środa, 03 października 2018 07:53

Piec to nie kosz na śmieci - są już pierwsze kontrole i mandaty

  UM
Piec to nie kosz na śmieci - są już pierwsze kontrole i mandaty źródło: UM w Gnieźnie

Sezon grzewczy na dobre się jeszcze nie rozpoczął, a już pierwsi gnieźnianie odczuli skutki palenia odpadami w przydomowych piecach. 

Pierwsze chłodne wieczory i noce spowodowały wzrost interwencji Straży Miejskiej w Gnieźnie w miejscach gdzie jest zaszło podejrzenie spalania w piecach niedozwolonych odpadów. Funkcjonariusze podejmują własne interwencje, a także na bieżąco reagują na wszelkie zgłoszenia mieszkańców.

Jak pokazuje dotychczasowa praktyka, nie wszystkie zgłoszenia otrzymywane przez strażników pozwalają na potwierdzenie nielegalnego procederu. Niemniej, w ciągu ostatnich kilkunastu dni nałożono już pierwsze mandaty na sprawców wykroczeń mieszkających w dzielnicach Arkuszewo i Piekary, a ponadto ukarany został właściciel firmy z ul. Witkowskiej. Za spalanie śmieci w  przydomowych i firmowych piecach grozi grzywna w postępowaniu mandatowym wysokości do 500 zł albo grzywna w przypadku skierowania wniosku do sądu nawet do 5 tys. zł. Strażnicy miejscy dysponują pojemnikiem do poboru próbek paleniskowych, które są badane przez uprawnione laboratorium. Kosztami ekspertyzy obciążany jest sprawca wykroczenia.

Straż Miejska apeluje o rozsądek i zaniechanie spalania śmieci, dziękuje również mieszkańcom za to, że nie przechodzą obok problemu obojętnie i kontaktują się z funkcjonariuszami. Przypominamy telefony służby dyżurnej przyjmującej zgłoszenia w godz. 6.00-22.00 pod nr tel. 61 424 10 70 i kom. 604 512 000. 

3 komentarzy

  • Link do komentarza Marzena czwartek, 04 października 2018 12:05 napisane przez Marzena

    powinni na zime wprowadzic 500+ na opał ! skandal ze nie mam za co kupic opału!

  • Link do komentarza Ania środa, 03 października 2018 13:38 napisane przez Ania

    Najwięcej trucicieli jest na Piekarach. Koszmar.

  • Link do komentarza gość środa, 03 października 2018 11:49 napisane przez gość

    Bardzo dobrze! Oby jak najwięcej trucicieli dostało kary...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane