wtorek, 09 października 2018 17:35

Obsługa zatrzymała pociąg, bo skończyła pracę

 
Obsługa zatrzymała pociąg, bo skończyła pracę archiwum redakcji

Podróżnych jadących niedzielnym pociągiem pospiesznym z Poznania do Gniezna, czekał nieoczekiwany postój, kiedy obsługa pociągu... skończyła pracę.

Do naszej redakcji dotarła informacja od podróżnych, że pociąg InterCity "Gałczyński" relacji Szczecin - Warszawa, który wyruszył w niedzielny wieczór z Poznania w kierunku Gniezna, stanął po kilku kilometrach w Kobylnicy. Jak przekazali pasażerowie, przyczyną takiego działania nie była awaria, ani inne zdarzenie losowe w trakcie podróży, ale... koniec czasu pracy obsługi pociągu. Tymczasem cztery wagony pełne podróżnych musiały cierpliwie czekać...

O sprawę zapytaliśmy spółkę PKP Intercity, która wyjaśniła iż zmiana dla kończących pracę drużyn konduktorskich i trakcyjnych pociągu miała nastąpić w Poznaniu, ale tak się nie stało: - Planowa zmiana kończących pracę drużyn konduktorskich i trakcyjnych pociągu IC 81100 Gałczyński miała nastąpić w Poznaniu. W związku z ryzykiem nie dotarcia na czas obsad wymiennych podjęto decyzję o zatrzymaniu składu IC Gałczyński w stacji Kobylnica. Tam dotarły przejmujące ten pociąg drużyny konduktorskie i trakcyjne, które dojechały pociągiem TLK 28105 Gombrowicz - przekazała Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity dodając iż drużyny kończące pracę nie opuściły pociągu IC "Gałczyński", a sam postój w Kobylnicy trwał 34 minuty.

2 komentarzy

  • Link do komentarza konik wtorek, 09 października 2018 20:15 napisane przez konik

    Normalna procedura. Gdyby doszło do katastrofy wszyscy by obwiniali obsadę pociągu a tak wielcy oburzeni że pociąg stał w "polu"

  • Link do komentarza Adzia wtorek, 09 października 2018 19:19 napisane przez Adzia

    Tak samo w piatek 5 października, pociag jadacy z Poznania do Gniezna (kw o 16;25 z Garbar) ominął stacje w Biskupicach Wlkp. i zrobiły sie opóźnienia godzinne. Oczywiście żadnego przepraszam od strony konduktora nie usłyszeliśmy

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane