czwartek, 20 września 2018 12:01

Potrącił policjantkę podczas zawodów - w samochodzie wiózł dziecko i narkotyki

 
Potrącił policjantkę podczas zawodów - w samochodzie wiózł dziecko i narkotyki archiwum redakcji

Mieszkaniec gminy Gniezno, który podczas Biegu Lechitów nie zastosował się do sygnałów dawanych przez policjantkę, a następnie ją potrącił, miał w pojeździe narkotyki.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 16 września 2018 roku na skrzyżowaniu ulicy Dalkoskiej ze Strumykową podczas zabezpieczania Biegu Lechitów. Przed godziną 14:00, kierujący Mercedesem, pomimo dawanych przez funkcjonariuszkę sygnałów do zatrzymania się, ominął barierę drogową, a następnie potrącił ją przodem pojazdu. 

Widząc zdarzenie, na ratunek policjantce ruszyli inni funkcjonariusze drogówki. Okazało się, że za kierownicą znajdował się 29-letni mieszkaniec gminy Gniezno, który z tyłu na foteliku przewoził 2,5 letnie dziecko. Na szczęście funkcjonariuszka nie odniosła obrażeń. 

Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że sprawca był trzeźwy, jednak z uwagi na jego pobudzenie, a tym samym podejrzenie, że może znajdować się w stanie po użyciu narkotyków, pobrano mu krew do badań. Dziecko przekazano pod opiekę członkowi rodziny. Stróże prawa postanowili przeszukać samochód, którym poruszał się 29-latek. Policyjny nos ich nie zawiódł - pod fotelikiem, w maskotce znaleźli białą substancję, która przy wstępnym badaniu przez technika kryminalistyki okazała się być amfetaminą. 29-latek został zatrzymany. 

Jak wynika z informacji przekazanych przez laboratorium kryminalistyczne można by z niej przygotować 62 działki dilerskie narkotyku. We wtorek prokurator przedstawił mu zarzuty dotyczące spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, posiadania znacznej ilości narkotyków, kierowania samochodem w stanie po użyciu środków odurzających. Sąd Rejonowy nie przychylił się jednak do wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztu dla podejrzanego. Za te przestępstwa 29-latkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Gnieźnie

6 komentarzy

 • Link do komentarza Tomasz czwartek, 20 września 2018 22:37 napisane przez Tomasz

  Chciałbym sprostować że owy kierowca najpierw chciał wjechać pod zakaz przy rondzie na Słomiance tam strażak z OSP Niechanowo zagradzajac mu drogę, aby nie wjechał w tłum ludzi został jako pierwszy potrącony. Kierowca w porę się opamiętanial i odjechał w kierunku skrzyżowania Dalkowskiej że Strumykowa
  gdzie również najechal kołem strażaka z OSP Niechanowo.

 • Link do komentarza gratulacje czwartek, 20 września 2018 21:55 napisane przez gratulacje

  micio taki z ciebie kozak, to możesz reprezentować kolegę (gwiazdę) z powyższego artykułu...

 • Link do komentarza Kibic czwartek, 20 września 2018 21:22 napisane przez Kibic

  @micio -hipotetycznie Policja w radiowozie pewnie wozi kilo amfetaminy, kilo marichuany, ze dwa litry gorzoły i tylko czycha na to co komu i ile wrzucić do auta a trzezwemu wlać do gardła. I to wszystko w białych rękawiczkach

 • Link do komentarza Polly czwartek, 20 września 2018 16:57 napisane przez Polly

  skoro masz takie podejście to następnym razem życzę tobie spotkania z takim klientem, jako kierowca lub pieszy. Zobaczymy co wtedy powiesz (o ile obrażenia na to pozwolą)

 • Link do komentarza micio czwartek, 20 września 2018 13:33 napisane przez micio

  Hipotetycznie- jak można udowodnić czy czasami policja nie podrzuciła mu narkotyków?
  (Stawiał się podczas zatrzymania no to Kulson z chlopakami go załątwią w białych rekawiczkach)

 • Link do komentarza wróg używek i tych pierdol czwartek, 20 września 2018 12:18 napisane przez wróg używek i tych pierdol

  I bardzo dobrze tepic takich. ..A takich jest mnóstwo ...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane