czwartek, 11 października 2018 14:10

Kolejni ukarani za palenie odpadami w piecach

  UM
Kolejni ukarani za palenie odpadami w piecach źródło: UM w Gnieźnie

Pomimo apeli oraz ostrzeżeń w mediach lokalnych i ogólnopolskich, mieszkańcy Gniezna nadal spalają śmieci, które nie powinny trafić do pieca, a do pojemników na odpady. Oczywiście pod warunkiem, że jeśli osoba dysponuje takim pojemnikiem, ma podpisaną umowę z odbiorcą odpadów.

9 października 2018 roku w godzinach południowych Strażnicy Miejscy weszli na kontrolę do jednej z firm branży samochodowej zlokalizowanej na Os. Skiereszewo. Właściciel zezwolił na spalanie odpadów poremontowych w kotle grzewczym, dodatkowo nie posiadał pojemnika na śmieci. Tutaj funkcjonariusze nie słuchali pokrętnych tłumaczeń, nałożono na szefa firmy mandat w kwocie 500 złotych za spalanie niedozwolonych odpadów w piecu i 100 złotych za brak umowy i brak pojemnika na odpady.

10 października 2018 roku, popołudniu, mieszkaniec Osiedla Konikowo również spalał płyty wiórowe, laminowane w swoim przydomowym piecu. Otrzymał mandat karny w kwocie 200 złotych. Czy to się opłaca? Straż Miejska w Gnieźnie zapowiada nasilenie kontroli w tym zakresie.

7 komentarzy

 • Link do komentarza anonimowy niedziela, 14 października 2018 22:12 napisane przez anonimowy

  Tylko grzanie elektryczne pozwoli ze smogiem uporać się. Tylko nie wiem czemu rządzący nie chcą przerobić elektrowni.

 • Link do komentarza Obvi sobota, 13 października 2018 01:40 napisane przez Obvi

  Oprócz śmieci sprawdźcie kwity na wywóz szamba. Piekary, Oświaty, Salki, Róża co druga hata bez kwitów... spuszczanie ścieków w pole noca to standard. Strzyzewo kościelne jeden z rolników za 50 zł wywozi kufe w swoje pole. Tyle lat i nikt się tym nie zajmuje.

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 12 października 2018 21:38 napisane przez mieszkaniec

  ad bolo) czy wam się głowy zamieniły na d- y nie wiecie, że ludzie porostu nie maja pieniędzy i dopóki nie zmienimy tego systemowo to po prostu ludzie sobie palą.) .sory )niestety tym na co ich stać.
  A straż tym mieście to porażka. Dostali donos bo mają ich dziennie po 10 i robią wybiórcze ustawki jak walczą ze smogiem. Zamiast gazetki budasz na informator propagandowy o jego bylejakości , wprowadził program czyste powietrze i niech harty budasza nie piszą mi o programie kawka bo na tym wiemy kto skorzystał.
  PS. zapraszam słynną straż na Pustachowska albo Półwiejską wieczorem to dopiero czad ...

 • Link do komentarza Leon piątek, 12 października 2018 18:12 napisane przez Leon

  Zdecydowanie za mało. Niech straż miejska przejdzie się na rynek i koło poczty po godz 16-17. i tam wyłapie prymitywów, głupich cwaniaków, którzy zaoszczędzą na worku śmieci, a na leczenie wydadzą setki, tysiące, zł

 • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 11 października 2018 15:28 napisane przez Mieszkaniec

  Brawo straż miejska. Ludzie później się dziwicie, że chorujecie na raka ?

 • Link do komentarza Marek czwartek, 11 października 2018 14:56 napisane przez Marek

  Za niskie mandaty powinny oscylowac w granicy 1tys zl.

 • Link do komentarza boloo czwartek, 11 października 2018 14:38 napisane przez boloo

  Szczególnie palone śmieciami jest od wieczora do nocy. Smród jest wszędzie praktycznie. Nie można nawet okien otwierać , a czasami wyjść na spacer. Służby powinny pracować w tym kierunku również wieczorami.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Wybory 2018 Kujawski