środa, 18 lipca 2018 08:05

Autobus MPK jechał bez zezwolenia

 
Autobus MPK jechał bez zezwolenia archiwum redakcji

Inspektorzy z gnieźnieńskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego, w trakcie kontroli drogowej wykryli iż jeden z kursów MPK odbywał się bez posiadania stosownego zezwolenia na przewozy drogowe.

Sytuacja miała miejsce 7 lipca br., kiedy to inspektorzy ITD przeprowadzili kontrolę drogową autobusu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Gnieźnie. Jak poinformował nas Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu, kontrola dotyczyła sprawdzenia posiadania przez przewoźnika wymaganego zezwolenia na wykonywanie przewozów drogowych na regularnej linii. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego nie poinformował o kursie w jakiej relacji była mowa, ale z naszych ustaleń wynika iż chodzi o zamiejski przewóz do Przybrodzina.

Jak się okazało, w trakcie kontroli kierowca MPK nie okazał wymaganego zezwolenia lub wypisu z zezwolenia na wykonywanie ww. przewozów. Gnieźnieński przewoźnik nie otrzymał jednak jeszcze żadnej kary z tego tytułu - o tym, czy tak się stanie, należy poczekać do wydanej decyzji administracyjnej: - W związku ze stwierdzonym naruszeniem wobec Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Gnieźnie zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 8.000 zł - informuje nas WITD. 

4 komentarzy

 • Link do komentarza Kupszcza środa, 18 lipca 2018 13:48 napisane przez Kupszcza

  My zapłacimy a prezes i tak od szefa wszystkich szefów dostanie nagrodę lub premie. Bo swój da swojemu. A może tego głównego szefa trzeba zmienić... Jest okazja.

 • Link do komentarza pasażer środa, 18 lipca 2018 09:59 napisane przez pasażer

  No i kasa z naszych pieniędzy, bo spółka komunalna i tak nie dopilnowana! Ciekawe, co z nagrodami dka zarządu? Ta kara powinna być zapłacona z ich pieniędzy.

 • Link do komentarza Kamil środa, 18 lipca 2018 09:10 napisane przez Kamil

  Co kontrola to jakieś nieprawidłowości.... Może czas się porządnie wziąść za tą firmę... A nie nakładać kary które i tak zapłacą pasażerowie

 • Link do komentarza Stefan środa, 18 lipca 2018 08:57 napisane przez Stefan

  Prezes karę z nagrody zapłaci?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane