poniedziałek, 24 września 2018 14:29

Pijany wpadł podczas jazdy - był poszukiwany

 
Kierujący wiózł otwartą butelkę piwa w drzwiach samochodu... Kierujący wiózł otwartą butelkę piwa w drzwiach samochodu... źródło: KPP Gniezno

Policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który kierował cinquecento mając w organizmie 1,7 promila alkoholu. Jak się okazało, był on poszukiwany.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 22 września po południu. Przed godziną 15.00 w okolicy miejscowości Kamieniec świadek zauważył kierującego cinquecento, który mógł być pod wpływem alkoholu. Swoje spostrzeżenia natychmiast przekazał policjantom. Informacje te przyczyniły się do zatrzymania 30-letniego kierowcy na jednej z dróg - policjanci poddali zatrzymanego badaniu alkomatem. Badanie wykazało, że sprawca miał w organizmie aż 1,7 promila alkoholu. Nie miał prawa jazdy.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że był on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wągrowcu w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Kolejna kara grozi mu za obecne przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości za które może trafić do więzienia na kolejne 2 lata.

źródło: KPP w Gnieźnie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane