Wydrukuj tę stronę
wtorek, 03 lipca 2018 21:59

Łańcuch Światła po raz kolejny zapłonął przed sądem

 

We wtorkowy wieczór przed Sądem Rejonowym w Gnieźnie odbyło się kolejne, po rocznej przerwie, spotkanie w obronie sądów.

Mieszkańcy, którzy pojawili się 3 lipca o godzinie 21:00 na ul. Franciszkańskiej, przed wejściem do gmachu, zdecydowali się w ten sposób zaprotestować przeciwko zmianom w ustawie o Sądzie Najwyższym, które to sprawiają m.in. to, iż od jutra 11 sędziów tej instytucji ma przejść w stan spoczynku. Spór toczący się w tej sprawie jest obecnie opisywany w ogólnopolskich mediach.

Protesty, mające swoje początki w ubiegłorocznych Łańcuchach Światła, odbywały się tego wieczoru w różnych miastach Polski. W Gnieźnie, przed Sądem Rejonowym, we wtorkowy wieczór pojawiła się grupa ponad 30 gnieźnian, którzy przyszli w ten sposób zaprotestować przeciwko upolitycznianiu polskiego sądownictwa.

W trakcie ponad półgodzinnego spotkania, głos zabierali poszczególni uczestnicy, wyrażający swoje opinie na temat aktualnej sytuacji w kraju, nie ograniczając się wyłącznie do głównej kwestii, poruszanej tego wieczoru. Część z obecnych osób, podobnie jak przed rokiem, przybyła ze świeczkami, które następnie zapłonęły na schodach sądu. 

Galeria

64 komentarzy

startpoprz.1234nast.koniec