czwartek, 06 września 2018 14:53

Potrącenie kobiety na ul. Roosevelta

 

Do przykrego w skutkach zdarzenia doszło w czwartkowe, wczesne popołudnie na tytułowej ulicy, gdzie autobus potrącił przechodzącą na pasach kobietę.

Do zdarzenia doszło 6 września około godziny 14:15 w rejonie skrzyżowania ul. Roosevelta z ul. Budowlanych. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, w starszą kobietę, idącą przez przejście dla pieszych, uderzył autobus na mogileńskich numerach rejestracyjnych, jadący od strony centrum miasta w kierunku Trzemeszna (kurs do Orchowa). W wyniku uderzenia, kobieta odniosła poważne obrażenia.

Na miejsce zdarzenia jako pierwsi przyjechali strażacy, którzy akurat wracali z akcji, a chwilę później pojawił się zespół ratownictwa medycznego. Po opatrzeniu na miejscu krwawiącej kobiety, została ona przetransportowana do szpitala w Gnieźnie.

Dokładne okoliczności zdarzenia ustali policja. Na czas prowadzonych działań ul. Roosevelta była początkowo zablokowana, a potem wprowadzono ruch wahadłowy.

11 komentarzy

 • Link do komentarza slavko sobota, 08 września 2018 21:43 napisane przez slavko

  Suv waży 2 tony a autobus powyżej 7 plus pasażerowie, proporcjonalnie do wagi i rozmiarów pojazdu kierowca powinien zwiększać swoją uwagę szczególnie w terenie zabudowanym, nie bronię kierowców bo za.... na tej ulicy ale piesi też na Roosevelta i Budowlanych traktują cała długość ulicy jak jedno przejście, za mało tutaj patroli i kar dla obu grup.
  Ps .. w nocy Roosevelta zmienia się w S5 strach patrzeć przez okno kiedy ktoś buty zgubi masakra

 • Link do komentarza Jam_Jest sobota, 08 września 2018 12:12 napisane przez Jam_Jest

  Kierowca poruszający się po drodze z oznakowaniami informującymi o przejściu dla pieszych powinien zachować szczególną uwagę na osoby stojące przed przejściem dla pieszych i wykazujące, iż chcą bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy, a nie za wszelką cenę ignorować takie sygnały i gnać przed siebie. Każdy kierowca obowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności w momencie zbliżania się do przejść dla pieszych i umożliwienia przejścia. czy też opuszczenia strefy dla pieszych.

  Natomiast co do wtargnięcia na pasy w czasie kiedy nadjeżdża pojazd, jest oczywiście naruszeniem zasad kodeksu drogowego, i jako takie, powinno być karane z całą surowością.

 • Link do komentarza Mariusz z Gniezna sobota, 08 września 2018 11:56 napisane przez Mariusz z Gniezna

  Winni są często kierowcy jak i sami piesi. Kodeks ruchu drogowego nakazuje przed każdym przejściem dla pieszych zachować szczególną ostrożność !!! Niestety sporo kierowców zachowuje się jak święte krowy, ograniczają się do spoglądania wyłącznie na swój pas ruchu i tyle. Zapewne każdy był kiedyś świadkiem zdarzenia, kiedy to jeden kierowca zatrzymuje się przed pasami, a drugi idiota przejeżdża, jakby miał kompletnie wyłączony mózg. Takie to trudne uświadomić sobie, że skoro na drugim pasie kierowca zatrzymał się przed pasami to zapewne ktoś po tych pasach idzie? Nie potrafię pojąć takich kretynów...
  Wielu też widząc pieszego na pasach nie zwalnia za bardzo, tylko przejeżdża takiemu pieszemu prawie po piętach. A jakby ta osoba się potknęła? Kretynów nie brakuje na drogach.
  Niestety jeżdżąc po mieście nie raz widywałem takich kierowców, zacząć takim prawo jazdy odbierać to zaraz się bezpieczniej zrobi.

 • Link do komentarza Marek Z. sobota, 08 września 2018 10:06 napisane przez Marek Z.

  co do słuchu.
  W Gnieźnie zapraszamy na badania słuchu, które będzie można wykonać w Mobilnym Centrum Słuchu na Placu przy Katedrze w godzinach 11.00 – 16.00.

  - Z naszych ubiegłorocznych doświadczeń wynika, że z możliwości wykonania bezbolesnych, nieinwazyjnych oraz przede wszystkim trwających tylko kilka minut badań, korzystali najchętniej seniorzy – mówi prof. Henryk Skarżyński pomysłodawca Programu oraz dyrektor Instytutu – Należy jednak pamiętać, że sprawny słuch jest podstawą komunikacji we współczesnym społeczeństwie, więc powinniśmy go sprawdzać w każdym wieku. Od końca lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku zespół Instytutu zorganizował i przeprowadził szereg programów wczesnego wykrywania i leczenia zaburzeń słuchu u dzieci i dorosłych. Tylko w latach 2007 - 2015 wykonano ponad 1 mln badań przesiewowych słuchu w ramach kilkudziesięciu programów i projektów zarówno samorządowych, ogólnopolskich, jak i międzynarodowych. Wyniki wskazują, że ok 16-19 % dzieci w Polsce może mieć różnego rodzaju problemy związane ze słuchem, które mogą utrudniać prawidłowy rozwój mowy oraz rozwój społeczny. Także w wieku senioralnym problemy ze słuchem są bardzo , gdyż 75 proc. osób po 70 roku życia ma niedosłuch. Nie jest tajemnicą, że nasze społeczeństwa się starzeją, a dla utrzymania sprawności i samodzielności osób w wieku senioralnym ogromne znaczenie ma umiejętność komunikowania się, która w ogromnym stopniu zależy od stanu słuchu – dodaje prof. Skarżyński.

 • Link do komentarza ANNA piątek, 07 września 2018 18:02 napisane przez ANNA

  A ja twierdzę że wtargnięcie na pasy to wymuszenie gwałtownego hamowania i stwarzanie zagrożenia dla uczestników tzn aut za nami. Nie wiem co było przyczyna wczorajszego wypadku ale wiem jedno że przepuściłam ten autobus, tzn nie zdążyłam wyjechać z Ziemowita przed nim. Tam jest taki problem że autobus stoi na przystanku ktos wchodzi na pasy a auto jadące prosto nie uniknie zderzenia z pieszym. Drugi problem to sploty tv że pieszy to św.krowa na pasach to chyba jakiś człowiek nakręcił który nie zdał prawka ze 30x. Ludzie nie rozglądają się wchodząc na przejścia i pasy. A jaka była przyczyna tego wypadku czy już ktoś wyjaśnił???

 • Link do komentarza Magdalena piątek, 07 września 2018 17:29 napisane przez Magdalena

  Zdarzyło mi się, że przechodząc z dzieckiem na drugą stronę samochód z lewej zatrzymał się. Zaczęłyśmy więc przechodzić. Natomiast samochód z prawej gdy byłyśmy już w połowie drogi przejechał nam prawie po stopach.
  Niestety ten incydent zdarzył nam się kilka razy.

 • Link do komentarza z Roosevelta piątek, 07 września 2018 12:47 napisane przez z Roosevelta

  Mieszkam blisko tego skrzyżowania.Jest ono bardzo niebezpieczne.Wielu kierowców sobie tamtędy jeździ jak po drodze szybkiego ruchu,szczególnie motocykliści.A policję rzadko tam widać.

 • Link do komentarza Koryfeusz piątek, 07 września 2018 12:21 napisane przez Koryfeusz

  Redatkor, ale pasy są właśnie dla pieszych, bo to, aby tam mogli bezpiecznie przejść, a kierowca ma im to umożliwić zatrzymując się i przepuszczając, bo na pasach pieszy ma pierwszeństwo gdy na nich jest, zwłaszcza gdy do tego dojdzie sygnalizacja świetlna, wtedy kierowca ma czerwone i czeka, a pieszy ma zielone i przechodzi bezpiecznie. Podobnie w strefach zamieszkania, tam pieszy też ma pierwszeństwo na drodze, a kierowca jest gościem.
  Roosevelta to ruchliwa ulica, a kierowcy często jeżdżą jeden przy drugim i gdy ten z przodu się zatrzyma przed pasami, aby przepuścić pieszych to ten za nim jest wściekły, że musi hamować i czasem na klakson ciśnie, a powinien też widzieć, że przed poprzedzającym samochodem jest przejście dla pieszych i ludzie. Wniosek z tego taki, że kierowcy nie dość, że jeżdżą zbyt szybko to mają problemy ze wzrokiem, bo nie widzą jednocześnie całej drogi i uczestników ruchu, ale tylko mały jej fragment, lub czubek własnego nosa i ewentualnie samochód przed sobą, a tego co przed nim i pobocza na 100 metrów do przodu co najmniej to już nie (co innego jak np: TIR zasłania widoczność).

 • Link do komentarza Marek piątek, 07 września 2018 09:40 napisane przez Marek

  Autobus waży 2 tony. Jego droga hamowania, na suchej nawierzchni i przy jeździe z szybkością 50 km na godzinę to ...30 metrów. Jeżeli pieszy się nie rozgląda przed wejściem na przejście dla pieszych, to kierowca autobusu nie ma szans zahamować, swoim wielkim ciężkim pojazdem. Ludzie uważajcie . Włączcie myślenie. życie macie tylko jedno. Jeżeli seniorko / seniorze masz już kłopoty z słuchem, to noś aparat słuchowy! To nie hańba, wspomagać się taki przydatnym przyrządem . Na ulicach dobry słuch, to podstawa !

 • Link do komentarza Zenek z automobilu piątek, 07 września 2018 07:14 napisane przez Zenek z automobilu

  Autobus nie zniszczony a pieszy uszkodzony. Wniosek? Jak wchodzisz na pasy rozejrzyj sie dwa razy. Samochod sie wyklepie a twoje ciało nie....

 • Link do komentarza Redatkor czwartek, 06 września 2018 20:59 napisane przez Redatkor

  Powtarzam! Piesi są gośćmi na jezdni a nie kierowcy !!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane