poniedziałek, 01 października 2018 09:00

Dwunastka wśród najlepszych szkół w Wielkopolsce

  mn
Dwunastka wśród najlepszych szkół w Wielkopolsce zdjęcie nadesłane

Już po raz trzeci Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu przeprowadził konkurs „Wielkopolska Szkoła Roku” i „Wielkopolski Nauczyciel Roku”.

To największa w województwie inicjatywa doceniająca dorobek szkół i nauczycieli. Jej celem jest wyróżnienie wielkopolskich placówek oświatowych kształtujących wśród uczniów poczucie własnej tożsamości i postaw patriotycznych z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina.

Na wręczenie nagród do Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu zaprosili laureatów Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. 

W gronie 20 najlepszych szkół Wielkopolski znalazła się Szkoła Podstawowa nr 12 im. prof. Adama Wodziczki w Gnieźnie, która otrzymała wyróżnienie. Pamiątkową statuetkę - diament trzymany w dłoni nauczyciela, dyplom oraz nagrodę finansową w wysokości 3 tys. złotych odebrał, niekryjący wzruszenia, dyrektor placówki, Zbigniew Sypniewski: - Cieszę się, że nasze działania zostały zauważone i docenione. Wyróżnienie w konkursie „Wielkopolska Szkoła Roku” jest sukcesem, na który zapracowaliśmy wszyscy: dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice oraz uczniowie. W Dwunastce dzieje się naprawdę wiele: przeprowadzamy konkursy szkolne i międzyszkolne, organizujemy konferencje i warsztaty. Zapraszamy mieszkańców Winiar i Gniezna na koncerty i wspólne zabawy na festynach, wydajemy czasopismo. Nasi uczniowie osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, zwyciężają w turniejach i zawodach. Staramy się być wszechstronni w każdej dziedzinie życia szkolnego. Jest u nas miejsce na naukę i zabawę. Otrzymane wyróżnienie jest dla nas bodźcem do dalszej dobrej pracy.

Tegoroczna gala miała niezwykle uroczystą oprawę. Po serdecznych gratulacjach, wręczeniu nagród oraz odznak honorowych „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego" na zaproszonych gości czekała prawdziwa uczta duchowa. Na scenie wystąpili soliści baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu – Mateusz Sierata i Joanna Horiuch oraz muzycy: pianista Dariusz Tarczewski, skrzypaczka Barbara Szelągiewicz oraz harfista Michał Zatora. Zwieńczeniem gali był koncert zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz.

Tekst: Danuta Beling, Elżbieta Bartnicka-Karasiewicz. Zdjęcia: Elżbieta Bartnicka-Karasiewicz

1 komentarz

  • Link do komentarza Marek  ZYGMUNT     radny  miasta  Gniezna środa, 03 października 2018 14:27 napisane przez Marek ZYGMUNT radny miasta Gniezna

    Podpowiedz dla najlepszej szkoły by była jeszcze lepsza. Dobrze, wspaniale. Mamy aż 100 dodatkowych miejsc postojowych przy ulicy Biskupińskiej. A teraz pomyślmy jak je jeszcze lepiej wykorzystać, dla zwiększenia bezpieczeństwa wewnątrz osiedla Kazimierza Wielkiego. I tu mam podpowiedz dla tego lub kolejnego Prezydenta Miasta. Codziennie pod szkołę nr 12 tz. ulicą Północną podjeżdża około 100 samochodów osobowych przywożących dzieci. Zatrzymują się one przed szkołą, zupełnie blokując w tym czasie przejazd przez osiedle. Te stające przed szkołą samochody Stanowią też wielkie zagrożenie dla dzieci, idące do tej szkoły pieszo i przechodzące przez ta ulicę Północną w naprawdę rożnych miejscach. Jak można prosto ten problem zagrożenia dla naszych dzieci rozwiązać? Wystarczy otworzyć drugie wejście do tej szkoły od strony zachodniej ( dotąd zamknięte na dwa zamki) i w miejsce jednego przęsła płotu ogradzającego szkolę od strony ulicy Biskupińskiej, wstawić zwykłą furtkę. A potem wystarczy juz tylko położyć od tego zachodniego wejścia do szkoły do furtki, chodnik z poz- bruku. W ten oto sposób, kierowcy zaczęliby swoje pociechy dowozić do szkoły ucywilizowaną już ulica Biskupińską. Swoje samochody stawialiby na pięknych nowych miejscach parkingowych, Nie przeszkadzali by wtedy innym kierowcom, całując swoje dzieci na pożegnanie nawet przez piec minut czy podając im tornister i drugie śniadanie. Podobnie byłoby przy odbieraniu dzieci ze szkoły, gdy kierowcy oczekują na swoje pociechy wychodzące już ze szkoły. Wtedy postój samochodów "pod szkołą" trwa jeszcze dłużej. Wobec tego miejsca parkingowe przy ulicy Biskupińskiej były by jeszcze lepiej wykorzystywane . A w nocy na tych samych miejscach postojowych parkowali by sobie mieszkańcy bloków z osiedla Kazimierza Wielkiego. Co Państwo sadzicie o tym pomyśle ? Mielibyście jeszcze jakieś inne, lepsze propozycje ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane