poniedziałek, 03 września 2018 13:03

Nowa hala przy ul. Sobieskiego otwarta dla uczniów

 
Nowa hala przy ul. Sobieskiego otwarta dla uczniów fot. Rafał Wichniewicz

W poniedziałkowe przedpołudnie w Gnieźnie odbyło się ogólnowojewódzkie rozpoczęcie roku szkolnego, w trakcie którego dokonano uroczystego otwarcia nowej sali sportowej dla kilku placówek oświatowych.

Ta uroczystość otwarcia miała się odbyć we wrześniu ubiegłego roku, jednakże nawałnica z 11 sierpnia 2017 roku poważnie uszkodziła cały obiekt, który następnie musiał przejść ekspertyzy, a potem długą ścieżkę przetargów na remont budynku. Otwarcie postanowiono połączyć z wojewódzkim rozpoczęciem roku szkolnego. Rozpoczęło się ono od mszy świętej, odprawionej w katedrze pod przewodnictwem abpa Wojciecha Polaka Prymasa Polski. 

Tuż po wspólnej modlitwie, w nowym obiekcie przy ul. Sobieskiego rozpoczęła się druga część uroczystości z udziałem Zastępcy Wojewody Wielkopolskiego Marleny Maląg i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu Elżbiety Leszczyńskiej.

- Rozpoczęcie roku szkolnego dla uczącej się organizacji, a więc uczniów, rodziców i nauczycieli, to wspólne święto, ale też i zobowiązania. Często uczniowie stawiają sobie plany, co w tym roku szkolnym ma się zadziać. Ja życzę, abyście stawiali sobie plany i cele, jak najbardziej dalekosiężne i byście potrafili iść pod prąd, abyście szukali źródła i przede wszystkim się rozwijali, szukając źródła i się rozwijali w duchu wartości, poszanowania ojczyzny i drugiego człowieka - mówiła do zgromadzonych w sali uczniów wicewojewoda Marlena Maląg.

- Nawałnica w ubiegłym roku uszkodziła nam tę halę tuż przed jej otwarciem, dzisiaj ją w końcu oddajemy do użytku. Jestem szczęśliwa z tego powodu, że uczniowie w końcu będą mieli gdzie ćwiczyć. Wszyscy pamiętają, jak ta sala wyglądała wcześniej. Cieszę się iż to zadanie, które sobie postawiliśmy, udało się zrealizować - przekazała starosta Beata Tarczyńska.

Nowa hala służyć będzie przede wszystkim uczniom III Liceum Ogólnokształcącego, ale także wychowankom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych: - Jesteśmy bardzo szczęśliwi i bez wątpienia jest to moment przełomowy w historii naszej szkoły, bo czekaliśmy na ten obiekt bardzo długo i utęsknieniem. Wreszcie się to udało i z pewnością wspomoże to pracę naszych pedagogów i naukę naszych uczniów - przekazała Beata Czechańska, dyrektor III LO. Nowy obiekt powstał w miejscu poprzedniej, powojskowej sali gimnastycznej, której stan techniczny oraz funkcjonalność pozostawała wiele do życzenia. Obiekt został przebudowany i powiększony, a w głównej sali mogą odbywać się jednocześnie zajęcia dwóch klas. 

14 komentarzy

 • Link do komentarza dalekowidz wtorek, 04 września 2018 19:22 napisane przez dalekowidz

  Adamie. muszę przyznać, że masz rację . Projekt z 2005 roku był rzeczywiście okazalszy i bardziej pasujący do otaczających ten plac koszar i bardziej pasujący do budynku dawnego gimnazjum. Jedyne co może usprawiedliwiać dzisiejszy wygląd tej hali, to jej upodobnienie do hotelu IBIS, PODPOWIADAM właścicielowi tego hotelu i właścicielowi hotelu NEST. Jeżeli kiedyś się dogadacie i razem zorganizujecie jakiś wielki zjazd. To w nowej hali sportowej można bedzie zorganizować miejsce obrad wszystkich gości tego zjazdu czy konferencji.

 • Link do komentarza biurokrata wtorek, 04 września 2018 12:42 napisane przez biurokrata

  No to ja też jestem z tej paczki i pracuję w administracji i wiem, że nie wykonuje się żadnych badań demograficznych i tak naprawdę urzędnicy nie wiedzą, ile dzieci i młodzieży będzie w szkołach za np. 15-20 lat. Więc te sale są budowane sobie a muzom, bez żadnego rozeznania, a tereny, które zdaniem "urzędasa" słusznie w środku miasta powinny być przeznaczone na handel, usługi i rekreację zabudowywuje się pseudo halami dla szkół, których niebawem może nie być, a które ( jak niektóre z nich) nie spełniają już dzisiaj żadnych współczesnych wymogów dot. bezpieczeństwa nie tylko p/pożarowego i komfortu dla uczniów.

 • Link do komentarza tata wtorek, 04 września 2018 11:27 napisane przez tata

  zamiast występów, trza było poświęcić i rozruszać to drętwe siedzące towarzystwo jakąś uczciwa rozgrzewką ....sportową!! a potem meczyk jakiś, a tak znowu przyszli, posiedzieli, popatrzyli i se.... poszli! dzieciaki się wynudziły...

 • Link do komentarza wyborca wtorek, 04 września 2018 11:24 napisane przez wyborca

  a dlaczego pobudowano kolejną halę w centrum zamiast basenu?? dzieciaki topią się w wakacje bo nie umieją pływać i zachować się w wodzie!!
  Gniezno zasługuje na coś jeszcze do pływania prócz łazienek i tego oczka wodnego na Jolenty!1

 • Link do komentarza Stefan wtorek, 04 września 2018 11:16 napisane przez Stefan

  Pan Prezydent w trzecim rzędzie? Oj nie będzie czym się pochwalić na FB.

 • Link do komentarza precz z pseudourzędasami wtorek, 04 września 2018 10:56 napisane przez precz z pseudourzędasami

  ja za to widzę nienormalny komentarz urzędasa, który nie jest poparty ani argumentami, ani rozsądnymi przesłankami. To gdzie ma ćwiczyć młodzież, na boisku z trylinek???

 • Link do komentarza humanista poniedziałek, 03 września 2018 21:44 napisane przez humanista

  A kim jest ten Pan w jasno niebieskim krawacie?
  18-te zdjęcie od dołu.

 • Link do komentarza zdziwiony poniedziałek, 03 września 2018 19:54 napisane przez zdziwiony

  kiedyś była to sala jednej szkoły, teraz czterech... jak to możliwe, że nagle może tam być tyle lekcji...

 • Link do komentarza prorok poniedziałek, 03 września 2018 18:49 napisane przez prorok

  Kowalski z Glejzerem tak zaciekle omawiają wspólne plany na polityczną emeryturę ?

 • Link do komentarza urzędas poniedziałek, 03 września 2018 18:13 napisane przez urzędas

  Trzeba naprawdę mieć nie po kolei, żeby w centrum Starego Miasta historycznego Gniezna sytuować kolejną piątą halę sportową. Naprawdę nie widzicie w tym niczego nienormalnego?

 • Link do komentarza adam z poniedziałek, 03 września 2018 17:13 napisane przez adam z

  Oto hala która miała tam stanąć: http://www.prapa.pl/realizacje/szczegoly/13

  Planowana przez poprzedników Ostrowskiego i Pilaka idealnie pasowała do tego miejsca. Pan Ostrowski mówił, że teren przy Sobieskiego zamieni w "perełkę Gniezna". I co? Wielka betonowa pustynia z licznymi dziurami i załamaniami w nawierzchni.
  To co zbudowano to produkt "halopodobny" do którego strach wchodzić (zwłaszcza jak ciut wieje wiatr). Szczególnie bawią te kawałki blachy zamiast okien, które wypadły :)
  Raczej bym się tym nie chwalił.

 • Link do komentarza micio poniedziałek, 03 września 2018 15:00 napisane przez micio

  Zbyniu jak sie nie załapie do sejmu to będzie uczył gry badmintona

 • Link do komentarza W-F  ista poniedziałek, 03 września 2018 14:18 napisane przez W-F ista

  Jak się uda ......... zatrzymać sprzedaż deweloperom ziemi , która jest obok tej hali, to może uda się wtedy obok wybudować drugą taką samą halę. Ii wtedy już jedna hala, nie będzie dla czterech szkół, ale tylko dla dwóch szkół. I to będzie już bliżej "normalności " prawda?

 • Link do komentarza Obserwator poniedziałek, 03 września 2018 13:53 napisane przez Obserwator

  Ciekawe czy powiedziane bylo, ze hala tygodniowo bedzie obslugiwala uczniow 4 szkol czyli okolo 1500-2000 uczniow co stanowczo przekracza mozliwosci jednej hali spotrowej. Uczylem sie w jednej z tych szkol i z tego co wiem, i tak nie wszystkie zajecia beda odbywac sie na hali. Z ciekawosci bylem dzis chwile na tym "pieknym" przedwyborczym rozpoczeciu i juz od samego poczatku bylo widac, ze hala to pole do poPISu lokalnych politykow. Na dodatek z tego co zauwazylem jako sportowy amator to co najmniej 4 boiska do badmintona, ktorego w szkolach srednich uprawia malo kto jest kolejnym uklonem w kierunku lokalnych "wladz". A hala podobno ma sluzyc przede wszystkim uczniom hmmm

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane