środa, 10 października 2018 18:14

Nagrody dla nauczycieli szkół średnich z okazji ich święta

 
Nagrody dla nauczycieli szkół średnich z okazji ich święta fot. Rafał Wichniewicz

Zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej, a więc święto wszystkich wychowawców i pedagogów, jest okazją do wyróżnień tych osób, które swoją pracą szczególnie przykładają się do swojego zawodu.

Tradycją z tej okazji jest uroczystość, w trakcie której wręczane są nagrody finansowe. W środowe popołudnie w Hotelu Ibis przedstawiciele Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, a także Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego, dokonali uroczystego przekazania finansowych gratyfikacji 64 nauczycielom z liceów, szkół zawodowych, techników, a także specjalnych ośrodków wychowawczych i poradni psychologiczno-pedagogicznej. 

Spotkanie to było okazją do krótkiej refleksji nad, jakby nie patrzeć, trudnym zawodem nauczyciela, który w wielu przypadkach trzeba cały czas doskonalić, dostosowując się do nowych programów i wymagań, jakie stawia rzeczywistość. Na pewno jednak finansowe nagrodzenie nigdy nie zrekompensuje poniesionego trudu tak bardzo, jak widok własnych wychowanków, zdobywających w dalszym życiu kolejne poziomy edukacji, osiągając przy tym również sukcesy - własne i tych, którzy ich uczyli.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Pawel czwartek, 11 października 2018 15:43 napisane przez Pawel

  Niektóre osoby, gdyby nie dostały nagrody po raz kolejny, to byłby dopiero SZOKKKKK... Szkoda słów...

 • Link do komentarza Biznesmen czwartek, 11 października 2018 07:50 napisane przez Biznesmen

  Nauczyciele wymagają od uczniów schludnego ubrania sie, a sami wyglądają jak..... Niektórzy sie ubrali jak na sylwestra. Różowy krawat (i to za krótki), srebny garnitur, jedni z rozpiętą koszulą, bez krawata.

 • Link do komentarza Marlena czwartek, 11 października 2018 06:48 napisane przez Marlena

  Wielu z nagrodzonych napewno zasłużyło sobie dobrą pracą tym gratuluje. Jednak dobrze byłoby by Starosta, który firmuje swoją osobą te nagrody weryfikował jakie kandydatury zostały wytypowane. Czy faktycznie udokumentowane są bardzo dobre wyniki pracy nagrodzonego nauczyciela. Widać po zdjęciach, że nagrodę dostaje się za bierne przychodzenie do pracy idąc według tego założenia każdy powinien dostać to wyróżnienie. No chyba ze wystarczy być w dobrej relacji z organem nadrzędnym i "przesyłać informacje". Cóż jest to chyba demotywujące dla zaangażowanych pracowników. Wszędzie tylko partyjność, partyjność i jeszcze raz partyjność. Nie istotne że zniszczysz relacje i dobrą atmosfere wśród podwładnych czy koleżeństwa ważne by być w komitywie z władzą. Nieładnie. Wyborcy widzą.

 • Link do komentarza Oponka środa, 10 października 2018 20:17 napisane przez Oponka

  Czuję, że będzie niespodzianka i ludzie typu Tarczyńska, Szalata i inni przepadną w wyborach osiągając beznadziejne wyniki. Patrząc co się dzieje na linii PIS - Ziemia Gnieźnieńska to nie zdziwię się jeśli Ziemia pójdzie w koalicję z Platformą i SLD po wyborach i zdobędzie powiat.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane