poniedziałek, 09 lipca 2018 11:40

Posypały się mandaty za prędkość i brak zapiętych pasów

 
Posypały się mandaty za prędkość i brak zapiętych pasów archiwum redakcji

W miniony piątek oraz niedzielę, gnieźnieńscy policjanci przeprowadzili działania, zmierzające do egzekwowania przepisów ruchu drogowego - prędkości oraz zapinania pasów w trakcie jazdy.

Piątkowa akcja "Pasy", która odbywała się w skali ogólnokrajowej, miała na celu ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Obowiązek ten jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów. W trakcie działań, gnieźnieńscy policjanci skontrolowali 55 pojazdów, ujawniając 31 wykroczeń, z czego 30 dotyczyły poruszania się przez kierowców bez zapiętych pasów. Za ten czyn byli oni pouczani lub karani mandatami. W trakcie działań ujawniono także jeden przypadek nieprawidłowego przewożenia dziecka w samochodzie.

Naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz przypisaniem 2 punktów karnych, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat w wysokości 150 złotych i aż 6 punktów karnych.

W niedzielę gnieźnieńska drogówka włączyła się do akcji wielkopolskiej policji "Prędkość - zero tolerancji". 8 lipca w trakcie kontroli przeprowadzonych na drogach dokonano kontroli 42 samochodów, w trakcie czego przebadano także trzeźwość kierujących. Ostatecznie nałożono 32 mandaty karne, głównie za przekroczenie prędkości. Zatrzymano także jedno prawo jazdy oraz trzy dowody rejestracyjne.

źródło: KPP w Gnieźnie

5 komentarzy

 • Link do komentarza kierowca poniedziałek, 09 lipca 2018 20:55 napisane przez kierowca

  A kiedy Akcja Parkowanie? To jest w tej chwili zmora Gniezna.

 • Link do komentarza Kierowca poniedziałek, 09 lipca 2018 14:50 napisane przez Kierowca

  Szkoda, że nie ma zero tolerancji dla parkujących w Gnieźnie na zakazach. Przez cały weekend na ul. Dąbrówki stał samochód zaparkowany na miejscach dla motocykli skutecznie utrudniając przejazd. Pewnie policja i straż miejska nie raz tamtędy przejeżdżała. "Zero tolerancji'

 • Link do komentarza szofer poniedziałek, 09 lipca 2018 14:25 napisane przez szofer

  Okazuje się, że Polacy kpią sobie z przepisów Kodeksu Drogowego, bo jeżeli ponad 70% kierowców popelnia wykroczenia, to jest bardzo, bardzo źle. I niebezpiecznie!!!

 • Link do komentarza Ktoś poniedziałek, 09 lipca 2018 12:16 napisane przez Ktoś

  I bardzo dobrze!! Powinni się jeszcze przyjrzeć małym miejscowościom. Rowerzyści myślą że jezdnia to ich prywatny bulwar. Piesi i rowerzyści podczas zamkniętych rogatek spacerują jak po deptaku,kierowcy samochodami nie czekają aż przejazd zostanie całkowicie otwarty. Gdy stoję przed otwierającą się rogatką ,to wszyscy na mnie trąbią zdziwieni że czekam aż wygaśnie czerwone światło. Samochody w terenie zabudowanym również przez przejazd kolejowy śmigają 70-80km/h .Pytam jak wyjechać z drogi podporządkowanej?

 • Link do komentarza wsiekły poniedziałek, 09 lipca 2018 11:52 napisane przez wsiekły

  A ilu motocyklistom zatrzymano prawo jazdy za przekraczanie nagminne szybkości na trasie Zjazdu Gnieźnieńskiego? I ilu zatrzymano pojazdy za ryk motorów przed osiedlem Orła Białego ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Kosmyk 2 2019

Ostatnio dodane