Wydrukuj tę stronę
wtorek, 18 września 2018 13:39

PiS przedstawił kandydatów do Sejmiku

 
PiS przedstawił kandydatów do Sejmiku fot. Rafał Wichniewicz

Dwóch reprezentantów powiatu gnieźnieńskiego z ramienia tytułowego ugrupowania, wystartuje w nadchodzących wyborach samorządowych do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Kampania wyborcza powoli nabiera tempa, a tymczasem we wtorkowe południe kolejne ugrupowanie przedstawiło swoich kandydatów - tym razem do najwyższego szczebla samorządu terytorialnego, jakim jest Sejmik Województwa Wielkopolskiego. Przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu będzie Małgorzata Pietrzak-Sikorska, która startuje z numeru 7 oraz Łukasz Grabowski z numerem 4. 

- Sejmik jest instytucją bardzo ważną na mapie samorządowej, ponieważ Sejmik wybiera Zarząd Województwa, tj. marszałka i wicemarszałka, członków zarządu i ma on do dyspozycji ogromne środki, także unijne. Mamy obecnie do czynienia z taką sytuacją, że wydatkowanie środków unijnych przez samorządy wojewódzkie kuleje i jest bardzo dużo opóźnień, co może grozić koniecznością zwrotu tych środków w przypadku ich niewykorzystania w tej perspektywie samorządowej. Zmiana rządzących w samorządzie wojewódzkim jest niezwykle ważna i to również z perspektywy mieszkańców Gniezna i naszego powiatu - stwierdził poseł Zbigniew Dolata. Jak dodał, brak silnej reprezentacji naszego regionu w Sejmiku spowodował iż w 2015 roku odebrano pieniądze z OSI, które miały zostać przeznaczone na gnieźnieński szpital: - Marek Woźniak z Platformy Obywatelskiej i Zarząd Województwa podjął decyzję o odebraniu środków w kwocie 34 mln złotych. To była decyzja z 2015 roku, motywowana politycznie, bez uwzględnienia potrzeb, które były sygnalizowane przez wszystkich samorządowców powiatu gnieźnieńskiego - mówił, stwierdzając iż reprezentanci na listach z Gniezna są mocnymi kandydatami.

- Zdecydowałam się kandydować, gdyż mam sporą wiedzę i doświadczenie, które jest niezbędne do tego, by móc funkcjonować i działać, a także by pozyskiwać środki na region, który jest bliski mojemu sercu. Mówiąc o doświadczeniu, mam na myśli moją kilkunastoletnią pracę w Wydziale Komunikacji, który kiedyś kojarzył się z kolejkami i sprawami nie do załatwienia, a dzisiaj mamy nowoczesny wydział i kadrę - mówiła Małgorzata Sikorska-Pietrzak. Łukasz Grabowski, były samorządowiec oraz pracownik Urzędu Marszałkowskiego, obecnie dyrektor oddziału regionalnego KRUS przekazał: - Moim zobowiązaniem wobec wyborców powiatu gnieźnieńskiego będzie zabieganie o środki finansowe na dokończenie budowy gnieźnieńskiego szpitala. Kończy się perspektywa WRPO 2014+, a niedługo rozpocznie się kolejna i wierzę, że nowy zarząd z marszałkiem z PiS będzie przychylnym okiem spoglądać na nasz region. 

 

12 komentarzy