poniedziałek, 03 września 2018 10:49

Nowy rok szkolny w Zdziechowie razem z nową halą

 
Nowy rok szkolny w Zdziechowie razem z nową halą fot. Rafał Wichniewicz

Tegoroczną inaugurację kolejnego roku nauki w szkole w Zdziechowie połączono wraz z krótką uroczystością oddania do użytku uczniów nowej hali sportowej.

Nowy obiekt został pobudowany w bezpośrednim sąsiedztwie przedszkola, które otwarto w ubiegłym roku. Tuż obok budowany jest także gmach przyszłej szkoły, która zostanie przeniesiona z obecnej siedziby w dworku położonym w centrum wsi. 

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, odprawionej w miejscowym kościele pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Wętkowskiego, w trakcie której modlono się w intencji uczniów rozpoczynających kolejny rok szkolny. Tuż po nabożeństwie, wszyscy udali się do nowej hali sportowej, gdzie odbyła się inauguracja roku szkolnego wraz z przecięciem wstęgi przez wójta gminy Gniezno Włodzimierza Lemana oraz zaproszonych gości. Tuż po rozpoczęciu spotkania w nowym obiekcie, bp Krzysztof Wętkowski dokonał poświęcenia sali, a następnie wicestarosta Jerzy Berlik zawiesił w niej krzyż.

- Dla Zdziechowy i dla wszystkich tutaj ten dzień jest dniem radości, ponieważ możemy się cieszyć z otwarcia jednego z elementów całego kompleksu szkolno-przedszkolnego - sali gimnastycznej, którą rozpoczęliśmy budować w ubiegłym roku i przez nieomal 18 miesięcy została ona całkowicie ukończona i od jutra można w niej zacząć ćwiczyć - mówił Włodzimierz Leman.

Nowa hala jest pełnowymiarowa z miejscami dla publiczności oraz szatniami, łazienkami oraz salami o różnych przeznaczeniach, zaplanowanych do wyposażenia w przyszłości. Słowa uznania i powodzenia w nowym roku szkolnym w trakcie uroczystości złożyli także zaproszeni na tę okoliczność goście. 

2 komentarzy

  • Link do komentarza ToJa poniedziałek, 03 września 2018 20:09 napisane przez ToJa

    Brawo Wojcie...teraz czas na przedszkole w Szczytnikach Duchownych. Takie z prawdziwego zdazenia...

  • Link do komentarza pela poniedziałek, 03 września 2018 11:02 napisane przez pela

    aż chce się sport uprawiać.... gratulacje!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane