piątek, 03 sierpnia 2018 21:39

Potrącenie na ul. Lecha

 

W piątkowy wieczór, na przejściu dla pieszych na wysokości Urzędu Miejskiego, doszło do potrącenia młodego chłopaka.

Do zdarzenia doszło 3 sierpnia kilka minut po godzinie 21:00. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, kierujący Fordem, jadąc pasem od strony dworca w kierunku ul. Chrobrego, potrącił młodego chłopaka, który z rowerem przekraczał jezdnię na przejściu dla pieszych. 

Pomocy do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego udzielili poszkodowanemu przechodnie oraz jedna z przejeżdżających osób. Po przybyciu karetki, został on zabrany z podejrzeniem urazu głowy do szpitala w Poznaniu.

Na miejsce zdarzenia przybył patrol policji, który ustali czy nastolatek przez przejście dla pieszych przechodził prowadząc rower czy przejeżdżał na jednośladzie. 

14 komentarzy

 • Link do komentarza Jam_Jest niedziela, 05 sierpnia 2018 20:05 napisane przez Jam_Jest

  @:znamtemat:
  ****************
  Wiem, o jakiej ulicy jest temat i wcale mi nie trzeba o tym przypominać....

  Skoro jednak wspomniałem o ul, Mieszka, to nie dlatego, że postanowiłem ul Lecha zmienić na Mieszka, tylko dlatego, że takich sytuacji na terenie miasta Gniezna jest codziennie, tyle, że jak policja zainteresowałaby się bardziej łapaniem kretynów łamiących przepisy kodeksu drogowego, zamiast polować na t/z łapance stojąc na ul. Dworcowej i zajmować się "głupstwami" typu, niezapięty pas bezpieczeństwa, czy też niezasygnalizowanie zjazdu z wiaduktu w ul. Dworcową, to tego typu wykroczeń - byłoby mniej.

  Potrafią stać na ulicy Dąbrówki i wyłapywać przechodzących przez jezdnię w miejscu nieprzeznaczonym dla pieszych, a nie potrafią zapanować nad idiotami w ruchu miejskim.
  Oczywiście potrącenie na ul Lecha, nie jest odosobnionym przypadkiem, takich sytuacji jak ta można by mnożyć.
  Tyle się mówi o zakazie wjeżdżania na przejście dla pieszych rowerem, a mimo to, większość poruszająca się rowerami wjeżdża na pasy, nie zwracając uwagi na poruszające się pojazdy tak z prawej, jaki z lewej strony jezdni.

 • Link do komentarza Kierowa niedziela, 05 sierpnia 2018 12:23 napisane przez Kierowa

  Jeśli chodzi o pieszych i rowerzystów to każdy z nich musi się pierw rozejrzeć czy może wejść na pasy czy nie. Jeżdżę dosyć długo już autem i widzę na nie jednym przejściu jak ludzie notorycznie pakują się na przejście dla pieszych i nie zwracają uwagi na nic. A gdy dojdzie do wypadku co już nie raz sam bym potrącił kogoś bo zamiast rozejrzeć się to wlepiony jest w ekran telefonu to potem do kogo są pretensje do kierowcy ale jeśli jesteś uzbrojony w kamerkę to wtedy jeden z drugi mogą ci naskoczyc bo masz dowód na cwaniak.

 • Link do komentarza znamtemat niedziela, 05 sierpnia 2018 11:46 napisane przez znamtemat

  Jam Jest, mówimy o ul. Lecha, bo tam był wypadek, a nie o ul. Mieszka I. ul. Mieszka jest w strefie Tempo 30, a ul. Lecha już NIE JEST.

 • Link do komentarza i tak cie potrąci niedziela, 05 sierpnia 2018 11:24 napisane przez i tak cie potrąci

  @czytelnik. jeździ

 • Link do komentarza Jam_Jest sobota, 04 sierpnia 2018 14:58 napisane przez Jam_Jest

  Do:znamtemat:
  *****************

  ...ul Mieszka I od wjazdu z ul. Kościuszki jest wyraźnie oznakowana znakiem 30 km na godz., codziennie dochodzi tam do łamania przepisu z przekraczaniem prędkości, że nie wspomnę o wyprzedzaniu na samym łuku drogi w kierunku ul Mickiewicza, czy też Chrobrego.
  Dopiero przy punkcie sprzedaży z zapiekankami, gdzie jakiś przechodzień ma zamiar przejść, rozpędzeni wariaci nieco zwalniają, i nawet nie jest ich w stanie spowolnić t/z przejście dla pieszych z podniesionym progiem pasa.
  Nie, żebym jak to mówią, krakał, ale prędzej czy później dojedzie na tym odcinku drogi do wypadku...

 • Link do komentarza rem sobota, 04 sierpnia 2018 13:58 napisane przez rem

  parę dni temu taki ananas śmignął mi rowerem przed nosem na przejściu dla pieszych na rondzie koło Piastovej. Gdybym gwałtownie nie zahamował,
  to napewno bym go potrącił. Potem ów młodzieniec przejechał sobie przez przejście koło parku Kościuszki i oczywiście na czerwonym i na drugim przejściu tez na czerwonym pojechał sobie w głąb ul. Park KOściuszki.
  Na tych dwóch ostatnich przejściach są kamery monitoringu.
  Mam pytanie - po co?

 • Link do komentarza Do znam temat sobota, 04 sierpnia 2018 12:11 napisane przez Do znam temat

  50 ok. Pytanie czy zbliżając się do przejścia dla pieszych leci się dalej 50 bez pomyslunku bez ograniczonego zaufania czy lampka czerwona się zapala i ma się świadomość że może ktoś wtargnac.

 • Link do komentarza Gnieźnianin sobota, 04 sierpnia 2018 11:25 napisane przez Gnieźnianin

  O dziwo rower nieuszkodzony. To rowerzysta pewnie wyprysł z parku na przejście dla pieszych a później wyzolił w auto. Pytanie co robi niepełnoletni o tej godzinie gdzie ma kask i oświetlenie roweru?. Na przejściu dla pieszych rowery sie przeprowadza a nie przejeżdża i tu w takich sytuacjach rowerzyści też powinni ponosić konsekwencje.

 • Link do komentarza Xyz sobota, 04 sierpnia 2018 10:56 napisane przez Xyz

  Chlopak z pękniętą czaszka został zabrany do szpitala na Krysiewicza.

 • Link do komentarza misiakisia sobota, 04 sierpnia 2018 09:43 napisane przez misiakisia

  @czytelnik prosze Cie co to za pytanie ! Co od 21 godzina policyjna jest ? Mógł wracać np. do domu Został potrącony na "przejściu dla pieszych" przeprowadzajac rower a nie przejeźdzajac tak wynika z artykułu. Proponuje aby zaczać szukac dziury w calym od kierowcy.

 • Link do komentarza znamtemat sobota, 04 sierpnia 2018 09:36 napisane przez znamtemat

  na ul. Lecha nie ma ograniczenia do 30 km/h. To obejmuje strefę Tempo 30 - ścisłe śródmieście. Ul. Lecha to 50km/h.

 • Link do komentarza Pirat? piątek, 03 sierpnia 2018 22:38 napisane przez Pirat?

  Nawet jeśli przyjeżdżał to na tej drodze obowiązuje ograniczenie 30 km. Zbliżając się do przejścia dla pieszych rowerzyście i kierowcy powinno zapalić się czerwone światło i mieć ograniczone zaufanie. Jak można 30 na godzinę potrafić kogokolwiek? No chyba że się zapiernicza i ma niesprawne hamulce bądź umysł.

 • Link do komentarza Abc piątek, 03 sierpnia 2018 22:17 napisane przez Abc

  A chwilę później na ul. Witkowskiej na wysokości przystanku przy nowej galerii pijany pacjent wtargnął pod motocykl.

 • Link do komentarza czytelnik piątek, 03 sierpnia 2018 22:05 napisane przez czytelnik

  Co nastolatek robi na ulicy po 21 ???

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane