czwartek, 11 października 2018 14:10

Kolejni ukarani za palenie odpadami w piecach

  UM
Kolejni ukarani za palenie odpadami w piecach źródło: UM w Gnieźnie

Pomimo apeli oraz ostrzeżeń w mediach lokalnych i ogólnopolskich, mieszkańcy Gniezna nadal spalają śmieci, które nie powinny trafić do pieca, a do pojemników na odpady. Oczywiście pod warunkiem, że jeśli osoba dysponuje takim pojemnikiem, ma podpisaną umowę z odbiorcą odpadów.

9 października 2018 roku w godzinach południowych Strażnicy Miejscy weszli na kontrolę do jednej z firm branży samochodowej zlokalizowanej na Os. Skiereszewo. Właściciel zezwolił na spalanie odpadów poremontowych w kotle grzewczym, dodatkowo nie posiadał pojemnika na śmieci. Tutaj funkcjonariusze nie słuchali pokrętnych tłumaczeń, nałożono na szefa firmy mandat w kwocie 500 złotych za spalanie niedozwolonych odpadów w piecu i 100 złotych za brak umowy i brak pojemnika na odpady.

10 października 2018 roku, popołudniu, mieszkaniec Osiedla Konikowo również spalał płyty wiórowe, laminowane w swoim przydomowym piecu. Otrzymał mandat karny w kwocie 200 złotych. Czy to się opłaca? Straż Miejska w Gnieźnie zapowiada nasilenie kontroli w tym zakresie.

7 komentarzy

 • Link do komentarza anonimowy niedziela, 14 października 2018 22:12 napisane przez anonimowy

  Tylko grzanie elektryczne pozwoli ze smogiem uporać się. Tylko nie wiem czemu rządzący nie chcą przerobić elektrowni.

 • Link do komentarza Obvi sobota, 13 października 2018 01:40 napisane przez Obvi

  Oprócz śmieci sprawdźcie kwity na wywóz szamba. Piekary, Oświaty, Salki, Róża co druga hata bez kwitów... spuszczanie ścieków w pole noca to standard. Strzyzewo kościelne jeden z rolników za 50 zł wywozi kufe w swoje pole. Tyle lat i nikt się tym nie zajmuje.

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 12 października 2018 21:38 napisane przez mieszkaniec

  ad bolo) czy wam się głowy zamieniły na d- y nie wiecie, że ludzie porostu nie maja pieniędzy i dopóki nie zmienimy tego systemowo to po prostu ludzie sobie palą.) .sory )niestety tym na co ich stać.
  A straż tym mieście to porażka. Dostali donos bo mają ich dziennie po 10 i robią wybiórcze ustawki jak walczą ze smogiem. Zamiast gazetki budasz na informator propagandowy o jego bylejakości , wprowadził program czyste powietrze i niech harty budasza nie piszą mi o programie kawka bo na tym wiemy kto skorzystał.
  PS. zapraszam słynną straż na Pustachowska albo Półwiejską wieczorem to dopiero czad ...

 • Link do komentarza Leon piątek, 12 października 2018 18:12 napisane przez Leon

  Zdecydowanie za mało. Niech straż miejska przejdzie się na rynek i koło poczty po godz 16-17. i tam wyłapie prymitywów, głupich cwaniaków, którzy zaoszczędzą na worku śmieci, a na leczenie wydadzą setki, tysiące, zł

 • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 11 października 2018 15:28 napisane przez Mieszkaniec

  Brawo straż miejska. Ludzie później się dziwicie, że chorujecie na raka ?

 • Link do komentarza Marek czwartek, 11 października 2018 14:56 napisane przez Marek

  Za niskie mandaty powinny oscylowac w granicy 1tys zl.

 • Link do komentarza boloo czwartek, 11 października 2018 14:38 napisane przez boloo

  Szczególnie palone śmieciami jest od wieczora do nocy. Smród jest wszędzie praktycznie. Nie można nawet okien otwierać , a czasami wyjść na spacer. Służby powinny pracować w tym kierunku również wieczorami.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane