sobota, 21 lipca 2018 20:31

Strażnicy miejscy uratowali zaplątanego przy rynnie ptaka

 
Na zdjęciu funkcjonariusz Mirosław Szarzyński Na zdjęciu funkcjonariusz Mirosław Szarzyński

Nie ma tygodnia, kiedy to funkcjonariusze Straży Miejskiej nie odnotowują zdarzeń związanych ze zwierzętami. Tym razem zostali wezwani to ptaka, który zaplątał się na dużej wysokości w jednym z bloków.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę 21 lipca w jednym z bloków na osiedlu Tysiąclecia. Strażnicy miejscy otrzymali sygnał od jednej ze starszych mieszkanek, która poinformowała, że przy rynnie na budynku widać ptaka zaplątanego w sznurek. 

Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce podjęli starania o uwolnienie małej jaskółki, która zaplątała się na wysokości czwartego piętra. Przy wspólnym zaangażowaniu sił obu strażników, jednemu z nich udało się pochwycić ptaka i jednocześnie odciąć mocno splątany sznurek. Po zabraniu zwierzaka do środka, poodcinali resztę sznurka, oswabadzając go z "pułapki".

Powyższa sytuacja to wyjątkowo dobry przykład na to, jak zwierzęta wykorzystują odnalezione przez siebie odpadki, porzucone przez ludzi. Przez to często nieświadome mogą sobie zrobić nimi krzywdę.

3 komentarzy

  • Link do komentarza do roboty sobota, 28 lipca 2018 15:09 napisane przez do roboty

    Oczywiście że ratowanie ptaszka jest ważne , jednak niech ci strażnicy wreszcie się ruszą na osiedlu Grunwaldzkim bo z tymi pijakami to już nie można wytrzymać. No i przy Witkowskiej wyrosła góra śmieci nie wiadomo dlaczego i tak sobie tam cały czas leży i jest wyższa od fontanny na Rynku.

  • Link do komentarza Kibic niedziela, 22 lipca 2018 19:47 napisane przez Kibic

    Zuchy z tych naszych Strażników Miejskich ...

  • Link do komentarza Czytelnik sobota, 21 lipca 2018 21:30 napisane przez Czytelnik

    Super wiadomość. Pozdrawiam.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane