sobota, 29 września 2018 12:30

Inauguracja roku akademickiego w Milenium

 
Inauguracja roku akademickiego w Milenium fot. Rafał Wichniewicz

Przedstawiciele władz uczelni, studenci, samorządowcy i zaproszeni goście wzięli udział w uroczystości rozpoczęcia kolejnego roku akademickiego w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej "Milenium".

Tegoroczna inauguracja połączona została z jubileuszem 15-lecia powstania tej prywatnej wyższej uczelni na mapie edukacyjnej Gniezna. Była to więc okazja do pewnych podsumowań i refleksji nad dotychczasowym dorobkiem akademickim tej placówki.

Po przywitaniu wszystkich zgromadzonych gości przez władze uczelni, od razu przystąpiono do wręczenia najważniejszych wyróżnień, jakie zostały przygotowane na tę okazję. Dr Iwona Gawrecka, kierownik Międzywydziałowego Ośrodka Studiów Podyplomowych GSW Milenium oraz dyrektor szkół Milenium, została nagrodzona Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Medal wręczył prezydent Tomasz Budasz, przy okazji wyróżniając zasłużoną także Medalem Uznania za wkład w rozwój edukacji Miasta Gniezna. Medal Uznania za wkład w rozwój gospodarczy i edukacyjny Miasta Gniezna otrzymał także kanclerz uczelni mgr Krzysztof Gawrecki. 

Następnie laureaci wygłosili kilka słów podziękowań za otrzymane wyróżnienia, podkreślając przy tym zasługi i wkład wielu innych pracowników w rozwój "Milenium". Tuż po tym głos zabrał rektor uczelni dr Hubert Paluch prof. GSW Milenium: - Tak łatwo powiedzieć dziś "piętnaście lat". Piętnaście lat działalności GSW Milenium, ale i dziesięć lat działalności wydziału zamiejscowego w Wągrowcu. Za tym piętnastoleciem sukcesu stoją jednak sylwetki jego inicjatorów - prof. Lechosława Gawreckiego, mgr Krzysztofa Gawreckiego i dr Iwony Gawreckiej, ale i osób tworzących z roku na rok wartość dodaną naszej uczelni, której potrzebę istnienia podkreśla coroczna rekrutacja. To sylwetki ludzi, którzy często poświęcali i poświęcają nie tylko swoje życie zawodowe, ale i prywatne, realizując z jednej strony osobiste pasje i marzenia, ale z drugiej także spełniając marzenia edukacyjne młodych mieszkańców naszego regionu. W tym roku akademickim naukę w GSW Milenium rozpoczęło ponad dwustu studentów.

Następnie przedstawiciele grona rozpoczynających naukę studentów, złożyli ślubowanie oraz otrzymali symboliczne indeksy. Tuż po tym głos zabrał założyciel szkoły prof. nzw. dr Lechosław Gawrecki: - To wielki dzień w waszym życiu, nawet jeśli sobie tego nie uświadamiacie dzisiaj. Patrząc na was wiem, z wieloletniego doświadczenia, że wielu przeżywa sprzeczne uczucia. Z jednej strony czuje się, że coś ważnego się dzieje, cieszy się, ale z drugiej większość z was targają wątpliwości - czy ja dobrze zrobiłem, czy dam radę, a może i lepiej było jechać do Anglii? Drodzy studenci, jestem człowiekiem z długoletnim stażem życiowym, doświadczonym i przeżyłem dwa odmienne systemy polityczno-społeczne. Chcę was przekonać, że zrobiliści dobrze, że studiować nie tylko warto, ale i trzeba. 

Następnie głos zabrał prof. UAM dr hab. Zbigniew Pilarczyk, który wygłosił wykład inauguracyjny pt. "Wojsko Wielkopolskie - armia powstała z powstańczej potrzeby", a tuż po tym wyemitowano film, prezentujący wypowiedzi pracowników uczelni, które podsumowywały dotychczasowe osiągnięcia szkoły. Na koniec dokonano wręczenia okolicznościowych wyróżnień zasłużonym dla rozwoju GSW Milenium.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane