Wydrukuj tę stronę
wtorek, 25 września 2018 08:05

Kuropatwy wypuszczone na wolność

 
Kuropatwy wypuszczone na wolność źródło: Starostwo Powiatowe

Cały czas trwa odbudowa populacji kuropatw, których niemal 650 sztuk zostało wypuszczonych w ramach akcji zagospodarowania terenów łownych.

Dzika zwierzyna, jaką bez wątpienia jest kuropatwa, stanowi niezbędny element ekosystemu, który nas otacza. Pozwala ona na zachowanie równowagi w przyrodzie, z czego dobrze sprawę sobie zdają zarówno myśliwi, jak i rolnicy oraz leśnicy. To dlatego też przy siedzibie Nadleśnictwa Gniezno odbyła się kolejna edycja przekazania dokładnie 648 sztuk kuropatw, które trafiły do rąk przedstawicieli z kół łowieckich, którzy następnie wypuszczą zwierzynę na wolność w wyznaczonych miejscach na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

Zwierzyna znajdować się będzie pod swojego rodzaju ochroną leśniczych i myśliwych, którzy będą jednak bacznie obserwować rozwój osobników w nowej okolicy. Wszystkie kuropatwy zostały zakupione przez Starostwo Powiatowe dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Jest to jednocześnie kontynuacja programu, realizowanego już od kilku lat, obejmującego długotrwały program zapełniania dziką zwierzyną całego rejonu. W poprzednich latach na wolność wypuszczano także bażanty.

Galeria

2 komentarzy