piątek, 03 sierpnia 2018 11:00

Rowerowi pielgrzymi wyruszyli do Częstochowy

 
Rowerowi pielgrzymi wyruszyli do Częstochowy fot. Rafał Wichniewicz

Grupa niemal trzydziestu pielgrzymów wyjechała w piątkowy ranek z Gniezna w kierunku Jasnej Góry, włączając się tym samym po raz siódmy we wspólne pielgrzymowanie archidiecezji gnieźnieńskiej.

Przed wyjazdem na "jednośladowy" pątniczy szlak, pielgrzymi uczestniczyli w mszy świętej, odprawianej w kościele pw. św. Michała Archanioła. Wspólnej modlitwie, w której uczestniczyli rowerzyści oraz ich bliscy, przewodniczył ks. Tomasz Głuszak, dotychczasowy proboszcz tej parafii, a który jest przewodnikiem duchowym grupy. Po nabożeństwie zgromadzonym w świątyni błogosławieństwa udzielił ks. Krzysztof Woźniak, obecny proboszcz, życząc przy tym bezpiecznej podróży do celu, jakim dla każdego jadącego z intencjami jest Matka Boska Częstochowska.

Wkrótce po tym spod kościoła wyruszyła grupa niemal trzydziestu pątników, którzy w trzech grupach udali się najpierw na cmentarz św. Krzyża. Tutaj, przy grobie śp. ks. Waldemara Radeckiego, odmówili modlitwę za zmarłego kapłana i inicjatora rowerowych pielgrzymek, a także pierwszą "dziesiątkę" różańca, który towarzyszy pielgrzymom na każdym postoju. Po wykonaniu wspólnego zdjęcia, wszyscy udali się w drogę do Wrześni.

Dziś pątnicy dojadą do Kalisza, w sobotę do Wielunia, a w niedzielę do Częstochowy, gdzie wejdą na Jasną Górę wraz z pieszymi pielgrzymami, którzy przed tygodniem wyruszyli z Gniezna. Rowerzyści wiozą ze sobą także część krzyża, który, wraz z innymi elementami niesionymi przez pozostałe grupy, zostanie złożony w całość w trakcie wspólnej mszy świętej z abp. Wojciechem Polakiem Prymasem Polski.

1 komentarz

  • Link do komentarza mjj piątek, 03 sierpnia 2018 12:22 napisane przez mjj

    Niech Wam, Pan Bóg błogosławi, a Jego Święta Matka nad Wami czuwa.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane