środa, 10 października 2018 23:18

Kamiński zaprosił Budasza na konferencję „Geotermia w Gnieźnie”

  mn
Kamiński zaprosił Budasza na konferencję „Geotermia w Gnieźnie” zdjęcie nadesłane

Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych kandydat na Prezydenta Gniezna z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Paweł Kamiński, zaprosił obecnie urzędującego włodarza, Tomasza Budasza, na konferencję naukową "Geotermia w Gnieźnie", która odbędzie się w najbliższy piątek w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego.  

Przypomnijmy, że w programie telewizyjnym Tomasz Budasz podważył racjonalność kluczowego programu Pawła Kamińskiego, jakim jest zastosowanie geotermii w Gnieźnie. Od tego czasy T. Budasz nie uzasadnił merytorycznie swojej opinii, nie odwołał się do żadnych autorytetów naukowych, mimo iż został o to poproszony. W następstwie tego P. Kamiński na potwierdzenie swoich danych powoływał się na takie znane autorytety w dziedzinie geotermii, jak prof. Mariusz Orion Jędrysek, prof. Ryszard Henryk Kozłowski i prof. Jacek Zimny.  

Zaproszenie wystosowane do T. Budasza ma na celu wywołanie merytorycznej dyskusji na temat wykorzystania geotermii w Gnieźnie, a przede wszystkim pokazanie gnieźnianom, że geotermia może być przyszłością dla naszego miasta. 

Przypomnijmy, że konferencja odbędzie się w najbliższy piątek 12. października, o godzinie 17.00 we wspomnianej wyżej sali.

12 komentarzy

 • Link do komentarza szperacz poniedziałek, 02 września 2019 20:04 napisane przez szperacz

  No i widzicie? Konin będzie miał ciepło ze źródeł termalnych, które jak na konferencji naukowej zaznaczono są w stanie wrzenia, a Gniezno ma zakichane króliki i betonowe szpetne betonowe piramidy, chwasty i badyle w centrum i brudny piach na Rynku, w którym czyszczą swoje zarobaczone pióra tłuste gołębie. Jak do tego dodać sklepy do wynajęcia, dziurawe i niesprzątane chodniki, przepełnione kosze w mieście, uschłe drzewa, to mamy obraz panowania obecnej władzy.
  http://poznan.tvp.pl/44102848/mozliwy-przelom-w-sprawie-instalacji-geotermalnej-w-koninie

 • Link do komentarza Prezes piątek, 12 października 2018 23:25 napisane przez Prezes

  Do oj - nie Zauważyłeś, że Budasz tylko umie obiecywać, a to co realizuje to wszystko od przypadku do przypadku - a to jakiś parczek się zrobi, a to królasy wymyśli, a to kuweta na Rynku i tak karuzela się kręci - mam nadzieję, że niedługo przestanie się kręcić i wiecznie żywi towarzysze z PO i SLD pospadają na ziemię.

 • Link do komentarza wyborca piątek, 12 października 2018 16:05 napisane przez wyborca

  Do: Zenon, 4U, Julian i podobni.Naprawdę tak wam trudno doczytać we wszystkich od tygodni podawanych wszędzie linkach, że geotermia jest finansowana przez rząd? Zamiast cieszyć się, że być może okaże się, ze Gniezno leży na niezwykle wydajnych złożach, które są warte eksploatacji, wy się wyśmiewacie, piszecie cyniczne komentarze, nie zadajecie sobie trudu przeczytania nawet zwykłych artykułów na ten temat. Z takimi jak wy, to naprawdę Polski niedługo nie będzie, bo sekujecie każdą dobrą rzecz, która nasz kraj może wynieść ponad przeciętność. Ja na ten wykład idę i wierzę, ze Kamiński nie rzuca słów na wiatr.

 • Link do komentarza oj piątek, 12 października 2018 15:38 napisane przez oj

  Jak w 2014 Budasz obiecywał połączenie miasta i gminy to nie marudziliście że to drogie , niemożliwe i że nie zrobi tego a stało się faktem że do tego nie doszło

 • Link do komentarza popieram piątek, 12 października 2018 15:33 napisane przez popieram

  Nie bardzo rozumiem tej krytyki, tego narzekania na koszty, a jak miliony poszły na króliki to dobrze i co z tego mamy ? Jak się nie zrobi odwiertu i nie zbada dokładnie to nic nie będziemy wiedzieli a jak się okaże że z tego wyjdzie udana inwestycja z korzyścią dla mieszkańców to co powiecie wówczas. Niestety ale trochę ryzyka potrzeba, a jak odkrywali kopalnie złota czy pola naftowe a dzisiaj są bogatymi krajami ?

 • Link do komentarza Julian piątek, 12 października 2018 13:38 napisane przez Julian

  Powtórzę jeszcze raz. Skoro w SN mają być tylko urodzeni po 1989r. to ekspertami od geotermii też nie może być jakaś grupa kolesiów, zbierających się przy kawce.

 • Link do komentarza Niezadowoleni pracownicy piątek, 12 października 2018 09:11 napisane przez Niezadowoleni pracownicy

  Prawda jest też taka że Budasz nie ma w ogóle pojęcia o tej dziedzinie jak też o wielu innych. Udaje że się zna, ale to zero wiedzy. Wobec tego krytykuje i stara się zniechęcić innych ludzi do nowego pomysłu poprzez ich ośmieszanie.
  Bo po co ma być skoro on nie jest autorem. Takie budaszowskie pojęcie świata. Albo ja albo nikt inny ja jestem najważniejszy, najmądrzejszy.
  Pieniądze będą z Unii Europejskiej na to przedsięwzięcie, ale nie o zgrozo na bobry- króliki i na zmarnowane po to by zrealizować budaszowskie wizjie które ludziom nic nie dają tylko gorycz. Jak one teraz wyglądają.
  Mamy nadzieję że to koniec polityczny Budasza i jego "drużyny". Inni lepsi tylko nie Budasz- zepsuty budzik.

 • Link do komentarza ala piątek, 12 października 2018 00:07 napisane przez ala

  Rydzyk- geotermia- pis

 • Link do komentarza 4U czwartek, 11 października 2018 15:12 napisane przez 4U

  Może Kamiński wreszcie powie skąd na to weźmie kase, przedstawi kosztorys i rentowność przedsięwzięcia. Kiedy inwestycja się zwróci i zacznie przynosić miastu jakieś wpływy. Na jego profilu FB ludzie o to pytają i zero odpowiedzi. Jak już komuś odpisuje to atakuje zamiast używać argumentów. Typowy PiSior wyklęty.

 • Link do komentarza zenon czwartek, 11 października 2018 04:31 napisane przez zenon

  Każdy naukowiec będzie bronił swych racji. Prawda jest taka że tego typu działania wymagają dużych nakładów a efekt jest niepewny. Pan który to promuje nie będzie odpowiadał finansowo za niepowodzenia, tak jak nie odpowiadają posłowie i ministrowie za swoje decyzje. Mała grupa naukowców może tylko prognozować że coś jest możliwe a to nie znaczy czy prawdziwe. Jeszcze jedno, od kiedy to starostwo udostępnia sale do dyspozycji partii politycznych.

 • Link do komentarza samon czwartek, 11 października 2018 00:26 napisane przez samon

  szach mat

 • Link do komentarza Adam środa, 10 października 2018 23:58 napisane przez Adam

  Przyjdzie - nie przyjdzie?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane