wtorek, 11 września 2018 07:26

Wyborcza koalicja zaprezentowała swój program

 

Do tegorocznych wyborów samorządowych zostało 40 dni, a w spisie obietnic wyborczych pojawiła się kolejna lista pomysłów do realizacji - tym razem Koalicji Obywatelskiej.

Wszystko wskazuje na to iż w najbliższych dniach zaprezentowane zostaną kolejne listy innych komitetów wyborczych - to już ostatni czas na ujawnienie nie tylko nazwisk kandydatów, ale i propozycji dla miasta i powiatu, które szykują zainteresowani obecnością w samorządzie. W tych dniach poznaliśmy program przyszłego kandydata PiS na prezydenta Pawła Kamińskiego (zobacz więcej), a w poniedziałkowy wieczór odbyła się konwencja Koalicji Obywatelskiej, tj. środowisk związanych z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej, której kandydatem na kolejną kadencję prezydencką jest Tomasz Budasz.

W trakcie spotkania, przebiegającego w krótkiej i treściwej formie, przedstawiono kandydatów KO do czterech okręgów na terenie miasta po czym kandydat przedstawił swój i ugrupowania program wyborczy, opierający się na sześciu filarach: Dobra droga do domu, Miasto po godzinach, Zielone Gniezno, Nowoczesne miasto, Przyjazna szkoła i dostępna kultura, Bezpieczna okolica, pomiędzy którymi znalazły się poszczególne punkty programu, niekiedy opartego na wcześniej zakładanych projektach, przedstawionych w tej kadencji, m.in. deptaku na ul. Rzeźnickiej, doświetlania przejść dla pieszych, budowy cmentarza komunalnego czy rozbudowy basenu. Na końcu, po stwierdzeniu iż hasło ostatniej kampanii "Obudźmy to miasto" zostało spełnione, zaprezentowano hasło tegorocznej kampanii "Zróbmy jeszcze więcej".

102 komentarzy

 • Link do komentarza rowerek wtorek, 25 września 2018 10:12 napisane przez rowerek

  Jeszcze niedawno jak w internecie były komentarze w których narzekano na brak ścieżek rowerowych w Gnieźnie to padały odpowiedzi prześmiewcze, zapewne po ich treści wiadomo od kogo, że to niemożliwe że w Gnieźnie nie ma takich możliwości i miejsca na ich zrobienie. Teraz Budasz nagle obiecuje 50 km takich ścieżek? To nagle to miasto z gumy jest , czy to jakieś napowietrzne ścieżki będą ? Panie Budasz nie ufam panu dlatego że przez 4 lata nic nie zrobiliście żeby odnowić ścieżkę rowerową do granicy miasta w kierunku Cielimowa co można było zrobić niewielkim kosztem.

 • Link do komentarza ???? niedziela, 23 września 2018 08:28 napisane przez ????

  Disco polo ? Kto pana wpuścił na tą minę ?

 • Link do komentarza Andrzej z Winiar piątek, 21 września 2018 22:17 napisane przez Andrzej z Winiar

  Warto spojrzeć na to jak pracują Radni i pod tym kątem ich oceniać.
  Na stronach UM są dostępne w BiP interpelacje radnych.
  Wziąłem sobie na celownik panią od szerzenia kultury, ex-dyrektorkę liceum B.Młodzikowską. W bieżącym roku złożyła 3 (TRZY!) interpelacje, z czego:
  1-sza dotyczyła zamontowania lustra w okolicy cmentarza św. Krzyża (interp. nr 31/2018)
  2-ga dotyczyła drzewa i krawężników, które rzekomo przeszkadzają śmieciarce manewrować po osiedlu Jagiellońskim (interp. nr 32/2018)
  3-cia dotyczyła zieleni psującej ogólny krajobraz ul. Orzeszkowej (interp. 88/2018)
  Ta "niewolnicza wręcz praca" i jakże intensywna aktywność w trosce o dobro mieszkańców miasta kosztuje nas w ciągu roku niemal 16.000 zł netto.
  Sami sobie odpowiedzcie na pytanie, czy warto.

 • Link do komentarza jeti piątek, 21 września 2018 06:25 napisane przez jeti

  Gdyby ktoś myślał że to całkiem coś nowego, że to apolityczne i bezpartyjne, że to całkiem nowi ludzie , to dla przypomnienia spójrzmy na ten skład rady miasta wybranej w 2010 roku

  Okręg nr 1:
  Mierosława Arndt (PO)
  Łukasz Naczas (SLD)
  Ryszard Niemann (ZG – Gniezno XXI)
  Halina Sajewska (SLD)
  Monika Twardowska (PiS)

  Okręg nr 2:
  Jan Budzyński (SLD)
  Jerzy Chorn (PO)
  Jaromir Dziel (PO)
  Ryszard Karmoliński (SLD)
  Maria Kocoń (PO)
  Anna Krzymińska (ZG – Gniezno XXI)
  Andrzej Wdzięczny (PiS)

  Okręg nr 3:
  Robert Andrzejewski (SLD)
  Sławomir Graczyk (PO)
  Arkadiusz Masłowski (ZG – Gniezno XXI)
  Tadeusz Purol (SLD)
  Mirosław Skrzypkowski (PO)
  Beata Tarczyńska (PiS)

  Okręg nr 4:
  Stanisław Dolaciński (SLD)
  Henryk Gędek (SLD)
  Michał Glejzer (PO)
  Dariusz Igliński (ZG – Gniezno XXI)
  Bogusława Młodzikowska (ZG – Gniezno XXI)

  Składu obecnej rady chyba nie trzeba przypominać. Listy startujących w obecnych wyborach do miasta i powiatu już znamy. Porównajmy sobie kto z kim gdzie i kiedy. Ciągle ci sami ludzie , jak nie tu to tam, jak nie z tymi to tamtymi, jak nie pod szyldem partyjnym to pod nazwą jakiejś "drużyny" ale zawsze ci sami o tej samej mentalności, poglądach, interesach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Link do komentarza heheheheheheheheheh czwartek, 20 września 2018 10:02 napisane przez heheheheheheheheheh

  Budasz jeszcze nie wybrany a tu Wojewódzkie Drogi się pospieszyły i sami zaczęli inwestycję tej obwodnicy południowej za unijną kasę ? Panie Budasz zwróć pan im uwagę w sprawie tego falstartu, powiedz im pan że to pana obietnica i mają czekać aż zostanie pan wybrany

 • Link do komentarza abcdef czwartek, 20 września 2018 07:40 napisane przez abcdef

  Budasz i drużyma w swoim programie wyborczym obiecują "Budowa południowej obwodnicy , łączącej na obrzeżach miasta ulice Wrzesińską i Witkowską" ? Tutaj nasuwa się pytanie, dlaczego ta obietnica budowy znajduje się w programie zawierającym obietnice wyborcze Budasza i drużyny skoro to Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu już rozpoczął proces inwestycyjny w tej sprawie. Na stronie internetowej WZDW widnieje ogłoszenie o zamówieniu dotyczącym budowy drogi łączącej drogę wojewódzką nr 260 z drogą krajową nr 15 w Gnieźnie - czyli jak rozumiem właśnie tej południowej obwodnicy - gdzie zamawiającym jest WZDW w Poznaniu i projekt finansowany jest ze środków UE ? Nie bardzo rozumiem dlaczego w programie wyborczym który ma za zadanie skusić mnie jako wyborcę do wybrania kandydata przedstawiającego program, zawarta jest obietnica czegoś co ktoś inny już wykonuje , no bo jak opublikowano stosowne ogłoszenie o zamówieniu to proces inwestycyjny został uruchomiony, a skoro w ogłoszonym zamówieniu nie ma nic o kandydacie przedstawiającym program wyborczy to przecież obojętnie kogo wybiorę. W takiej sytuacji ,to kogo wybiorę i tak nie będzie miało znaczenia dla tej inwestycji wobec której stosowne procedury już zostały uruchomione przez WZDW nie będący kandydatem w wyborach na prezydenta ? Czy dobrze rozumuję ?

 • Link do komentarza wyborcy środa, 19 września 2018 15:09 napisane przez wyborcy

  Podobno że na szczeblu krajowym jest jakiś zgryz między Koalicją Obywatelską i SLD, z czymś tam sobie PO i SLD nie ufają. Żeby u nas nie było też zgryzu to mam pomysł , niech Tomaszewski zapyta Budasza i drużyny czy będą uczestniczyli w obchodach "21 stycznia" albo odwrotnie niech Budasz zapyta SLD czy zrezygnują z tych obchodów. To tak na wszelki wypadek żeby byli pewni siebie bo nas to niech nie będą pewni.

 • Link do komentarza eryka środa, 19 września 2018 12:49 napisane przez eryka

  ja rozumiem że młodzi kandydaci nie chcą być kojarzeni z partiami bo to nie wiadomo co ich czeka w przyszłości i zawsze może iść za nimi tak jak teraz za niektórymi startującymi z SLD że ciągnie się przeszłość z czasów PZPR , no ale swój rozum mają i powinni wiedzieć co i jak, że coś tam nie ma oficjalnego szyldu to nieważne bo i tak wszyscy wiedzą co i jak oraz kto z kim i dlaczego przy takim zestawieniu i poparciu

 • Link do komentarza figa środa, 19 września 2018 11:49 napisane przez figa

  Na te wybory i zbliżające się 100-lecie Niepodległości moglibyście chociaż raz to miasto porządnie posprzątać i odchwaścić

 • Link do komentarza hahahahahahahahahahah środa, 19 września 2018 09:53 napisane przez hahahahahahahahahahah

  taka obietnica wybudowania cmentarza też napawa optymizmem na lepszą przyszłość , trzeba przyznać że w sytuacji gdy nie można nam zapewnić stworzenia warunków dla lepszej pracy i godnej płacy , to chociaż mamy obietnicę stworzenia miejsca spokojnego spoczynku

 • Link do komentarza urzędas wtorek, 18 września 2018 10:11 napisane przez urzędas

  Normalne obowiązki magistratu wynikajace ze statutu miasta oglaszają jako program wyborczy. Z nimi jest już naprawdę źle.

 • Link do komentarza Olek wtorek, 18 września 2018 09:52 napisane przez Olek

  do Normalny Gnieźnianin, starasz się być dowcipny ? Tomasz Budasz zaangażowany w działalność polityczną w ramach Platformy Obywatelskiej w 2006 i 2010 wybierany na radnego powiatowego, w 2009 z listy PO kandydował do PE, w 2014 z PO kandydat na prezydenta Gniezna, w 2018 jako kandydat na prezydenta popierany przez koalicję PO-SLD-Nowoczesna. Nie słyszałem żeby Budasz wyparł się związków z PO. Tzw. "drużyna" składa się po części z ludzi powiązanych z PO - SLD i też nie słyszałem żeby oni wyparli się związków z tymi partiami. To że wymieniasz dwa nazwiska o niczym nie świadczy. Poza tym gdzie jest napisane w komentarzach że wskazane przez ciebie dwie osoby są związane z PO-SLD-Nowoczesna, a gdyby nawet byli związani z tymi partiami choćby i pośrednio to co to za krzywda ? Być z PO-SLD-Nowoczesnej to krzywda ? A może ktoś wstydzi się teraz że został wpisany na listy gdzie gdzie wygląda że czołowe miejsca zajmują powiązani z PO-SLD , że Budasz i jego "drużyna" są popierani przez tzw. "Koalicję Obywatelską" w skład której wchodzą również ci partyjni panowie : http://www.gniezno24.com/aktualnosci/item/14655-po-lewica-i-nowoczesna-za-tomaszem-budaszem , no bo chyba się nie mylę że to są partyjni z publicznym popieraniem Budasza i chyba jakiś partyjny interes w tym mają ? Ale czego tu się wstydzić ? Tu nikt nikogo nie krzywdzi . Dobrze by było żeby wyborcom pokazać na listach wyborczych kto z jakiej jest partii a jeżeli nie ma żadnych związków partyjnych to wystarczy wydać odpowiednie oświadczenia i przy nazwisku dodać zapis "bezpartyjny" .

 • Link do komentarza kostucha poniedziałek, 17 września 2018 23:38 napisane przez kostucha

  Z tym cmentarzem to Budasz dał się wpuścić w maliny. Normalny kandydat takich rzeczy nie ogłasza, choćby i samą spalarnię chciał uruchomić. Naprawdę, kompletny odjazd kandydata. To takie całkiem nie wyborcze. I na tym i na wielu innych odjazdowych punktach gość się przejedzie. Adieu!

 • Link do komentarza hej poniedziałek, 17 września 2018 16:53 napisane przez hej

  Z tego programu nic nie wynika żebyście mieli wizję rozwoju miasta. Te populistyczne hasła że damy wam ulgi, disco polo, i zrobimy wszystko inne, sprawiają wrażenie że są odbębnione i takie po łebkach.

 • Link do komentarza dół społeczny poniedziałek, 17 września 2018 16:33 napisane przez dół społeczny

  W tym "Nasz program" jest napisane o "wciągnięciu turysty w centrum miasta " to jak to będzie się odbywało , czy za uszy będzie turysta wciągany czy za co ? Plac zabaw w każdej dzielnicy - to jaki to plac, o jakie zabawy chodzi , czy o taneczne ? Konsekwentna przebudowa ulic i chodników na terenie całego miasta - czyli że co, że wszystko zostanie przebudowane ? Aktywna walka z zanieczyszczonym powietrzem poprzez aktywną politykę edukacyjną w szkołach i przedszkolach - na czym ma polegać, co to zmieni wobec np. starych śmierdzących diesli z wyciętym filtrem DPF , lub wobec dogrzewania mieszkań byle czym w ubogich gospodarstwach domowych ? Zieleń przy ulicach : zagospodarowanie pustych miejsc po drzewach wzdłuż chodników - czy to znaczy że drzewa zostaną wycięte i dlaczego ? Coroczne święto fanów disco polo - co to będzie za święto i na czym będzie polegało ? Dalszy rozwój KFA - na czym będzie polegał ? Budowa otwartego basenu letniego - gdzie zostanie wybudowany? Zagospodarowanie terenów pomiędzy ul. Parkową i Kasprowicza na potrzeby rowerzystów - jakich rowerzystów, czy dla kolarzy, czy rowerów górskich ? Budowa cmentarza komunalnego - gdzie, w jakim miejscu ? Dalsze działania na rzecz zagospodarowania gnieźnieńskiej Parowozowni - jakie działania , na czym mają polegać ? Wprowadzenie "Miejskiej Karty Gnieźnianina" uprawniającej do korzystania z szeregu ulg - konkretnie dla kogo te karty , czy dla wszystkich , o jakiego rodzaju ulgi chodzi ?
  Czy wobec powyższego Budasz i drużyna mogliby zrobić jakieś bliższe uzupełnienie tego programu i czytelnie wyjaśnić o co chodzi w tych punktach żebyśmy wiedzieli czy i na co mamy głosować ?

 • Link do komentarza Normalny Gnieźnianin poniedziałek, 17 września 2018 12:37 napisane przez Normalny Gnieźnianin

  Sorry, ale z kim ma Budasz przegrać? Można pisać jeden za drugim komentarz, że to PO-Nowoczesna-SLD, jednak sami wiecie, że to nie jest prawda. Na listach jest mnóstwo osób nie kojarzonych dotąd z żadnymi partiami. Na przykład Sylwia Jabłońska, czy Tomasz Dzionek. Dlatego moim zdaniem robicie im krzywdę pisząc, że to są politycy, a już w ogóle, że są związani z w/w opcjami politycznymi. Mam rację?

 • Link do komentarza do gg poniedziałek, 17 września 2018 12:34 napisane przez do gg

  Tak to juz jest, ze obracamy sie w kregu znajomych o tych samych pogladach :) Jesli zrozumiales co mam na mysli :)

 • Link do komentarza humanista poniedziałek, 17 września 2018 11:45 napisane przez humanista

  gg / proszę zmień towarzystwo i po twoim zmartwieniu .
  PiS może wygrać jednie na " zadupiu" a nie tam gdzie lud rozumny.
  Tu lud wybiera nie za 500+, nikt nie będzie zadłużał dzieci , wnuków.
  Przechrzty i skoczkowie stołkowi też tylko zapełniają listy.

 • Link do komentarza obserwator miejski poniedziałek, 17 września 2018 09:57 napisane przez obserwator miejski

  Jak osiągnąć sukces wyborczy? Zaniedbać miasto na różnych odcinkach przez trzy lata i w czwartym roku je rewitalizować! To dopiero jest prawdziwy wizerunek wladzy!

 • Link do komentarza gnieźnianin poniedziałek, 17 września 2018 09:54 napisane przez gnieźnianin

  Panie Budasz , w tym programie jest to czym miasto bez żadnej łaski musi się zajmować, nie ma nic co zatrzyma tutaj młodych którzy wyjeżdżają w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy. Ogólnikowa wzmianka o pozyskiwaniu inwestorów to za mało. Wszyscy więksi i lepiej płacący inwestorzy już dawno się ulokowali poza Gnieznem, tu może przyjść jakiś drobny inwestor co znając realia biedy gnieźnieńskiej tym niedobitkom rzuci jakiś ochłap. Gniezno nie jest i nie będzie miastem przemysłowym , tu potrzeba pomysłu i realizacji na takie rozruszanie Gniezna by okolica zarabiała w przemyśle a do nas przyjeżdżali zostawiać pieniądze i to przez okrągły rok.

startpoprz.123456nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane