wtorek, 09 października 2018 17:35

Obsługa zatrzymała pociąg, bo skończyła pracę

 
Obsługa zatrzymała pociąg, bo skończyła pracę archiwum redakcji

Podróżnych jadących niedzielnym pociągiem pospiesznym z Poznania do Gniezna, czekał nieoczekiwany postój, kiedy obsługa pociągu... skończyła pracę.

Do naszej redakcji dotarła informacja od podróżnych, że pociąg InterCity "Gałczyński" relacji Szczecin - Warszawa, który wyruszył w niedzielny wieczór z Poznania w kierunku Gniezna, stanął po kilku kilometrach w Kobylnicy. Jak przekazali pasażerowie, przyczyną takiego działania nie była awaria, ani inne zdarzenie losowe w trakcie podróży, ale... koniec czasu pracy obsługi pociągu. Tymczasem cztery wagony pełne podróżnych musiały cierpliwie czekać...

O sprawę zapytaliśmy spółkę PKP Intercity, która wyjaśniła iż zmiana dla kończących pracę drużyn konduktorskich i trakcyjnych pociągu miała nastąpić w Poznaniu, ale tak się nie stało: - Planowa zmiana kończących pracę drużyn konduktorskich i trakcyjnych pociągu IC 81100 Gałczyński miała nastąpić w Poznaniu. W związku z ryzykiem nie dotarcia na czas obsad wymiennych podjęto decyzję o zatrzymaniu składu IC Gałczyński w stacji Kobylnica. Tam dotarły przejmujące ten pociąg drużyny konduktorskie i trakcyjne, które dojechały pociągiem TLK 28105 Gombrowicz - przekazała Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity dodając iż drużyny kończące pracę nie opuściły pociągu IC "Gałczyński", a sam postój w Kobylnicy trwał 34 minuty.

2 komentarzy

  • Link do komentarza konik wtorek, 09 października 2018 20:15 napisane przez konik

    Normalna procedura. Gdyby doszło do katastrofy wszyscy by obwiniali obsadę pociągu a tak wielcy oburzeni że pociąg stał w "polu"

  • Link do komentarza Adzia wtorek, 09 października 2018 19:19 napisane przez Adzia

    Tak samo w piatek 5 października, pociag jadacy z Poznania do Gniezna (kw o 16;25 z Garbar) ominął stacje w Biskupicach Wlkp. i zrobiły sie opóźnienia godzinne. Oczywiście żadnego przepraszam od strony konduktora nie usłyszeliśmy

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Wybory 2018 Kujawski