Wydrukuj tę stronę
piątek, 07 września 2018 09:04

Umorzenie ws. zwłok przy krajowej „piętnastce”

 
Umorzenie ws. zwłok przy krajowej „piętnastce” archiwum redakcji

Na ciele mężczyzny, które zostało przypadkowo odkryte w maju br. w rowie drogi krajowej nr 15, nie odnaleziono śladów mogących wskazywać na przyczyny jego śmierci.

Przypomnijmy iż do zdarzenia doszło 5 maja w godzinach popołudniowych. Jak wówczas informowaliśmy, jeden z kierowców, jadący od strony Trzemeszna w kierunku Gniezna, na obwodnicy DK15a na wysokości Jankówka zauważył ciało leżące w głębokim, przydrożnym rowie. Na miejsce przyjechali policjanci oraz prokurator, przy czym od razu się okazało iż zwłoki musiały w tym miejscu leżeć już od pewnego czasu - zostały one zabezpieczone do do badań sekcyjnych oraz w celu identyfikacji.

Ciało zostało znalezione w miejscu, do którego nie ma dostępu innego niż z drogi. Istniało prawdopodobieństwo, że mogła to być ofiara potrącenia lub też doszło do nieszczęśliwego wypadku, kiedy np. mężczyzna szedł poboczem i wpadł do rowu: -  Ciało zostało poddane badaniom sekcyjnym, jednakże stopień zmian pośmiertnych wykluczał ustalenie bezpośredniej przyczyny śmierci. Na ciele jednak nie stwierdzono śladów obrażeń. Postępowanie w tej sprawie zostało umorzone wobec braku znamion czynu zabronionego - przekazał nam zastępca prokuratora rejonowego Radosław Krawczyk.