czwartek, 09 sierpnia 2018 16:10

Zestaw ratowniczy dla OSP Ułanowo

 
Zestaw ratowniczy dla OSP Ułanowo zdjęcie nadesłane

O zestaw, dzięki któremu druhowie będą mogli nieść pomoc przedmedyczną, wzbogaciła się tytułowa jednostka ochotnicza.

Do wielu zdarzeń, które mają miejsce na terenie powiatu gnieźnieńskiego, ochotnicze zastępy docierają bardzo często przed innymi służbami. Zdarza się jednak, że ta pomoc nie może być wystarczająca z uwagi na braki w wyposażeniu. Z pomocą takim jednostkom przychodzą często różne instytucje, jak np. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

W czwartek 9 sierpnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej nastąpiło przekazanie zestawu ratownictwa przedlekarskiego dla OSP Ułanowo. Dokonał tego zastępca dyrektora poznańskiego oddziału KRUS Łukasz Grabowski przy obecności Marcina Makohońskiego ze Starostwa Powiatowego oraz komendanta st. kpt. Mariusza Dębskiego.

- Oceniając współpracę pomiędzy Starostwem Powiatowym w Gnieźnie, a Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, chociażby z  perspektywy ostatnich kilkunastu miesięcy, chciałbym podkreślić, że jest ona bardzo dobra i co cenne rozwija się w wielu zróżnicowanych obszarach - mówił Marcin Makohoński i dalej dodał: - Cieszę się, że powiat gnieźnieński może liczyć na dużą przychylność pana dyrektora Łukasza Grabowskiego, który konsekwentnie i skutecznie reaguje na wnioski oraz prośby powiatowych radnych Andrzeja Kwapicha, Zbigniewa Bręklewicza, czy jak w tym przypadku Macieja Łykowskiego, który zabiegał o wsparcie OSP Ułanowo.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Ppiiss piątek, 10 sierpnia 2018 00:48 napisane przez Ppiiss

    Hahah:-).nie wszyscy wiedzą czym jest stosowny ubiór, właściwy dla miejsca i odpowiednich okolicznosci

  • Link do komentarza rowerzysta czwartek, 09 sierpnia 2018 21:42 napisane przez rowerzysta

    Pochwalam taką inicjatywę. Nie ważne, czy jest to OSP w większej gminie, na której terenie jest np miasteczko plus droga ekspresowa, czy po prostu gmina typowo wiejska - pomoc należy nieść każdemu na takim samym poziomie. Ciesze się, że znajdują się sponsorzy, którzy pomagają. Później możemy być dumni z wyposażenia straży OSP jak to miało miejsce w Szwecji.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane