poniedziałek, 01 października 2018 11:40

„Szóstka” ma swoje miasteczko ruchu drogowego

 
„Szóstka” ma swoje miasteczko ruchu drogowego fot. Rafał Wichniewicz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 od teraz będa mogli jeszcze lepiej udoskonalać swoją wiedzę z zakresu ruchu drogowego - na dziedzińcu placówki otwarto tor, dzięki któremu łatwiej będzie przyswajać taką wiedzę.

Rondo, przejazd kolejowy, pasy skrętu, a nawet sygnalizacja świetlna - na powierzchni połowy boiska zmieszczony został cały zestaw najbardziej popularnych znaków drogowych, jakie można spotkać na polskich drogach. To kolejne miasteczko ruchu drogowego, jakie pojawiło się na terenie Gniezna - tym razem przy Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Żwirki i Wigury.

- Od dłuższego czasu myśleliśmy nad tematem miasteczka ruchu drogowego. Zastanawialiśmy się, jak miałaby wyglądać nawierzchnia, czy znaki drogowe będą nas stałe czy na czas jazdy, a także gdzie to ulokować. Te rozmowy trwały dość długo, a cały pomysł zaczął się realizować, kiedy tym tematem przejął się pan Michał Dziel oraz ówczesnym nauczycielem Kamilem Murchem, przecierali ścieżki i prowadzili rozmowy - przyznała Elżbieta Zacholska, dyrektor placówki.

Poza wybrukowanym placem, rozdzielonym pasami zieleni, na których pojawiło się prawdziwe oznakowanie pionowe i poziome oraz sygnalizacja świetlna, zainstalowano także monitoring całego terenu, który będzie czuwał nad bezpieczeństwem. Całość nie byłaby możliwa bez zaangażowania się nie tylko wymienionych wyżej osób, ale także prezydenta Gniezna, dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, a także licznych sponsorów oraz darczyńców, którzy wsparli tę inicjatywę. Teraz uczniowie "Szóstki" będa mogli z jeszcze większą wprawą zdobywać wiedzę, niezbędną do zdobycia pierwszego dokumentu uprawniającego do jazdy - karty rowerowej.

1 komentarz

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane