czwartek, 12 lipca 2018 12:09

Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu

  mn
Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu archiwum redakcji

Od czwartkowego, wczesnego popołudnia do późnego wieczoru, istnieje możliwość wystąpienia dużych opadów deszczu, połączonych z burzami.

Ostrzeżenie w tym kierunku wystosowało Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego na bazie ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W czwartek 12 lipca od godziny 13:00 do godziny 22:00 tego samego dnia, na terenie Wielkopolski mogą wystąpić intensywne opady deszczu o natężeniu silnym i umiarkowanym od 15 do 30 mm, miejscami do 50 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 60 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 85%.
 

Informujemy raz jeszcze iż powyższa informacja jest wydawana na bazie ostrzeżenia IMGW, przekazywana przez PCZK, które to ponoszą odpowiedzialność za treść wysyłanych do mediów danych pogodowych i ostrzeżeń. Portal pełni jedynie formę przekaźnika ww. danych. Zainteresowani przebiegiem aktualnej sytuacji pogodowej mogą ją śledzić za pośrednictwem odpowiednich ku temu serwisów.

 

O nagłych zdarzeniach oraz negatywnych skutkach zjawisk meteorologicznych i anomalii należy informować:

Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie
tel. 998, 61 222 06 11

oraz:

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, tel. 61 854 99 10, fax  61 854 99 20

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane