czwartek, 09 sierpnia 2018 12:03

Gnieźnianin wjedzie wszędzie - cz. 7

 
Gnieźnianin wjedzie wszędzie - cz. 7 zdjęcie nadesłane

W sposób utrudniający widczność, blokujący przejście lub parkując na trawniku. Takich przykładów parkowania na terenie miasta niestety wciąż nie brakuje.

Mimo iż mamy okres letni, w trakcie którego ruch jest nieco spokojniejszy na niektórych ulicach, to jednak bywają miejsca, w których kierujący za nic mają obowiązujące przepisy lub zachwanie estetyki miasta, rozjeżdżając zieleń. Wszystko w imię starej zasady "byle jak, byle jak najbliżej". Co ciekawe, wciąż powtarzają się zdjęcia tych samych ulic, gdzie nieustannie pojawia się pytanie - czy na pewno pomogłyby kary, czy raczej odpowiednia regulacja miejsc postojowych. Albo oba rozwiązania jednocześnie.

Osobno rozpatrywać będziemy kwestię parkowania na ul. Lecha, gdzie po remoncie chodników piesi w niektórych miejscach mają jeszcze mniej miejsca na przejście, niż to było wcześniej - w tej sprawie czekamy na odpowiedź od wojewódzkiego zarządcy drogi.

Zdjęcia także nadesłane

16 komentarzy

 • Link do komentarza Ida czwartek, 23 sierpnia 2018 09:11 napisane przez Ida

  W Straży Miejskiej powinien byc powolany staly patrol do spraw niewlaściwego parkowania w mieście. Zapewniam, że zarobiłby na siebie! No, ale dobry pan prezydent woli nie mieć ludzi do pilnowania porzadku prawnego i karania mandatami wykroczeniowców, bo stracilby część wyborców.

 • Link do komentarza Kierowca sobota, 11 sierpnia 2018 10:02 napisane przez Kierowca

  Baba za kierownicą. Prawdziwy kierowca nie ma problemu z prawidłowym parkowaniem. Ponadto warto czasami pomyśleć o innych, którzy chodzą chodnikiem, muszą przejechać obok, przejść przez przejście dla pieszych. Zamieszczanie takich zdjęć jest dobrym sposobem edukowania społeczeństwa jak i samych służb.

 • Link do komentarza Jam_Jest piątek, 10 sierpnia 2018 08:53 napisane przez Jam_Jest

  Pozostaje tylko pogratulować "bystrości" STRAŻ MIEJSKIEJ i naszej bystrej POLICJI, tym bardziej że niektóre z aut stojących byle gdzie i byle jak, są na ulicach, które prowadzą wprost do komendy policji.

 • Link do komentarza Michał piątek, 10 sierpnia 2018 06:59 napisane przez Michał

  Bo w Gnieźnie nadal nie są rozwiązane problemy komunikacyjne i parkowania w centrum . To że zrobiono jakieś parkingi które są poza centrum które w zasadzie są dla mieszkańców okolicznych kamienic nie stanowi rozwiązania problemu centrum. I dla ewentualnych mądrali odpisujących , wiem o tym i nie domagam się budowy parkingów w centrum gdzie brakuje miejsca na takie inwestycje. Gnieźnianie oczekują również rozwiązań systemowych a nie zabawy w króliczki.

 • Link do komentarza Redakcja Gniezno24.com czwartek, 09 sierpnia 2018 23:29 napisane przez Redakcja Gniezno24.com

  Baba za kierownicą - czy ludzie na wózkach i kobiety z dziećmi w wózkach są gorsze, że mają zjeżdżać z chodnika, bo komuś nie chce się poszukać miejsca do parkowania ulicę dalej? Miejsc parkingowych nie da się wyczarować na ulicach, gdzie po prostu już NIE MA miejsca. Zachęcamy do zapoznania się z przepisami dotyczącymi ich tworzenia.

 • Link do komentarza stan czwartek, 09 sierpnia 2018 22:54 napisane przez stan

  Nie rozumiem, że tego problemu nie można rozwiązać. Na brak kultury i buractwo w taki sposób parkujących, mandat za mandatem i po sprawie. Czy policja tego nie widzi?

 • Link do komentarza rowerzysta czwartek, 09 sierpnia 2018 21:47 napisane przez rowerzysta

  Piękne zdjęcia, chociaż kilka wg mnie nie podlega karze. Ciekawe jaką straż miejska ma statystykę w tym temacie. Czy udało się nałożyć więcej mandatów za nieprawidłowe parkowanie jak zdjęć w tym artykule?

 • Link do komentarza Kierowca czwartek, 09 sierpnia 2018 17:16 napisane przez Kierowca

  Prawdziwe przedstawienie naszego społeczeństwa. Wszystko w myśl zasady "brawo ja"

 • Link do komentarza Gom czwartek, 09 sierpnia 2018 14:58 napisane przez Gom

  Buraki, albo inaczej, teraz modne są Janusze, brak słów. Fury co nie które to tylko pozazdrościć. ..... tylko czego? Rozumu?

 • Link do komentarza misiakisia czwartek, 09 sierpnia 2018 13:55 napisane przez misiakisia

  Coź przykład idzie z góry sama byłam dwukrotnie świadkiem jak pan z nadania paartyjnego "dyrektor" WORD-u parkuje pod swoim hostelem na Rynku swoja słuźbową Skode prawie w wejsciu i co przejeźdza najpierw Policja później SM a na koniec pieszy patrol SM i Policji który nie widzi zaparkowanego nieprawidlowo auta źe o obsludze monitoringu chyba ślepego operatora nie wspomnę. Sorry ale Gniezno jest rozjeźdzane przez auta na maksa i nikt z tym nic nie robi a kasa na pewno by sie przydała ale przed wyborami nie robi sie odczuwalnych dla wyborcow akcji

 • Link do komentarza drwal czwartek, 09 sierpnia 2018 13:13 napisane przez drwal

  tak się zastanawiam po co w Gnieźnie straż miejsca, przecież to ich obowiązek to "widzieć" i przynajmniej pouczać!

 • Link do komentarza wielkopolanka czwartek, 09 sierpnia 2018 13:12 napisane przez wielkopolanka

  fotka nr 5, wiem, wiem, pewnie mądrzy powiedzą, wkrótce szpital skończą to tego nie będzie, ale póki co jest i to bardzo często, i co z tego, że zaparkowałam grzecznie na parkingu jak z chorą matką nie mogłam przejśc na drugą stronę....

 • Link do komentarza pierożek czwartek, 09 sierpnia 2018 13:10 napisane przez pierożek

  fotka 1, notorycznie, ktoś tam parkuje i nie dość, że trudno się tam wyjeżdża, bo nikt cię nie wpuści, to jeszcze trzeba się baaardzo mocno wysunąć przez tego co tam parkuje!

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 09 sierpnia 2018 12:39 napisane przez mieszkaniec

  100 zł i 1 pkt. karny to za mało jest bo nikt tego nie odczuje. Obrazu powinna być laweta 500 zł do tego parking ( nie wiem jaka cena jest za takie przechowanie) i każdy by się nauczył wtedy.

 • Link do komentarza Baba za kierownicą czwartek, 09 sierpnia 2018 12:31 napisane przez Baba za kierownicą

  Droga Redakcjo,
  Uważam, że artykuł napisała osoba,która nigdy nie miała problemów z parkowaniem samochodu. Możliwe,że nawet nie ma prawa jazdy i pojecia o tym jak trudno zaparkować w naszym Gnieźnie. Parkingów jest za mało, zwłaszcza przy szpitalu na Jana. Odbiór wyników czy wizyta u lekarza,już nie raz jeździłam i brak miejsc w najbliższej okolicy,a niestety nie mieszkam w mieście i muszę poruszać się autem. Może zamiast wystawiać bezsensowne zdjęcia,upubliczniać prywatne mienie różnych osób,warto byłoby zrobić ankietę wśród kierowców o możliwościach parkingowych, o tym.,co oni myślą,jakie mają problemy,propozycje. A nie tylko kary,krytykowanie i komentowanie. Postawcie się czasami na miejscu innych osób,zanim powstanie kolejny artykuł

 • Link do komentarza micio czwartek, 09 sierpnia 2018 12:27 napisane przez micio

  Następne zdjęcia... i co z tego? ktoś się tym zajmuje? Przeważnie te same ulice, te same samochody... nic się nie zmienia od dłuższego czasu. Nie ma żadnych kar to dlaczego nie parkować? A że brzydko wygląda, zagraża bezpieczeństwu itp to nawet policje i straż miejską nie obchodzi.
  ps.
  też mnie wkurza takie parkowanie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane