Wydrukuj tę stronę
piątek, 10 sierpnia 2018 14:50

W Gnieźnie zatrzymano sprawcę napadu na bank

 
W Gnieźnie zatrzymano sprawcę napadu na bank źródło: KPP Śrem

W piątkowe południe w jednym z gnieźnieńskich hoteli doszło do zatrzymania mężczyzny, poszukiwanego za napad na bank w Śremie.

Według pozyskanych przez nas informacji, do zatrzymania miało dojść w piątek około 12:30 w hotelu przy ul. bł. Jolenty. Informację tę potwierdził nam rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu mł. insp. Andrzej Borowiak.

Przypomnijmy iż w miniony wtorek 7 sierpnia w Śremie doszło do napadu na placówkę bankową, w której sprawca, grożąc przedmiotem przypominającym broń, zrabował 30 tys. złotych, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia.

W intensywne działania poszukiwawcze zaangażowane zostały znaczne siły policyjne, a także opublikowano wizerunek sprawcy. W piątek 10 sierpnia trwające poszukiwania przyniosły sukces w postaci zatrzymania 27-letniego mężczyzny, mieszkańca Śremu. Doszło do tego około 12:30 w hotelu przy ul. bł. Jolenty, gdzie sprawca napadu został zatrzymany. Przy nim znaleziono znaczną część gotówki zrabowanej w banku, a także narkotyki. Z uwagi na dynamiczny przebieg akcji, w działania włączyi się także policjanci z Gniezna.

Jak się okazało, 27-latek dokonał napadu w trakcie swojego pobytu poza zakładem karnym, do którego nie powrócił z przepustki.

4 komentarzy