czwartek, 13 września 2018 15:52

Zderzenie na ul. Słonecznej

 

W czwartkowe popołudnie na łuku drogi tytułowej ulicy doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Ruch odbywał się w jednym kierunku.

Do zdarzenia doszło 13 września około godziny 15:00. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, na łuku drogi, przy fabryce okien dachowych, doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Renault z pojazdem marki Dacia.

Na miejsce zdarzenia przyjechały dwa zastępy JRG Gniezno, które zabezpieczyły rejon zdarzenia i uszkodzone pojazdy. Zespół ratownictwa medycznego po przebadaniu jednej z osób pozostawił ją na miejscu. 

Dokładne okoliczności zdarzenia ustali policja. Na czas prowadzonych działań, ruch odbywał się tylko z kierunku ul. Witkowskiej w stronę ul. Kolejowej.

8 komentarzy

 • Link do komentarza Oit niedziela, 16 września 2018 09:48 napisane przez Oit

  Marku - numer 112 obsługiwany jest przez Poznań, a 999 (Pogotowie) przez Konin. Ale faktem jest że obsługują go ludzie którzy raczej w Gnieźnie nigdy nie byli, więc tłumaczy się ciężko

 • Link do komentarza Marek sobota, 15 września 2018 21:21 napisane przez Marek

  mieszkaniec. Tak to jest z dzwonieniem na numer alarmowy 112, gdy ten numer jest obsługiwany przez kogoś z Konina. Jest obsługiwany przez kogoś kto nigdy w życiu nie był w Gnieźnie.

 • Link do komentarza Szymon Zieliński piątek, 14 września 2018 11:08 napisane przez Szymon Zieliński

  Szanowni Państwo, trzeba zacząć od tego, że profil poprzeczny tej ulicy, szczególnie łuków, zarówno tego, jak i kolejnego przy hurtowni elektrycznej są wykonane niezgodnie ze sztuką inżynierską. Każdy łuk drogi, a już na pewno taki jak ten powinien posiadać tzw. przechyłkę, która neutralizuje siłę odśrodkową jadących pojazdów, a jej wymiar powinien wynikać m.in z tzw. projektowej prędkości na drodze. Tutaj mamy sytuację, że przechyłki są, ale w dokładnie odwrotnych kierunkach - zamiast od środka łuku - na zewnątrz. Gdyby to miało być dobrze to jezdnia i chodnik znajdujący się po prawej stronie (patrząc do "trzech" mostów) powinny być o kilkadziesiąt cm wyżej niż są. I to jest prosta, jak drut przyczyna większości wypadków w tym miejscu. A nawet jeżeli z różnych przyczyn zarządca tego nie zrobił (np. z powodu kosztów) to należałoby chociaż w najprostszym działaniu na tym odcinku drogi wprowadzić ograniczenie prędkości (do ok. 30 km/h), bo dziś, jadąc nawet z dozwoloną "50tką" jest się tam po prostu "wyrzucanym" z łuku.

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 14 września 2018 10:46 napisane przez Mieszkaniec

  Byłem świadkiem tego zdarzenia, dobrze że nikomu nic się nie stało, ale w dobie internetu, lokalizatorów i innych tego typu sprzętów wytłumaczyć pani ze 112 gdzie jest wypadek graniczy z cudem.

 • Link do komentarza Kierowca piątek, 14 września 2018 07:44 napisane przez Kierowca

  Ten i kolejny zakręt na Słonecznej są bardzo zdradliwe, gdy jest mokro to 30km/h powinno się tam jechać a ludzie jadą 60-80km/h w ostatniej chwili hamują i nawet nowe opony nie poradzą bo wpadnie się w poślizg. Amen

 • Link do komentarza szofer czwartek, 13 września 2018 17:24 napisane przez szofer

  Opony łyse, nie łyse, ale idioci niektórzy to tam zapier***ją na tym prostym kącie jak wariaci. A policji nigdy ani śladu!

 • Link do komentarza stary Zenek czwartek, 13 września 2018 16:45 napisane przez stary Zenek

  Na tym łuku nie trzeba mieć łysych opon by wpaść na kogoś jadącego z przeciwnego kierunku. Wystarczy, że ścinamy sobie odrobinę zakręt i już "siedzimy" na czyjejś masce. Ten zakręt jest naprawdę ostry i trzeba na nim zwolnić do 30 km/h

 • Link do komentarza drajvwer czwartek, 13 września 2018 16:22 napisane przez drajvwer

  zrobilo się mokro i widać kto na łysych oponach jeździ.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane