturę. Gniezno jest jednym z najbardziej zapuszczonych miast w Polsce. Na tle brudnych, niesprzątanych, bylejakich ulic i chodników oraz nie pamiętających farby fasad budynków, straszą potworki przypominające wyglądem (szczególnie od tyłu) duże kupy. Usychające kwiaty, nie oczyszczone od chwastów gazony, dziwaczne trawki, które pasują jak kwiatki na kożuchu, o "plaży" nie ma co wspominać, bo to pośmiewisko dla ludzi odwiedzających nasze miasto. Brak od lat mądrej głowy, a opieranie się na własnych pomysłach i pomysłach urzędników przynosi efekt odwrotny od zamierzonego. Katastrofa w Gnieżnie osiągnęla szczyty.

 • Link do komentarza Rom wtorek, 03 lipca 2018 08:22 napisane przez Rom

  Czy Gniezno jest monitorowane, czy nie? Podczas kadencji tego prezydenta miasto ładnieje z każdym dniem, czego nie można było powiedzieć o poprzedniku.

 • Link do komentarza gnieźnianin wtorek, 03 lipca 2018 08:11 napisane przez gnieźnianin

  Kto z zieleni miejskiej odpowiada za wyschnięte rośliny posadzone na skwerze przy Dąbrówki, za chwasty przy nowym parkingu Wawrzyńca. Oczywiście kradzież roślin też jest naganna.

 • Link do komentarza Rafael poniedziałek, 02 lipca 2018 22:10 napisane przez Rafael

  Działkowicz weź konewke i podlewaj . Jaka susza ? Przecież napewno miasto ma wynajęte firmy do podlewania

 • Link do komentarza Darek poniedziałek, 02 lipca 2018 21:38 napisane przez Darek

  Na nasadzenia są określone terminy ustalone albo pomiedzy urzedem miejskim i firmą albo w samym urzedzie.To czy susza czy nie nie jest brane pod uwagę - zadanie ma byc wykonane w terminie.Nie zmienia to jednak faktu ze jezeli są upały czy jak teraz wystepuje brak opadów rośliny te powinny być przez zielen miejska podlewane.

 • Link do komentarza Jack poniedziałek, 02 lipca 2018 20:22 napisane przez Jack

  Niech nasze Państwo więcej rozdaje za Free. Nauczyło ze skoro jest nasze to i moje i twoje i wasze....więc kwiatki znikają. Oby za chwilę nie zaczęły znikać królik. Straż powinna wlepiac solidne mandaty robić fotki amatorom cudzej własności i je upubliczniac.

 • Link do komentarza łazęga poniedziałek, 02 lipca 2018 18:12 napisane przez łazęga

  Prezydent łaski nie robi, dbanie o estetyke miasta to jego obowiązek. A ty Hansie rusz tyłkiem i pojeździj po różnych miastach Polski,to ci oczy zbieleją. Wszędzie piękne kolorowe gazony, kwietniki pełne kwiatów, wysepki na jezdniach obsadzone kolorowymi roślinami, żadnych chwastów, systematycznie podlewane. A u nas? Horror, nawet nie pieli się w centrum miasta, a te tzw. pasy zieleni wzdłuż chodników, to klasyczne psie i kocie sralniki. A na ich tle królikopodobne stwory. Otwórz oczy człeku i to samo poradź swemu panu.

 • Link do komentarza działkowicz poniedziałek, 02 lipca 2018 13:55 napisane przez działkowicz

  " kwiaty zniknęły z dopiero co posadzonych rabat".. Teraz? W tą suszę , sadzono kwiaty na rabatach ?

 • Link do komentarza Hans poniedziałek, 02 lipca 2018 13:52 napisane przez Hans

  Cebulactwo! Weź coś próbuj zrobić w mieście wreszcie, to i tak zepsują. A jak nie zepsują to nakradną. Nosz ugryźć się można.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane