środa, 11 lipca 2018 13:58

Ile na nagrody, premie i promocję wydało Starostwo?

 

Tytułowe pytanie to skrócony temat konferencji, zorganizowanej przez przedstawicieli partii Nowoczesna, którzy w ten sposób chcą dać odzew na działania podjęte w ostatnim czasie przez PiS.

W nawiązaniu do konferencji, zorganizowanej jakiś czas temu przez posła Krzysztofa Ostrowskiego, w kontrze postanowili pójść działacze ww. ugrupowania.

- Nie mogę przejść bez komentarza patrząc na to, jak poseł Ostrowski szuka sensacji w gnieźnieńskim ratuszu, żeby przykryć pazerność swoich kolegów z PiS. Czymże innym jest wizyta pana Ostrowskiego w Urzędzie Miejskim i szukanie tam w dokumentach sensacji, jeśli nie nieudolną próbą wykonania rozkazu prezesa Kaczyńskiego, który wezwał go tam, by nieco przypudrować problemy PiS, wynikające z odkrytych nadużyć zarówno w rządzie, jak i wykorzystania czasu na dorobienie się w krótkim czasie dużych pieniędzy przez samorządowców PiS - stwierdziła posłanka Paulina Hennig-Kloska, występująca na tle ściany wypełnionej nazwiskami samorządowców z PiS, zatrudnionych w państwowych spółkach z uzyskanymi przez nich z tego tytułu zarobkami.

Działacze postanowili zwrócić się z podobnymi pytaniami, z którymi do Magistratu skierował się Krzysztof Ostrowski, lecz tym razem adresowane są do Starostwa Powiatowego: - Część z nich pokrywa się z tymi, jakie skierowano wcześniej do prezydenta. Są to wypłacone środki finansowe na nagrody dla członków Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, z uwzględnieniem wysokości nagród starosty, wicestarosty, dyrektorów i naczelników wydziałów oraz kierowników komórek organizacyjnych Starostwa Powiatowego za lata 2015-2017. Oczywiście pytania nasze dotyczą także wynagrodzeń osób zarządzającym i dyrektorom jednostek organizacyjnych, podległych Starostwu, a więc Centrum Kształcenia Praktycznego, Zakład Opieki Zdrowotnej, Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, Powiatowego Zarządu Dróg, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, a także dyrektorom sprawującym nadzór nad placówkami oświatowymi, podległymi starostwu - mówił Piotr Szczepański, który dodał także iż organizację interesują także inne wydatki: - W jakiej wysokości Starostwo wydatkowało środki na dofinansowanie organizacji i związków wyznaniowych i religijnych, działających na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Ile wyniosły dotacje, przeznaczone na realizację imprez, także tych współorganizowanych lub wspieranych przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie z udziałem ww. organizacji oraz związków. Bierzemy udział w różnych uroczystościach powiatowych i zawsze w ostatnim okresie, uroczystości państwowe są powiązane z mszami w kościołach. Interesuje nas czy są z tego tytułu jakieś wydatki, a jeśli tak, to jakiej wysokości.

W odniesieniu do kolejnych spraw Piotr Szczepański mówił: - Inne pytanie dotyczy środków wydatkowanych ze Starostwa Powiatowego na catering, zakup artykułów spożywczych, o co też pytano prezydenta. Interesują nas też delegacje starosty i wicestarosty, imprezy organizowane przez Wydział Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji oraz jakie były koszty reklamy i publikacji wydawnictw za lata 2015-2017 i na co były kierowane, czy to była promocja powiatu czy osób, bo jedno z pytań dotyczy kosztów Starostwa Powiatowego w związku z publikacją materiałów prasowych, promujących majowe gry na trąbce na katedralnej wieży w wykonaniu Marcina Makohońskiego - stwierdził Piotr Szczepański, który dodał iż jest to promocja konkretnej osoby i chce wiedzieć, czy dyrektor płacił z własnych środków czy pieniędzy podatników. 

Wymienione wyżej pytania zostały sformułowane na piśmie i przekazane w dniu dzisiejszym do Starostwa Powiatowego, a jak poinformowano, o odpowiedzi działacze zamierzają poinformować w osobnej konferencji prasowej.

 


Komentarz. Skontaktowaliśmy się z Marcinem Makohońskim w sprawie jednego z ostatnich ww. pytań. Nie ukrywał przy tym zdziwienia iż Piotr Szczepański zdecydował się pytać publicznie o taką rzecz, w sprawie której mógł skontaktować się z nim osobiście. Stwierdził iż nigdy i nikt nie ponosił żadnych opłat z tytułu ww. artykułów, a zwłaszcza Starostwo Powiatowe. W sprawie pozostałych pytań przekazał iż urząd musi zapoznać się z ich treścią, zanim będzie można udzielić jakąkolwiek odpowiedź.

Wracając do sprawy, która dotyczyła posła i prezydenta - wynikała ona z faktu, że włodarz miasta w ostatnich miesiącach nie odpowiedział na kilka interpelacji radnych miejskich. Stąd też pytania z nich zawarte zostały w piśmie skierowanym od posła. O tym fakcie działacze Nowoczesnej jednak już nie wspomnieli w trakcie swojej konferencji.

37 komentarzy

 • Link do komentarza Hela wtorek, 17 lipca 2018 22:47 napisane przez Hela

  Manipulacje nowoczesnych sięgają Kilimandżaro.

 • Link do komentarza Alicja wtorek, 17 lipca 2018 16:24 napisane przez Alicja

  Im się wszystko nie podoba. całe szczęście, ze sondaż dzisiejszy pokazuje, że już po nich! http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-07-17/nowoczesna-sklada-zawiadomienie-do-prokuratury-na-marszalka-sejmu-udawal-ze-mnie-nie-widzi/

 • Link do komentarza Średnica poniedziałek, 16 lipca 2018 15:23 napisane przez Średnica

  Do "swoje wiem" oj, oj masz rację, za taki brak dyscypliny finansowej trzeba by zapuszkować cały rząd Tuska.

 • Link do komentarza Parobek poniedziałek, 16 lipca 2018 14:03 napisane przez Parobek

  Do Miras tu przede wszystkim widać jak władza traktuje pracownika dzięki takiemu zachowaniu władzy wiadomo jak ocenia mieszkańców i swoich wyborców z nie najbliższego grona partyjnego. Śmieją się z ludzi którzy na nich głosowali. Brawo!!!

 • Link do komentarza niezwykły za 2000zł więcej poniedziałek, 16 lipca 2018 08:48 napisane przez niezwykły za 2000zł więcej

  @Miras - tylko że jak parobki nam odejdą to kto będzie do tej roboty za 2000zł mniej ?

 • Link do komentarza swoje wiem poniedziałek, 16 lipca 2018 07:28 napisane przez swoje wiem

  Narażanie finansów publicznych na ogromne straty to nie jest kwestia zadziwienia tylko kwestia odpowiedzialności karnej. A sprawa jest w toku. I żadne przekomarzania na forum niczego nie zmienią.

 • Link do komentarza Nie dla niedziela, 15 lipca 2018 14:35 napisane przez Nie dla

  Tej pani ze zdjęcia podziękujemy przy urnie wyborczej . Nowoczesna opuścił Zgromadzenie Narodowe zwołane z okazji 550lecia parlamentaryzmu polskiego. Kobieta jak i całe jej ugrupowanie promuje się przez ustawki, zobacz https://pl-pl.facebook.com/Kamila.Gasiuk.Pihowicz/videos/699630767035306/UzpfSTE1OTU0NjU3NDM4MTgzMjo2NjMyMjYwMTA2ODA1NTA/
  Oni są Polakami?????

 • Link do komentarza Miras niedziela, 15 lipca 2018 10:48 napisane przez Miras

  @Parobek - nikt ci nie każe w urzędzie pracować. Ot i cała prawda. Na rynku pracy jest dosyć.

 • Link do komentarza Parobek niedziela, 15 lipca 2018 09:21 napisane przez Parobek

  Do Mieszkańca zwykły pracownik w urzędzie który haruje jak wół i z pomyłki szefa ponosi odpowiedzialności zarabia o ok 2000 zł mniej od innych którzy nic nie robią.

 • Link do komentarza miejscowy sobota, 14 lipca 2018 22:50 napisane przez miejscowy

  do pana j. - Kłamie pan w żywe oczy. Na Tumskiej nie można wyprzedzać, bo ona jest w zasadzie deptakiem. I nie ma na niej żadnej linii. I nigdzie nie krzyżuje się z ulica Poznańską. Jak już Pan chce oczerniać ludzi, to chociaż niech Pan pozna Gniezno i pisze prawdę. Tym razem panu nie wyszło.

 • Link do komentarza bicie pianki bez śmietanki sobota, 14 lipca 2018 20:11 napisane przez bicie pianki bez śmietanki

  @ salowa, zadziw mnie, proszę, może wtedy zmienię o tobie zdanie...

 • Link do komentarza kochający inaczej sobota, 14 lipca 2018 20:00 napisane przez kochający inaczej

  @ napisane przez Max ze Śródmieścia dokładnie tak jak napisałeś, ta pani ze zdjęcia w towarzystwie swoich druhów jest żałosna.

 • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 14 lipca 2018 16:39 napisane przez Mieszkaniec

  Lepiej się zapytajcie ile zarabia zwykły pracownik Urzędu ? Bo jak tak dalej będzie to sami będziecie ludzi obsługiwać Panie i Panowie politycy...

 • Link do komentarza salowa piątek, 13 lipca 2018 20:21 napisane przez salowa

  @ bicie pianki bez śmietanki - obyś się nie zdziwił!

 • Link do komentarza j. piątek, 13 lipca 2018 19:23 napisane przez j.

  Poseł Ostrowski! Nie tak dano jechał w/w poseł swoim Volvo ulicą Tumską i rozmawiał przez telefon kierując nim, zatrąbiłem, wyprzedziłem, a on na skrzyżowaniu TUmska Poznańska, podjechał przejeżdżając podwójną ciągłą łamiąc następny przepis i groził mi że zabierze mi prawo jazdy!!!! że może to mi załatwić!!! to jest poseł RP, pan ponad prawem!? Tego pana przepisy i prawo nie obowiązuje, a wydaje mi się że powinien być przykładem praworządności, przestrzegania KAŻDEGO prawa!

 • Link do komentarza komar piątek, 13 lipca 2018 17:20 napisane przez komar

  andrzej, ciekawsze jest, dlaczego w tym PECu już nie jest. Ten niuans dopiero pokazuje megalomanię tych osób:)

 • Link do komentarza Renata piątek, 13 lipca 2018 16:41 napisane przez Renata

  Mam pytanie do pani Pauliny Hennig-Kloska dlaczego usuwa pani niewygodne dla siebie komentarze z profilu facebooka?

 • Link do komentarza Max ze Śródmieścia piątek, 13 lipca 2018 10:25 napisane przez Max ze Śródmieścia

  Poziom wypowiedzi TEJ Pani, poniżej dna. Ano - taka to już przypadłość tej formacji. Nieuctwo, brak kultury, agresja no i przekonanie o własnej wielkości. Także brak elementarnego pojęcia o misji społecznej posłów, co wynika z absolutnego wyprania z patriotyzmu. No i ten język, a właściwie jęzor...Okropność!

 • Link do komentarza bicie pianki bez śmietanki piątek, 13 lipca 2018 09:56 napisane przez bicie pianki bez śmietanki

  Taaaas, salowa, a królik siedzi i zawija w te sreberka :) To idź, zgłoś przestępstwo, jeśli istnieje, bo na razie wygląda to na tanią groteskę polityczną.

 • Link do komentarza andrzej piątek, 13 lipca 2018 09:42 napisane przez andrzej

  Siedzący obok pani poseł p. Kuczma, jakimś dziwnym trafem, krótko po pracy w jej biurze poselskim trafił do PEC-u. Ale na pewno nie ,,po znajomości''.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane