piątek, 06 lipca 2018 15:49

Słup dymu na horyzoncie - płoną pola niedaleko Czerniejewa (aktualizacja)

 
Słup dymu na horyzoncie - płoną pola niedaleko Czerniejewa (aktualizacja) zdjęcie nadesłane

Wysoki słup dymu wznosi się nad polami w okolicach Kawęczyna w Gminie Września. Na miejscu jest już kilka zastępów straży pożarnej.

Informację o słupie dymu widzialnym z odległości kilkunastu kilometrów przesłał do nas jeden z Czytelników. Jak przekazał, dym wznosi się w okolicach Czeluścina i Kawęczyna. W ogniu stoi spory fragment pola, a na miejsce skierowano już zastępy straży pożarnej m.in. z Czerniejewa i Żydowa. 


Aktualizacja 19:30. Do zdarzenia doszło około 14:20, kiedy to gnieźnieńskie służby zostały zaalarmowane o pożarze zboża na pniu w miejscowości Kawęczyn. Do zdarzenia wyjechał zastęp OSP Czerniejewo i OSP Żydowo, a na miejsce skierowano również zastępy z powiatu wrzesińskiego - OSP Nekla, OSP Marzenin, OSP Węgierki, OSP Kaczanowo i JRG Września. Spaleniu uległo około 30 hektarów.

Po zakończonych działaniach w Kawęczynie, służby zostały powiadomione o kolejnym pożarze - tym razem w rejonie Jarząbkowa. Na miejsce skierowano pozostałe zastępy, które działały przy poprzedniej akcji, a także OSP Niechanowo, OSP Witkowo oraz JRG Gniezno. Spaleniu uległo około 7-8 hektarów zboża. W akcji pomogli rolnicy, którzy wsparli w działaniach swoim sprzętem rolniczym, co pozwoliło na uratowanie kilkudzisięciu hektarów zboża.

źródło zdjęć także: OSP Czerniejewo

1 komentarz

  • Link do komentarza szperacz środa, 11 lipca 2018 19:20 napisane przez szperacz

    W Niedzielę 8go Lipca r. b. około godziny 9 tej wieczorem powstał ogień w zabudowaniach jednego z gospodarzy na hubach Kokoszki pod Gnieznem.
    Na ratunek przybyła jedna sikawka z Gniezna, a druga z Nidomia, i ta tylko swą czynność sprawowała, gdyż gnieźnieńska była uszkodzona.
    Nie wiem, czy okolice Gniezna tak są biedne, czy i samo Gniezno na lepszą sikawkę nie stanie, bo prócz tych dwóch nie było innej.
    Cztery gospodarstwa zgorzały, przyprawiając właścicieli o znaczne straty. - (To wyszperane w Gońcu Wielkopolskim 109 z 1877 roku)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Kosmyk 2 2019

Ostatnio dodane