poniedziałek, 06 sierpnia 2018 08:19

Pielgrzymi dotarli na Jasną Górę

 
Pielgrzymi dotarli na Jasną Górę źródło: Biuro Prasowe Jasnej Góry

W niedzielne południe na błonia rozciągające się przed jasnogórskim klasztorem weszły grupy pielgrzymów, wędrujących z archidiecezji gnieźnieńskiej.

W upalnym słońcu i deszczu. Przy śpiewie i w milczeniu. W rozmowie i modlitwie. Po pokonaniu od ponad 300 do 270 kilometrów, rozciągniętych od dziewięciu do jedenastu dni wspólnego pielgrzymowania, piesze grupy kolorowe i promieniste stanęły przed obliczem Matki Boskiej Częstochowskiej. 

Wśród grup pielgrzymich zmierzających na Jasną Górę pielgrzymów z Gniezna wędrowała Grupa Czerwona, łącząca kilka dekanatów oraz Promienista z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego. Ponadto do Częstochowy dotarła także grupa rowerowa, która w miniony piątek wyruszyła z parafii pw. św. Michała Archanioła. Wszyscy zmierzali pod tegorocznym hasłem pielgrzymki "Obdarowani".

Wszystkich przed wałami klasztoru witał abp Wojciech Polak Prymas Polski, a także rodziny, bliscy i znajomi. Po kilku dniach rozłąki nie brakowało także momentów wzruszeń, szczególnie u osób wędrujących po raz pierwszy na pątniczym szlaku. Po dotarciu wszystkich grup, złożony został krzyż, którego części przez tyle dni nieśli ze sobą pielgrzymi. Pieszą Pielgrzymkę Archidiecezji Gnieźnieńskiej zakończy wspólna msza święta, która zostanie odprawiona w poniedziałek 6 sierpnia.

źródło zdjęć: Biuro Prasowe Jasnej Góry

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane