wtorek, 18 września 2018 13:39

PiS przedstawił kandydatów do Sejmiku

 
PiS przedstawił kandydatów do Sejmiku fot. Rafał Wichniewicz

Dwóch reprezentantów powiatu gnieźnieńskiego z ramienia tytułowego ugrupowania, wystartuje w nadchodzących wyborach samorządowych do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Kampania wyborcza powoli nabiera tempa, a tymczasem we wtorkowe południe kolejne ugrupowanie przedstawiło swoich kandydatów - tym razem do najwyższego szczebla samorządu terytorialnego, jakim jest Sejmik Województwa Wielkopolskiego. Przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu będzie Małgorzata Pietrzak-Sikorska, która startuje z numeru 7 oraz Łukasz Grabowski z numerem 4. 

- Sejmik jest instytucją bardzo ważną na mapie samorządowej, ponieważ Sejmik wybiera Zarząd Województwa, tj. marszałka i wicemarszałka, członków zarządu i ma on do dyspozycji ogromne środki, także unijne. Mamy obecnie do czynienia z taką sytuacją, że wydatkowanie środków unijnych przez samorządy wojewódzkie kuleje i jest bardzo dużo opóźnień, co może grozić koniecznością zwrotu tych środków w przypadku ich niewykorzystania w tej perspektywie samorządowej. Zmiana rządzących w samorządzie wojewódzkim jest niezwykle ważna i to również z perspektywy mieszkańców Gniezna i naszego powiatu - stwierdził poseł Zbigniew Dolata. Jak dodał, brak silnej reprezentacji naszego regionu w Sejmiku spowodował iż w 2015 roku odebrano pieniądze z OSI, które miały zostać przeznaczone na gnieźnieński szpital: - Marek Woźniak z Platformy Obywatelskiej i Zarząd Województwa podjął decyzję o odebraniu środków w kwocie 34 mln złotych. To była decyzja z 2015 roku, motywowana politycznie, bez uwzględnienia potrzeb, które były sygnalizowane przez wszystkich samorządowców powiatu gnieźnieńskiego - mówił, stwierdzając iż reprezentanci na listach z Gniezna są mocnymi kandydatami.

- Zdecydowałam się kandydować, gdyż mam sporą wiedzę i doświadczenie, które jest niezbędne do tego, by móc funkcjonować i działać, a także by pozyskiwać środki na region, który jest bliski mojemu sercu. Mówiąc o doświadczeniu, mam na myśli moją kilkunastoletnią pracę w Wydziale Komunikacji, który kiedyś kojarzył się z kolejkami i sprawami nie do załatwienia, a dzisiaj mamy nowoczesny wydział i kadrę - mówiła Małgorzata Sikorska-Pietrzak. Łukasz Grabowski, były samorządowiec oraz pracownik Urzędu Marszałkowskiego, obecnie dyrektor oddziału regionalnego KRUS przekazał: - Moim zobowiązaniem wobec wyborców powiatu gnieźnieńskiego będzie zabieganie o środki finansowe na dokończenie budowy gnieźnieńskiego szpitala. Kończy się perspektywa WRPO 2014+, a niedługo rozpocznie się kolejna i wierzę, że nowy zarząd z marszałkiem z PiS będzie przychylnym okiem spoglądać na nasz region. 

 

12 komentarzy

 • Link do komentarza adam czwartek, 20 września 2018 15:34 napisane przez adam

  Dolata ma słabe przebicie w Pisie. Gnieznu należy się 2 miejsce a nie 4 i 7 do sejmiku. Tak było zawsze.

 • Link do komentarza Wyborca powiatowy czwartek, 20 września 2018 10:24 napisane przez Wyborca powiatowy

  Ad. Jaś-tylko ciapa głosuje na numer na liscie, a nie na osobę, bo nie zapoznaje się z sylwetkami kandydatow i stawia krzyzyk byle gdzie, bo sam jest byle jaki.
  Ad.dobrazmiana-no co takiego zrobil ten posel dla tych dzieciakow? Posel ma stanowic prawo, posel ma poważne sprawy panstwowe na glowie, a nie jakies tam esy floresy. Tomaszewski stworzyl sobie organizacje, ktora przeciez nie z jego pieniędzy organizowala wizerunkowe imprezy. Inne organizacje społeczne znacznie wiecej dawały z siebie, inne osoby publiczne pomagały z własnych prywatnych srodków, ale robily to nie dla własnej chwaly, a z potrzeby szczerego serca. I nie lataly z tym do mediów.

 • Link do komentarza Jaś czwartek, 20 września 2018 08:01 napisane przez Jaś

  Poseł kiepsko się starał. Tylko 4 i 7 miejsce? Powiat Gnieźnieński jest drugi pod względem wielkości w okręgu. Dwójka na listach należy się jak psu zupa.

 • Link do komentarza dobrazmiana środa, 19 września 2018 21:56 napisane przez dobrazmiana

  Ile zrobił Poseł Tomaszewski dla Gniezna, powiatu, dla dzieciaków, dla osób starszych, dla ubogich, dla wykluczonych społeczne. Zobaczy Pani 7 ile po wyniku wyborczym. Pani 7 wraz ze swoim wujkiem radnym i całą rodziną przez trzy życia tyle dobrego nie zrobi. A co do wrabiania. Została Pani 7 ukarana przez pracodawcę? Odwołała się Pani 7 do sądu jak Pani dyrektor Biura Rady.? Czy przyjęła karę?

 • Link do komentarza Przyszły wyborca środa, 19 września 2018 13:46 napisane przez Przyszły wyborca

  Proszę Pana "dobrazmiana". Tak. Pan Tomaszewski ma doświadczenie w polityce, może i kwalifikacje. Ba nawet był w Posłem w Sejmie RP. I co zrobił dla Gniezna przez swoje kadencje. Co wniósł dla naszego miasta. Proszę wymieniać...... Starszych może będziemy pchali jak SLD która samych staruszków wystawia co też nic nie zrobili. A młodych z werwą się blokuje. Bo żal stołka oddać.

  A Pan Panie lolek niech sobie obejrzy stare wydania UWAGI. Kto miał kłopoty a kto był wrobiony. To też PO Pan Pilak rękę przyłożył do tego bo nawet jako starosta nie umiał wybrnąć z sytuacji. Bo kolegę radnego by musiał karać.

  Popieram Panią Małgorzatę PIETRZAK-SIKORSKA i cyfra nr 7 będzie moim typem.

 • Link do komentarza Mvnb środa, 19 września 2018 06:29 napisane przez Mvnb

  Hahaha pisowski internetowy trolling w wykonaniu Gniezno i Dolata. Az milo sie pośmiać czytajac te komentarze

 • Link do komentarza lolek wtorek, 18 września 2018 21:11 napisane przez lolek

  7 to ta pani co miała kłopoty z komunikacją za Pilaka. No pięknie :) to tak to też mój typ.

 • Link do komentarza Stefan wtorek, 18 września 2018 20:41 napisane przez Stefan

  Panu Grabowskiemu dziękujemy!

 • Link do komentarza załamany wtorek, 18 września 2018 19:13 napisane przez załamany

  Na głosy pracuje się latami, a nie budzi się miesiąc przed wyborami. Takie pokazywanie się nagle na wszystkich imprezach i wstawianie swoich zdjęć jest żenujące. Na taką grę nabiorą się tylko inteligentni inaczej.

 • Link do komentarza Dominika wtorek, 18 września 2018 18:41 napisane przez Dominika

  Ja i moi znajomi też pora siódemkę. Ta pani świetnie sobie poradziła w wydziale Komunikacji i na pewno wniesie dużo zmian do sejmiku. Przepędzi to skostniałe towarzystwo!

 • Link do komentarza dobrazmiana wtorek, 18 września 2018 16:36 napisane przez dobrazmiana

  Stawiając na szali dorobek tej pani i tego pana oraz Posła Tomaszewskiego nie ma wątpliwości kto ma większe doświadczenie, wyższe kwalifikacje oraz zdolności ogolnoludzkie. Tylko osoba o takiej osobowości może coś dla regionu wyrwać

 • Link do komentarza wyborca wtorek, 18 września 2018 14:01 napisane przez wyborca

  Moim typem jest zdecydowanie SIÓDEMKA! Czyli pani Małgorzata Pietrzak - Sikorska!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane