poniedziałek, 17 września 2018 10:09

Interweniowali wobec pieszych i kierowców w ramach akcji NURD

 
Interweniowali wobec pieszych i kierowców w ramach akcji NURD archiwum redakcji

W miniony piątek gnieźnieńska drogówka przeprowadziła kolejną akcję, w trakcie której zwracano uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W trakcie działań przeprowadzonych 14 września, funkcjonariusze policji przyglądali się nie tylko zachowaniu pieszych, ale i zwracali uwagę na to, czy kierowcy nie łamią obowiązujących przepisów. Jak można przypuszczać, w "sporze" między pieszymi a kierowcami, winnych można odnaleźć po obu stronach.

W trakcie piątkowych działań mundurowi interweniowali wobec niechronionych uczestników ruchu 46 razy. Najczęściej popełnianym przez nich wykroczeniem było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Jeżeli chodzi natomiast o zachowanie zmotoryzowanych, to policjanci skontrolowali 38 kierowców. Zmotoryzowani w nieprawidłowy sposób przejeżdżali przez przejścia dla pieszych, czy parkowali na chodnikach, w pobliżu oznakowanych przejść. W sumie policjanci zatrzymali jedno prawo jazdy (za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości) i 7 dowodów rejestracyjnych. Z kolei jeżeli chodzi o rowerzystów, to nie odnotowano żadnego, popełnionego przez nich wykroczenia.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane