Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 03 września 2018 13:03

Nowa hala przy ul. Sobieskiego otwarta dla uczniów

 
Nowa hala przy ul. Sobieskiego otwarta dla uczniów fot. Rafał Wichniewicz

W poniedziałkowe przedpołudnie w Gnieźnie odbyło się ogólnowojewódzkie rozpoczęcie roku szkolnego, w trakcie którego dokonano uroczystego otwarcia nowej sali sportowej dla kilku placówek oświatowych.

Ta uroczystość otwarcia miała się odbyć we wrześniu ubiegłego roku, jednakże nawałnica z 11 sierpnia 2017 roku poważnie uszkodziła cały obiekt, który następnie musiał przejść ekspertyzy, a potem długą ścieżkę przetargów na remont budynku. Otwarcie postanowiono połączyć z wojewódzkim rozpoczęciem roku szkolnego. Rozpoczęło się ono od mszy świętej, odprawionej w katedrze pod przewodnictwem abpa Wojciecha Polaka Prymasa Polski. 

Tuż po wspólnej modlitwie, w nowym obiekcie przy ul. Sobieskiego rozpoczęła się druga część uroczystości z udziałem Zastępcy Wojewody Wielkopolskiego Marleny Maląg i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu Elżbiety Leszczyńskiej.

- Rozpoczęcie roku szkolnego dla uczącej się organizacji, a więc uczniów, rodziców i nauczycieli, to wspólne święto, ale też i zobowiązania. Często uczniowie stawiają sobie plany, co w tym roku szkolnym ma się zadziać. Ja życzę, abyście stawiali sobie plany i cele, jak najbardziej dalekosiężne i byście potrafili iść pod prąd, abyście szukali źródła i przede wszystkim się rozwijali, szukając źródła i się rozwijali w duchu wartości, poszanowania ojczyzny i drugiego człowieka - mówiła do zgromadzonych w sali uczniów wicewojewoda Marlena Maląg.

- Nawałnica w ubiegłym roku uszkodziła nam tę halę tuż przed jej otwarciem, dzisiaj ją w końcu oddajemy do użytku. Jestem szczęśliwa z tego powodu, że uczniowie w końcu będą mieli gdzie ćwiczyć. Wszyscy pamiętają, jak ta sala wyglądała wcześniej. Cieszę się iż to zadanie, które sobie postawiliśmy, udało się zrealizować - przekazała starosta Beata Tarczyńska.

Nowa hala służyć będzie przede wszystkim uczniom III Liceum Ogólnokształcącego, ale także wychowankom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych: - Jesteśmy bardzo szczęśliwi i bez wątpienia jest to moment przełomowy w historii naszej szkoły, bo czekaliśmy na ten obiekt bardzo długo i utęsknieniem. Wreszcie się to udało i z pewnością wspomoże to pracę naszych pedagogów i naukę naszych uczniów - przekazała Beata Czechańska, dyrektor III LO. Nowy obiekt powstał w miejscu poprzedniej, powojskowej sali gimnastycznej, której stan techniczny oraz funkcjonalność pozostawała wiele do życzenia. Obiekt został przebudowany i powiększony, a w głównej sali mogą odbywać się jednocześnie zajęcia dwóch klas. 

Galeria

14 komentarzy